Суд у Гаазі визнав серйозність доказів України щодо агресії РФ

ВСІ ДОРОГИ ВЕДУТЬ У ГААГУ / 


Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі визнав серйозність доказів України у справі агресії з боку Російської Федерації. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.


За його словами, докази української сторони далі пройдуть процедури Міжнародного кримінального суду та офісу прокурора, які можуть тривати дуже довго. "Вчора в офісі прокурора МКС ми розглядали докази того, як під час подій в Іловайську РФ ввела регулярні сили Збройних сил РФ в тил військам, порушила домовленості про зеленому коридорі, відступі наших військовослужбовців, які перебували в меншості. Маскували свою техніку під українську. Позасудові страти, тортури, викрадення людей, розстріли на місці - все це підпадає під ознаку військових злочинів і злочинів проти людяності", - розповів Луценко.

Окрім того, генпрокурор зазначив, що суд в Гаазі високо оцінив надану ГПУ інформацію про розслідування злочинів режиму екс-президента України Віктора Януковича. "Вчора на зустрічі з прокурором МКС я почув високу оцінку наданої інформації, вона сказала про серйозний прогрес у розгляді цієї справи, але ми і далі домовляємося надавати більше інформації як самостійно, так і тієї, яку запитують колеги з МКС", - повідомив Луценко.

Луценко заявляє, що до кінця року Міжнародному кримінальному суду будуть надані додаткові докази на підтвердження злочинів на Майдані та військових злочинів під час окупації Донбасу і незаконної анексії Криму. Як передає УНІАН, про це він сказав у вівторок в Гаазі під час круглого столу "Тяжкі злочини та велика корупція: перетинання скоєння та відповідальності", який відбувся на полях 15-ї Асамблеї держав-учасниць МКС.

За словами Луценка, про це йшлося під час зустрічі з прокурором Офісу Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда напередодні. "Ми плануємо до кінця цього року надати додаткову інформацію, яка буде обґрунтовувати поширеність і масовість злочинів під час подій на Майдані, а також щодо військових злочинів та злочинів проти людяності на сході України", - зазначив генпрокурор.

В інтерв'ю журналістам генпрокурор нагадав, що Україні потрібне залучення МКС оскільки її національні можливості не дозволяють притягнути до відповідальності організаторів всіх цих злочинів, зокрема, "Януковича та його оточення, яке ховається, в основному, в Москві".

"Також там, у Москві, ховаються ті, хто давав накази, які порушують міжнародне законодавство про правила ведення війни, які розв'язали війну і скоюють масові злочини проти мирного населення та українських військовослужбовців. Тому ми звертаємося за допомогою", - наголосив Луценко.
 


При цьому він уточнив, що стосовно російської сторони мова йде про розгляд ролі "міністра оборони РФ, 18 генералів, 2 адміралів і ще ряду високих чинів ЗС РФ, які за даними слідства ГПУ, є причетним до розв`язання агресивної війни на території України".

Луценко також підтвердив, що частиною розгляду є і справа щодо збитого літака Малайзійських авіаліній МН17.

"МН17 розглядається як частина військових злочинів або злочинів проти людяності - тут є дискусія щодо кваліфікації. У розгляд навіть включені, можливо, дивні на перший погляд, але очевидні порушення правил окупації: окупанти завезли на територію окупованого Криму 72 тисяч 766 росіян. Це заборонено міжнародним законодавством. 2 тисячі 200 українських в'язнів було примусово видворено для відбуття покарання з Криму на територію Росії. Це також заборонено. Ці факти демонструють масовість порушення міжнародного права в багатьох сферах", - пояснив генпрокурор.

За його словами, ще одним важливим елементом розгляду є питання кримських татар, яке "постає дуже гостро".

21 листопада генпрокурор заявив, У справах активістів Євромайдану засуджено 35 осіб, 152 особи перебувають у судових процесах, близько 190 - під досудовим слідством. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації