Посіпаки та їх Королі: як на міських обранців впливають їхні "боси"

ХТО Є ХТО / 

Лише вісім депутатів Чернівецької міськради нинішнього скликання мають досвід роботи помічниками народних депутатів Верховної Ради України. Наразі чинними "посіпаками" на громадських засадах є лише двоє міських обранців - представниця президентської фракції Наталія Якимчук і "рідномістянин" Валерій Чинуш. Щоправда, якщо пані Якимчук допомагає у депутатській діяльності своєму однопартійцеві у ВР Богдану Онуфрику, то досить дивною і не зовсім органічною виглядає ідеологічна "співпраця" і "допомога" представника начебто опозиційного "Рідного міста" Чинуша із "бепепешником" у парламенті Вікторем Королем.

Проаналізувавши списки депутатів міськради, які є або були помічниками парламентарів, редакція "Ініціативи 42" дійшла до висновку, що саме фактор співпраці "дрібних" місцевих політиків з "більшими", є домінуючим у питанні впливу останніх на обранців міської ради.

Скажімо, нинішній скандальний депутат від "Рідного міста" Ростислав Білик, якого зараз звинувачують у підкупі виборців, у 2002-2006 роках перебував помічником тодішнього нардепа від СДПУ (о), свого хрещеного батька Михайла Папієва. Гіпотетично можна відзначити, що після розвалу партії "есдеків", на хвилі розквіту Партії регіонів, Папієв міг вплинути на політичні погляди свого племінника Ростислава Романовича, "заманивши" його до лав цієї партії.

І Папієв, і Білик були вірними "регіоналам" до останнього видиху цієї політсили у 2013 році, коли розпочались відомі революційні події в Україні. Далі політичні погляди цих діячів дещо розбіглися: одіозний екс-губернатор прийняв рішення вступити до "Опозиційного блоку", а його молодий товариш - до партії "Рідне місто", яка нібито і позиціонувала себе як нова місцева політична сила, але де-факто зібрала в собі колектив екс-регіоналів, вигнанців з "Батьківщини" і двох представників колишньої "Нашої України".

Варто відмітити, що обидвох екс-регіоналів спіткала навіть дещо схожа політично-кримінальна доля з однаково недоведеним кінцем. Щодо Папієва, який у 2012 році перебував на посаді голови Чернівецької ОДА, було відкрито кримінальне провадження за фактом незаконної агітації (він, перебуваючи в робочій поїздці районами Буковини, відверто залякував селян, що у випадку, якщо вони не проголосують за представника ПР, тодішнього керівника "Чернівцігазу" Геннадія Федоряка, то їхнє село не буде газифікованим). Білик же потрапив в епіцентр скандалу після фактів масового підкупу виборців на місцевих виборах у 2015 році, коли студенти свідчили поліції, що їм пропонували віддати голос за представника "РМ" за 250-300 гривень. Щоправда, справа Папієва, як і справа його колишнього помічника Білика, схоже, надовго "залягла" на бюрократично-правоохоронне дно...

Відомий чернівецький бізнесмен Валерій Чинуш протягом трьох скликань Верховної Ради є помічником нардепа Віктора Короля. Вузли двох політичних діячів зав’язані міцною дружбою ще з 90-х років, коли Король лише починав свою діяльність у правоохоронних органах Буковини.

Що ж стосується молодших місцевих політиків, то, скажімо, "свободівці" Андрій Ілюк та Микола Собко у минулому скликанні парламенту були "посіпаками" народного депутата Руслана Зелика - уродженця Прикарпаття, котрого партія до 2014 року делегувала бути куратором "Свободи" на Буковині.

Нинішні представники "Солідарності" у міськраді, донедавна - "фронтовики", а зараз безпартійні Андрій Кавуля та Андрій Романчишин - у попередньому парламентському скликанні допомагали в роботі теперішньому голові фракції "Народний фронт" у ВР Максимові Бурбаку.

А ось представник фракції "Народний контроль" Михайло Яринич, як з’ясувалося, вийшов "з-під крила" колишнього нардепа від "Удару", а також голови Чернівецької ОДА Романа Ванзуряка.
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації