Українські сільські жінки потерпають від безробіття, домашнього насильства, швидко спрацьовуються та старіють (Інфографіка)

ПЛЕКАЙТЕ ЖІНОК! /


Сьогодні, 15 жовтня, світ відзначає Міжнародний день сільських жінок. Засновниками свята є учасники Жіночої конференції в Пекіні, яку проводили під егідою ООН у 1995-му році. Цей день має нагадати, наскільки люди зобов’язані сільським жінкам і наскільки цінною є їхня праця. День сільських жінок – це день, коли суспільство має звернути особливу увагу на життя жінок у сільській місцевості, адже багато з них не мають доступу до якісної медицини, освіти, сфери обслуговування.

 

Цей день має нагадати, наскільки люди зобов’язані сільським жінкам і наскільки цінною є їхня праця, що часто залишається непоміченою, який неоціненний внесок роблять сільські жінки для утримання кожної міської родини та держави загалом.

 

Сільські жінки становлять понад чверть населення планети. Вони відіграють значну роль у розвитку економік сільських районів і в промислово розвинених, і в країнах, що розвиваються. Окрім того, саме їм належить неоціненна роль берегинь родинного затишку, вони народжують і виховують дітей, доглядають за хворими, старими та немічними.

 

Понад 8 мільйонів українок мешкає в сільській місцевості, але увага держави до села та її мешканців залишається вкрай слабкою. Українські сільські жінки потерпають найбільше від безробіття, домашнього насильства, швидко спрацьовуються та старіють. Серед основних проблем, які потребують державного регулювання, є скорочення чисельності молодих жінок у сільській місцевості.

 

Частка жінок у віці 15 – 39 років становить лише 11% від загальної кількості сільських жінок. Найбільше на сільських територіях проживає жінок у віці 55 років і старше – 42%, передає портал zhinka-online.com.ua.

 

 

Не шанобливе ставлення до сільських жінок у соціумі, незадовільні умови праці та життя спричинили міграцію молодих жінок, яка майже вдвічі перевищила міграцію молодих чоловіків із сільської місцевості. Якщо на початку 1990-х середній вік мігрантів складав 36-37 років, то надалі він поступово знижувався.

 

Дані опитування „Життєві шляхи населення України” дозволили визначити середній вік мігрантів в сільській місцевості - 33,4 роки. Переважна більшість трудових мігрантів із села - це жінки, які не планують повертатися в Україну.

 

 

Висока зайнятість сільських жінок в домашньому господарстві негативно позначається на їхньому здоров’ї. За підрахунками соціологічного обстеження Держкомстату України навантаження на українську жінку в селі щоденно становить 15 год. 24 хв. Це перевищує будь-які фізіологічні норми.

 

Тож не дивно, що рівень онкологічних захворювань серед сільських жінок віком 30 – 60 років майже вдвічі вищий за аналогічний показник жінок, які живуть у місті. Через занедбаність соціальної інфраструктури на селі, жінки фактично не мають доступу до інформаційних, фінансових, комунікаційних ресурсів. За статистикою 30 % українських сільських жінок мають вищу освіту, але залишаються безробітними. 36% сімей в сільській місцевості живуть за межею бідності. 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації