Фищук попросив у міністра гроші на путильський і маршинецький мости, а також чверть мільярда на інфраструктуру Герцаївщини

ДАЙ БОЖЕ НАШОМУ ТЕЛЯТІ ВОВКА З'ЇСТИ... / 

2017 рік має стати роком відновлення українських мостів. Про це 19 серпня 2016 року, відвідуючи будівництво нового мосту, котрий має об’єднати Новоселівський та Герцаївський райони Чернівецької області, заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян в рамках робочої поїздки разом із Головою фракції політичної партії «Народний фронт» у Верховній Раді України Максимом Бурбаком до Чернівецької області.

«Наступного року Міністерство інфраструктури спільно з Укравтодором планує провести рік відновлення українських мостів, які перебувають в поганому технічному стані та мають зношення понад 90%», - наголосив Володимир Омелян.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян пообіцяв, що ще цього року буде розпочато ремонт моста через Прут у селі Маршинці Новоселицького району, а за рік міст відновлять. Про це міністр сказав сьогодні під час відвідання моста у супроводі нардепів і посадовців Буковини. В.Омелян порівняв міст через Прут із тими, що знаходяться у зоні АТО.

«Я сподіваюся, що ми цього року зможемо запустити роботу і поетапно, наступного року або через рік її завершити. Це справді має стратегічне значення як для громади, так і для країни».

Водночас він зазначив, що подібних мостів в Україні є чимало і пообіцяв, що наступний рік буде роком відновлення мостів.

Тимчасовим мостом у селі Маршинці, що в Новоселицькому районі, користуються ось уже вісім років. Зводити поруч новий розпочали одразу після повені 2008-го, яка наробила тут лиха. Та за цей час справа мало просунулася.

Цей міст з’єднує два райони - Герцаївський та Новоселицький. І міг би суттєво розвантажити Чернівці від транзитного транспорту. Такий проект почали обговорювати вже давно, каже нардеп Максим Бурбак. Ось тільки втілити його, доки замість нового мосту автомобілі курсують тимчасовим, неможливо.

- Була ідея: тут є перехрестя у Рингачі, ми спускаємось до Новоселиці, через цей міст їдемо до Герци, потім пункт пропуску "Дяківці" і на Бухарест. Економія часу, економія у відстані буде десь 150 км, тобто це буде вигідно всім, це стратегічний міст, - наголосив Максим Бурбак, народний депутат України.

Голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук також попросив міністра посприяти відбудові моста на Путильщині, який має для Буковини стратегічне значення.

Нагадаємо, міст через Прут у селі Маршинці було зруйновано повінню 2008 року. На його відбудові Киїів обіцяв фантастичну суму в 260 млн.грн, але область цих грошей не отримала. У 2012 році на мості побував тодішній прем’єр-міністр Микола Азаров, який теж обіцяв відбудувати міст.

Орієнтовно по 60-70 мільйонів необхідно для будівництва доріг від моста в Маршинцях до Герци і від Герци до міжнародного пункту пропуску в Дяківцях.

- Подивилися сьогодні міст у Маршинцях, під’їзна дорога до Герци і дорога Герца - Дяківці. І ми можемо сьогодні апелювати до наших брюссельських колег, щоб виділили сьогодні фінансування на добудову інфраструктури і розбудову транспортної інфраструктури від Дяківців до Герци, - зауважив Максим Бурбак, народний депутат України.

Пообіцяв міністр буковинцям і дороги. Каже, будуть, але не одразу. Кошти, які зараз за експериментальною програмою виділяють із перевиконання митниці, повинні суттєво поліпшити ситуацію з автошляхами області. А вже наступного року, вважає, час переходити від ямкового ремонту до будівництва нових шляхів.

- Я б дуже хотів, щоб наступного року ми перейшли від латання цих дірок до системного підходу до будівництва доріг, - сказав Володимир Омелян, міністр інфраструктури України.

Володимир Омелян ознайомився з ходом будівництва пунктів пропуску «Дяківці» та «Порубне», де заявив, що діяльність Міністерства інфраструктури України спрямована на створення більш комфортних умов для громадян при перетині кордону з ЄС: «Ми маємо бути частиною європейського простору не на словах, а в реальних справах. Ми повинні йти одним шляхом: будувати пункти пропуску, ремонтувати дороги та мости для того, щоб у нас було безперешкодне сполучення з Європою. Це розвиває як регіон, так і країну загалом».

Коли будівництво пункту пропуску «Дяківці» завершать, потік автомобілів буде значно більшим. Однак поки що і на пропускному пункті перспективи не райдужні. Кошти на його облаштування виділили європейські партнери - загальна вартість проекту перевищує 3,5 мільйони євро. Частину робіт навіть виконали - на це вже отримали понад 2 мільйони євро ще у січні 2014-го.

- Проектно-кошторисну документацію проплатила обласна рада свого часу і виділено по цьому проекту 3 мільйони 700 тисяч євро. Вийшло, що затягнулося аж до сьогодні, і фіскальна служба не відзвітувала сьогодні перед секретаріатом про використані кошти, - підкреслив Олександр Фищук, голова Чернівецької ОДА.

Затягнулося, бо фіскальна служба тривалий час була на стадії реорганізації, а відтак, виникли проблеми з підрядником, потім переоцінювали кошторис проекту, у зв’язку із валютними коливаннями, каже голова адміністрації. А врешті проект опинився на межі краху. Бо терміни дуже стислі. Якщо ж не вкладуться, доведеться повертати кошти партнерам, не кажучи вже про підірвану репутацію.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив про свою впевненість у тому, що генпідрядник завершить проведення будівництва на пункті пропуску українсько-румунського кордону "Дяківці" на Буковині. Про це він заявив сьогодні під час огляду будівництва.

"Я вірю, що генпідрядник повернеться з відпустки і завершить це. Ми будемо сьогодні про це говорити. Можливо ми зініціюємо пряму дискусію на рівні прем'єра, якщо ця розмова сьогодні не дасть ніякого сенсу. Але ми повинні йти одним шляхом, робити пункти пропуску, робити дороги, мости...", - заявив Омелян.

Пан Омелян наголосив, що якщо такі перемовини не матимуть ефекту, компроміс із фіскалами шукатиме вже Прем’єр-міністр України. Але допустити репутаційних та фінансових втрат не можна.

"Схожа ситуація - в областях на кордоні з Польщею. 100 млн євро польського кредиту, який був виділений на розбудову пропускних пунктів, дає результат, і це піднімає економіку регіонів. Те саме має відбутися і в Чернівецькій області", - додав міністр.

Нагадаємо, міністр інфраструктури України Володимир Омелян 19 серпня перебуває з візитом на Буковині.

 

За матеріалами: molbuk.ua, buknews, сайту Мінінфраструктури та ТВА 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації