Буковинців запрошують на загальнонаціональну прощу до Зарваниці

ПРОЩА ДО СВЯТИНІ / 

16-17 липня у Зарваниці на Тернопільщині відбудеться загальнонаціональна проща. Очікується, що цьогоріч святе місце відвідає близько мільйона людей. Це будуть жителі всіх областей України, а також українці діаспори й гості – владики із Польщі та Австрії. Частина паломників до Зарваниці йтиме пішки, долаючи десятки, а то й сотні кілометрів.

Як розповів архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь (Семенюк), цей рік у всій католицькій Церкві є роком Божого Милосердя, і під його символікою пройде цьогорічна проща до Зарваниці. Вона присвячена молитві за мир.

"Я щиро запрошую всіх, кому не байдужа доля України, взяти участь у прощі, – сказав архієпископ. – Бо байдужість – гріх. Як казав Ісус Христос, "де двоє або троє зберуться в ім’я моє, там я посеред них". Щиро вірю, що через цю молитву Господь почує нас".

Цьогорічну прощу до Марійського духовного центру в Зарваниці назвали не "всеукраїнською", а "загальнонаціональною", оскільки участь у ній візьмуть вірні також з-поза меж нашоїкраїни.

Як повідомляють організатори, прочани молитимуться за героїв Небесної сотні, всіх воїнів та невинно вбитих, які віддали своє життя за Україну. Учасників прощі чекає насичена духовна програма: зустріч з Блаженнішим Святославом (Шевчуком), похід зі свічками, нічні чування, концерт.

Поїздку буковинських паломників до Зарваниці організовує собор Успення Пресвятої Богородиці УГКЦ.

Як повідомив отець Валерій Сиротюк, виїзд із Чернівців 16 липня о 06:00 від Собору Успення Пресвятої Богородиці (вул. Руська, 28). Вартість проїзду – 130 грн.

Записатися у групу можна у чергових храму або за телефоном (0372) 52-27-53.

Довідково


Марійський духовний центр у Зарваниці – це греко-католицька святиня, всесвітній паломницький центр, куди щорічно з’їжджаються сотні тисяч віруючих. За переказами, ченцеві, який поселився у цій місцевості, уві сні з’явилася Діва Марія. Вона звеліла йому заснувати храм. Прокинувшись, монах побачив, що з-під землі забило джерело, над яким спалахнула небесним світлом ікона Богоматері з Ісусом на руках. Дізнавшись про диво, сюди стали приходити віруючі. З роками на цьому місці виріс монастир. Головною його святинею була чудотворна Зарваницька ікона Божої Матері. Великим центром паломництва ці краї стали після коронування ікони Папою римським у ХІХ столітті. Святині вдалося вціліти навіть у важкі радянські часи. Хоча саму будівлю монастиря більшовики зрівняли із землею. Але ікону врятували місцеві жителі.

Відроджувати монастир стали лише в часи незалежності України. Біля річки, на гірському схилі, звели величний собор з 75-метровою дзвіницею. Над цілющим джерелом встановили капличку. А неподалік облаштували Співоче поле і Надбрамну церкву. Духовний центр має статус місця "повного відпусту". Це означає, що віруючим не тільки відпускають їх гріхи, але й звільняють їх від покарання за вчинені діяння. Для цього до святині слід прийти пішки. Дорога може зайняти кілька днів.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації