Позитивні зрушення децентралізації: «Хто дійсно думає про свою громаду, той зобов’язаний цим шансом скористатися»

РЕФОРМУ НЕ ЗУПИНИТИ! /  

 

«Вже завершили ремонт амбулаторії, капітальний ремонт дитячого садка, ми купили шкільний автобус, ремонтуємо фельдшерсько-акушерський пункт, робимо дорогу, купуємо обладнання для школи… А ви кажете, що це балачки?!»

Так своїм досвідом і перевагами децентралізації ділилася Олександра Шереметьєва, голова сільської ради Омельницької об’єднаної територіальної громади, що на Полтавщині, виступаючи на регіональному Форумі місцевого самоврядування «Досвід реформ», що відбувся 1 липня в м. Суми.

«Я спочатку була проти реформи. А потім сіли і порахували: до об’єднання наші 4 громади мали бюджет 4,2 млн. гривень, після – 17,9 млн гривень. Крім цього ще 4,9 млн сьогодні поступило субвенції від держави. Для мене нині складне завдання - освоїти ці кошти», - сказала голова сільської ради.

Спростувала перед учасниками Форуму всі міфи, які поширюють противники реформи місцевого самоврядування, Ірина Грозенко, керівник виконавчої дирекції Чернігівського регіонального відділення ВАССР, голова постійної депутатської комісії Чернігівської обласної ради з питань розвитку та реформування місцевого самоврядування, децентралізації та євроінтеграції. За її словами, за децентралізацією – майбутнє.

«Хто б що не говорив, а наші 5 об’єднаних громад успішно працюють. Жодну школу, дитячий садок не закрили. Жоден працівник у сільської ради не залишився без свого робочого місця. Секретар сільської ради працює в центрі надання адмінпослуг, бухгалтер – у відділі бухгалтерії ради об’єднаної громади, землеупорядник – у відділі земельних ресурсів громади. Всі працевлаштовані. Заробітна плата вища, ніж вона була в колишніх сільських радах. А ще, на всю інфраструктуру Чернігівської області виділено 92 млн. гривень, а на інфраструктуру 5 об’єднаних громад держава виділила 32 млн. гривень. Цифри самі говорять про себе», - наголосила Ірина Грозенко.

Вона закликала представників місцевого самоврядування Сумщини не боятися проявляти ініціативу та активно долучатися до втілення реформи.

Голова сільської ради Березівської об’єднаної громади (єдина громада, яка створена на території Сумської області) Надія Артеменко запросила в гості до своєї громади тих сільських і селищних голів, які сьогодні поки займають позицію спостереження за тим, як рухається реформа. Каже, необхідно, щоб вони на власні очі побачили переваги децентралізації.

«Сьогодні нам держава дає шанс змінити ситуацію на користь громад, на користь місцевого самоврядування. Хто дійсно думає про свою громаду, той зобов’язаний цим шансом скористатися. Я нікого не буду агітувати – це не моє завдання. Це питання вашої совісті і відповідальності перед людьми, які вас обрали», - звернулася до сільських голів Надія Артеменко.

Довідка


У першому регіональному Форумі місцевого самоврядування «Досвід реформ» за організації Сумської обласної ради взяли участь керівництво Сумської обласної ради, народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, обласних рад інших регіонів, а також понад 500 представників органів місцевого самоврядування, міжнародні та українські експерти у сфері розвитку міст та муніципальної політики.



Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації