Португалія в серії пенальті перемагає Польщу і виходить до півфіналу Євро 2016

ПОРТУГАЛЬСЬКА ШАРА /

Завдяки п'яти точним ударам в серії пенальті підопічним Фернанду Сантуша вдалося вийти в півфінал. Обом командам довелося в минулому раунді плей-офф грати додатковий час, а тому можна було припустити не найкраще фізичний стан колективів. Цікаво, що Португалія взагалі дійшла до чвертьфіналу без перемог в основний час. Тричі зіграли внічию підопічні Фернанду Сантуша і забили переможний гол у ворота Хорватії на 117-й хвилині протистояння.

Польща тим часом переграла Україну і Північну Ірландію, а також зіграла внічию з Німеччиною на груповій стадії. Проте, до мінусів поляків можна було віднести не найбільшу сильну гру їхнього лідера Роберта Левандовскі, якому ще не вдавалося відзначитися голом.

Форвард Баварії відразу ж взявся відповідати критикам, відзначившись точним ударом вже на другій хвилині протистояння. Гросицьки пройшов по лівому флангу атаки, після чого прострілив в центр чужого штрафного, де Левандовскі ударом в дотик переправив м'яч у ціль.

Забивши швидкий гол Польща спробувала демонструвати спокійний футбол з тривалим і фактично безцільним контролем м'яча. Португалія при цьому все більше розкривалася і пару раз ризикувала пропустити контратаки. Проте, удача посміхнулася в позиційній атаці саме піренейцям. Ренату Санчес здорово обігрався в стінку з Нані в центральній зоні у чужій штрафній, після чого пострілом з невеликим рикошетом від захисника відправив м'яч у ближній кут воріт.

Гол у відповідь Португалії помітно заспокоїв гру. Підопічні Фернанду Сантуша воліли зайвий раз вже не ризикувати, тоді як Польща не демонструвала здатність захопити ініціативу. На старті другого тайму чудовий шанс для гола був у Роналду, але Кріштіану після пасу від Нані пробив з лівого краю чужого штрафного у сітку із зовнішнього боку. Також здорово вистрілив Седрік з-за меж штрафного, але відправив ігровий снаряд повз дальній верхнього кута воріт. Польща відповіла на це прострілом від Єджейчик з лівого флангу на ближній кут воротарського майданчика, звідки Милик вдарив в руки Патрісіу.

Ближче до кінця другого тайму дві реальні можливості вивести свою команду в півфінал втратив Роналду. Спочатку Кріштіану пробив повз м'яч після прострілу від Нані з лівого флангу атаки з центру чужій штрафній, а потім не зміг відгукнутися на ідеальний пас від Моутіньо. В цілому, гру головної зірки португальського футболу в цей вечір слід визнати провальною. Крім втрачених моментів Кріштіану також допускав великий брак в передачах.

У додатковий час обидві команди знову вважали за краще не ризикувати. Гра плавно перейшла до серії пенальті. Можливо, далися взнаки тренування португальців цього елементу футболу, або виявилася сильнішою психологія. Підопічні Фернанду Сантуша впевнено реалізували всі п'ять своїх ударів, тоді як Патрісіу в стрибку впорався з пострілом від Куби Блащиковські. 5:3 по пенальті і Португалія завойовує путівку в півфінал. Команда без перемог в основний час на турнірі вже знаходиться в кроці від фіналу.