Процедуру «декомунізації» повинні пройти 137 друкованих ЗМІ - Держкомтелерадіо

ДЕКОМУНІЗАЦІЯ ЗМІ / 

Держкомтелерадіо проаналізувало стан виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки», яким забороняється державна реєстрація друкованого ЗМІ, назва якого містить символіку комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів. Загальна кількість друкованих ЗМІ, які підлягають процедурі «декомунізації», складає 137: Донецька область - 44, Луганська - 22, місто Київ - 12, АРК - 10, Одеська - 7, Харківська - 6. Про це йдеться на сайті відомства, передає видання "Детектор Медіа".

Із згаданих 137 друкованих видань, які підлягає процедурі «декомунізації», 56 не надали відповіді на звернення територіальних управлінь юстиції щодо виконання вимог Закону; 4 проводять заходи з перереєстрації; 4 перереєстровано; 21 свідоцтво визнано таким, що не підлягає видачі; 10 свідоцтв визнано такими, що втратили чинність; 3 свідоцтва визнані недійсними; 25 знаходяться на непідконтрольній Україні території; 9 реєстраційну справу передано до Мін’юсту; 3 порушення вимог Закону відсутні; 2 заходи з «декомунізації» не вжито.

«Фактично правові підстави щодо скасування державної реєстрації встановлені по відношенню до 67 друкованих ЗМІ або 49% від їх загальної кількості. Наразі Міністерство юстиції готує правову позицію щодо звернення до суду для ухвалення відповідного рішення», - повідомляє Держкомтелерадіо.

Найкраща ситуація з реалізації заходів спрямованих на дотримання закону склалася у Волинській, Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській областях та місті Києві.

У таких областях, як Вінницька, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Чернігівська, Тернопільська, Рівненська немає друкованих ЗМІ, що підпадають під процедуру «декомунізації».

За ініціативи Держкомтелерадіо структурні підрозділи з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрацій здійснюють моніторинг ситуації у сфері друкованих засобів масової інформації у контексті дотримання даного Закону на відповідній території.

Відомство нагадує, що на сайті Українського інституту національної пам’яті розміщено рубрику «декомунізація», в якій надаються відповідні методичні рекомендації, представлено інфографіку. Фахівці Інституту готові надавати консультації із зазначеного питання усім зацікавленим особам.

Нагадаємо, у лютому перша заступниця міністра юстиції Наталія Севостьянова заявила, що згідно із законом «Про декомунізацію» 107 друкованих ЗМІ в Україні мають змінити свою назву. Хоча терміни для перейменування давно минули, Мінюст поки не застосовував ніяких заходів для стимуляції чи покарання ЗМІ, які не змінили свої назви.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації