Розенко запевняє, що катастрофи з пенсіями не буде

ПЕНСІЙНЕ ПИТАННЯ / 

Ніякої катастрофи в Пенсійному фонді не буде, запевняє віце-прем'єр-міністр Павло Розенко. Про це він заявив в ефірі телеканалу "112 Україна", передає "Укрінформ".
 
"Безумовно, фінансова ситуація Пенсійного фонду непроста, але я переконую всіх, і запевняю вас, що ніякої катастрофи в Пенсійному фонді не буде", - сказав Розенко.
 
Він запевнив, що пенсіонерам нема чого хвилюватися, держава забезпечить своєчасну та в повному обсязі виплату всіх своїх пенсійних зобов'язань перед громадянами.
 
"Необхідні кошти для цього в державному бюджеті є, більше того, є кошти і на підвищення мінімальної пенсії з травня, і кошти на підвищення мінімальної пенсії, яка відбудеться з 1 грудня 2016 року", - заявив Розенко.
 
Раніше глава Міністерства соціальної політики Андрій Рева заявив, що в Україні склалася ситуація, коли фактично назріває катастрофа з пенсійними виплатами, а саме з дефіцитом пенсійного фонду.
 
Кабінет міністрів не ухвалював рішення відкликати законопроект про пенсійну реформу, який передбачає запровадження другого, накопичувального, рівня пенсійного страхування. Про це віце-прем'єр Павло Розенко написав у Facebook, коментуючи інформацію про нібито домовленості з Міжнародним валютним фондом відкликати з Верховної Ради відповідний законопроект №4608, пише NEWSru.ua.

"Поки що ніяких рішень про відкликання законопроекту немає. І сподіваюсь, не буде. Чесно кажучи, сам трохи здивований появою цієї інформації", – написав Розенко в коментарях.

"Це має бути рішення Уряду. Такого рішення не було. І навіть не обговорювалося", – додав він.

Раніше міністр соціальної політики Андрій Рева в одному з інтерв'ю пояснив необхідність відмови від ідеї запровадження другого, накопичувального, рівня системи пенсійного страхування величезним дефіцитом Пенсійного фонду й відсутністю гарантій такої прибутковості накопичувального фонду, яка захищала б від інфляції.

За даними агентства "Інтерфакс-Україна", перенести запровадження накопичувального рівня пенсійної системи на невизначений термін через дефіцит ПФУ пропонує й нове керівництво Мінфіну.

Водночас у проекті Плану пріоритетних дій уряду на 2016 рік запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування разом із розвитком недержавного пенсійного забезпечення є ключовим кроком, який необхідно реалізувати в середньостроковій перспективі. Затвердження цього плану заплановано на 26 травня.

Програма співпраці з МВФ передбачає внесення до Верховної Ради проекту пенсійної реформи з подальшою її реалізацією задля зниження дефіциту ПФУ.

Поточні домовленості з Фондом у рамках програми розширеного фінансування EFF передбачають початок реалізації пенсійної реформи з 2017 року. Надання наступних траншів, після очікуваного в липні третього, прямо залежатиме від зазначеного законопроекту і його проходження в Верховній Раді.

Близьке до переговорів України й МВФ джерело повідомило агентству, що представники Фонду сумніваються в можливості розв'язати проблему дефіциту Пенсійного фонду без підвищення пенсійного віку.

Як повідомлялося раніше, влада планує запровадити накопичувальну пенсійну систему з 1 січня 2017 року. За словами Розенка, обов'язковому страхуванню в накопичувальній пенсійній системі підлягатимуть громадяни у віці до 35 років. Також у цій системі передбачено добровільну участь українців віком від 36 до 55 років. Розенко заявляв, що для стабільної роботи Пенсійного фонду в 2016 році вистачить передбачених у державному бюджеті на наступний рік 145 млрд грн.

Раніше стало відомо, що МВФ та уряд України розроблять генеральну стратегію реформування пенсійної системи.
 
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації