Севілья потрапляє в історію: Андалузці втретє поспіль завойовують Лігу Європи!

ДЕЖАВ'Ю /

"Ліверпуль" - "Севілья" 1:3. Здобувши вольову перемогу над "Ліверпулем", "Севілья" стала першою командою в історії, яка виграла Лігу Європи три рази поспіль.

Минулого року в цей самий час вся Україна вболівала за дніпропетровський "Дніпро", який героїчно поступився "Севільї". Сьогодні лише четверо учасників того матчу вийшли на футбольне поле у стартових складах, і всі у складі іспанського клубу, який вже буквально прописався у фіналах Ліги Європи.

Від матчу всі, згадуючи попередні поєдинки команд, очікували яскравої та феєричної гри з великою кількістю гострих моментів. На практиці ж вийшло мало не навпаки. Команди досить активно почали, але потім їх стартовий запал зійшов нанівець.

Щоправда, перед тим "Ліверпуль" кілька разів міг відзначитись забитим голом, але не зумів. На 11-й хвилині Деніел Старрідж не то бив по воротам, не то виконував передачу, але м'яч мало не опинився у воротах "Севільї" – Даніел Каррісу "ножицями" через себе вибив м'яч буквально з лінії воріт. А ще через хвилину арбітр помилково не призначив пенальті у ворота іспанців, коли все той же Даніел Каррісу у власному карному майданчику зіграв рукою у боротьбі з Роберто Фірміно.

І все. Після цього гра майже зупинилась і до кінця першого тайму якщо й виникали гострі епізоди, то вони справляли враження випадковості і не систематичності. При цьому варто відзначити, що "Ліверпуль" повністю контролював центр поля і мав всі можливості для того, щоб задавити іспанців своїми атаками. Замість цього ми побачили лічені моменти, які можна назвати гольовими.

Один з них відбувся на 25-й хвилині, коли Адам Лаллана тонким пасом розрізав усю оборону севільців, вивівши Деніела Старріджа практично сам на сам з голкіпером. До честі Давіда Сор'ї, він вчасно вийшов з воріт, скоротив кут обстрілу до мінімального і змусив англійського нападника пробити в себе.

А ще через десять хвилин "Ліверпуль" забив гол. Це Роберто Фірміно з Філіппе Коутіньйо знову ввели Деніела Старріджа на ударну позицію і цього разу ямайський англієць не схибив – просунувшись трохи вперед він точним ударом відправив м'яч у дальній кут воріт. На куражі англійці забили ще раз, але цього разу арбітри взяття воріт не зарахували. Справа в тому, що коли на 39-й хвилині Деян Ловрен після подачі кутового головою відправив м'яч у ближній кут воріт, Деніел Старрідж у положенні поза грою активно заважав голкіперу.

За хвилину до перерви Старрідж міг забивати ще раз, але вже за усіма правилами, та після прострілу Натаніела Клайна зовсім трохи не влучив у площину воріт.

Невідомо, що саме у перерві говорили своїм підопічним головні тренери обох команд, але у другому таймі сталося щось неймовірне. "Севілья" вийшла зарядженою на гру, тоді як "Ліверпуль" наче приспали. Вже на першій хвилині другої половини гри іспанці провели атаку, яка завершилась голом Кевіна Гамейро. Француз з пари метрів замкнув шикарний простріл Феррейри Маріано з правого флангу, вирівнявши положення команд.

Як виявилось, цей гол став переломним. Після нього на полі домінувала лише іспанська команда, і голи у ворота "Ліверпуля" стали фактом в режимі очікування. Той же Гамейро слідом мало не оформив дубль, але на 48-й хвилині не зумів реалізувати вихід сам на сам з голкіпером. Він же на 60-й хвилині примудрився не забити з лінії воротарського майданчика – цей його удар парирував Сімон Міньоле.

А вийшов режим очікування на 64-й хвилині, коли за справу взявся Коке. Голу передувала шикарна комбінація у виконанні севільців, яку несподівано завершив ударом Коке, буквально обікравши партнера по команді Вітоло.

Юрген Клопп почув тривожний дзвоник і заходився замінами впливати на гру, але поки Дівок Орігі намагався адаптуватись на футбольному полі, Коке забив другий гол. На 70-й хвилині іспанський захисник, який сьогодні грав на позиції вінгера, отримав довгий пас в районі кута воротарського майданчика і невідпорно пробив у дальній кут. Арбітр спочатку гол не зарахував, але потім все ж вказав на центр поля – офсайду не було, тому що на шляху до Коке м'яч двічі торкнувся гравців "Ліверпуля".

Власне, на цьому фінал завершився. "Ліверпуль" був занадто деморалізованим, щоб переломити хід поєдинку. Навіть славнозвісна "You'll Never Walk Alone", яку затягнули уболівальники на трибунах, не зуміла привести мерсисайдців до тями.

"Севілья" впевнено довела гру до перемоги і у винагороду отримала третій поспіль кубок Ліги Європи. Хто б міг про це подумати за 9 хвилин до кінця матчів останнього туру групового раунду Ліги чемпіонів, коли севільці замикали турнірну таблицю.

П.С. А українець Євген Коноплянка на футбольному полі так і не з'явився, просидівши весь матч у запасі.