Порошенко: українське православ'я отримає автокефалію

НАЙ БОГ ПОМАГАЄ! / 


Президент України Петро Порошенко очікує, що українська православна церква буде автокефальною. "Переконаний, що завдяки і Вашій (патріарха Київського і всієї Руси-України, предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета – ред.) наполегливій роботі, українське православ'я отримає визнану автокефалію іншими церквами", - сказав глава держави на урочистостях з нагоди 50-річчя служіння на Київській кафедрі святійшого патріарха Філарета в четвер, 12 травня, у Києві, повідомляє прес-служба президента.


За його словами, усі соціологічні опитування показують, що дедалі більше православних громадян України хочуть мати єдину помісну автокефальну церкву. "Церква, євхаристично і молитовно об'єднану, але адміністративно незалежну від інших церковних юрисдикцій. Це історичний тренд, і цей тренд не може обійти Україну!", - наголосив президент.

Порошенко подякував главі УПЦ (КП) за те, що в часи існування СРСР він наполегливо боровся проти закриття храмів і монастирів. "Щойно виникла незалежна українська держава, ви в повній відповідності з канонами і традиціями православ'я послідовно взялися за утвердження ідеї незалежної Української церкви", - сказав він.

Президент зазначив, що він багато зробив для створення такої церкви. "Вашими зусиллями Українська православна церква Київського патріархату за 20 років вашого патріаршества утвердилася, як могутня релігійна інституція, яка обов'язково займе належне місце у світовому православ'ї", - сказав він.

Порошенко побажав Філарету міцного здоров'я, довголіття і разом з усім українським народом побачити реалізації головної справи його життя – Української єдиної помісної православної церкви, визнаної Вселенським православ'ям.

Тим часом прес-секретар прем`єра Дмитро Столярчук повідомив у Twitter, що прем`єр-міністр Володимир Гройсман також бере участь у ювілейній академії з нагоди 50-ліття служіння на Київській кафедрі патріарха Філарета.

Зауважимо, що за тисячу років християнства на Русі ніхто з архієреїв не очолював Київську кафедру так довго – 50 років.

Філарету цьогоріч виповнилося 87. Минулого року у зв'язку з війною на Донбасі патріарх Філарет відмовився від урочистостей з нагоди свого дня народження. А позаторік голова УПЦ скасував святкування свого 85-річчя через події на Грушевського.

Філарет був возведений у сан архієпископа і призначений Екзархом України, архієпископом Київським і Галицьким 14 травня 1966 року.

На початку 90-х Філарет створив незалежну від Москви Українську православну церкву, за що російські ієрархи оголосили йому анафему. Сьогодні Патріарх є одним з найбільш авторитетних діячів в сучасній Україні. Довіра до церкви є найвищою у суспільстві, і стоїть в одному ряду з довірою до українського війська.

За своє життя Патріарх відвідав біля 120 країн. Активну діяльність ієрарх не припиняє й досі. Останній закордонний візит Філарет здійснив до Нідерландів. Напередодні референдуму, агітував місцевий політикум за асоціацію з Україною.

Нагадаємо, що Філарет неодноразово закликав єпископат УАПЦ до церковної єдності, відзначаючи, що об'єднання церков може стати вагомим внеском у протистояння українського народу російської агресії.

Довідка

В Україні є три православні церкви. Канонічною вважається УПЦ Московського патріархату, яка діє на правах внутрішнього самоврядування в межах Московського патріархату. УПЦ Київського патріархату відокремилася від РПЦ 1992 року, де її главу Філарета (Денисенка) піддано анафемі.

Також є Українська автокефальна церква, заснована 1921 року. Після великої перерви вона відновила свою діяльність наприкінці 80-х років минулого століття. Українська автокефальна православна церква - найменша з трьох православних церков України.

У 1930-х її повністю ліквідували на території СРСР. Єпископи і священики УАПЦ залишилися тільки в США і Канаді. У 1989 році в Львові було проголошено відтворення УАПЦ. Найбільша кількість її приходів розташована в Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях. Головою церкви до своєї смерті був митрополит Київський і всієї України Мефодій.

Окрім того, є Українська греко-католицька церква, яка має безперервну ієрархічну спадкоємність від часу офіційного Хрещення Руси-України та становлення на її території церковної структури. Новий період з її багатовікової історії розпочинає 1596 рік, коли у Бересті (тепер Брест, Республіка Бєларусь) на Церковному Соборі було проголошено відновлення повної єдності з Римським Престолом, що увійшло в історію під назвою Берестейської унії. Проте першу спробу церковної унії в Русі можна віднести ще до часів короля Данила Галицького, який вимагав об'єднання сил усього християнського світу в умовах опору татаро-монгольській навалі.

Розквіт Української греко-католицької церкви припадає на XIX століття. Провідною постаттю греко-католицького руху в першій половині XX століття був львівський митрополит Андрей Шептицький. Зі встановленням радянської влади на західноукраїнських землях УГКЦ насильно розпущено владою — і церква існувала лише в підпіллі. Аж 1989 року — за горбачовської перебудови церква вийшла з підпілля.

Раніше в Україні існувала єдина помісна Українська Церква, яка сім століть належала до канонічної юрисдикції Вселенського патріархату, тобто від часу хрещення Великим Київським князем Володимиром (у 988 р.) аж до її анексії за Російської держави Петра І. Внаслідок цього українська церква стала частиною РПЦ, і більшість православних єпархій України (тобто за винятком єпархій УПЦ КП і УАПЦ) підкоряються московському патріархові й досі. 
 
Фото Сайту Президента України

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації