В електронних деклараціях високопосадовці повинні вказувати не тільки свої статки, а й власність родичів (ВІДЕО)

ВСЕ ПРОЗОРО / 

Приховують великі статки та цінне майно, аби люди не заздрили розкішному життю, або не знаходили компромат. Експерти запевняють, цим займаються усі слуги народу. Та останнім часом у владі з'явився тренд на приховування недобудованої нерухомості, передає ТВА.
 
- "Немає в мене ніякого котеджу і дачі". А чому? "Тому що вони незавершені". А чому незавершені? "Бо на 5 поверсі незасклені вікна", - підкреслив Андрій Марусов, голова правління Transparency International Україна.
 
Бо ж, за нормами, наприклад, відсутність у будівлі вікон вважається незавершеним будівництвом.
 
- І він, чи вона, має повне право казати: "Я не я, і корова не моя", - пояснив Андрій Марусов, голова правління Transparency International Україна.
 
Проте зараз, запевняє Андрій, такі заяви не беруться до уваги. Бо ж в електронних деклараціях чиновники мусять вказувати рухоме та нерухоме майно і навіть незавершене будівництво. Окрім того, дорогі подарунки, цінні папери та підприємства, якими чиновник або володіє, або ж має від них певну вигоду.
 
- Крім того, діаманти та готівка. Що ще є найбільш важливим, - те, що, на відміну від старої системи, вводиться достатньо чітка адміністративна та кримінальна відповідальність за брехню, за умисне надання недостовірної інформації, - повідомив Андрій Марусов, голова правління Transparency International Україна.
 
Тобто штраф - від 17 до 60 тисяч гривень, або ж 2 роки за ґратами. Проте карати чиновників будуть тільки тоді, коли різниця між реальними статками й тим, що зазначено у деклараціях, сягає 138 тисяч гривень. Не вийде й потайки зареєструвати майно на родичів. Бо обов'язково повинні бути відомості про членів сім'ї та їхні статки.
 
Приклад слугам народу подав Єгор Соболєв. Нещодавно він подав електронну декларацію своїх доходів за минулий рік. У ній він вказав свою зарплату та гонорари у 39 тисяч гривень. А ще авто, земельні ділянки та будинок, яким володіє. Подав також інформацію про статки дружини. А саме: майже 330 тисяч гривень доходу та квартиру у столиці.
 
А вивести чиновників на чисту воду дуже просто, пояснює експерт. Потрібно лишень перевірити декларації за минулі роки та порівняти їх з новими. Або ж протиставити доходи та стиль життя. А потім звернутися до Національного агентства з питань запобігання корупції та Національного антикорупційного бюро.
 

БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації