Чернівецька каратистка виборола путівку на чемпіонат Європи 2016

РУХ ДО ПЕРЕМОГИ /

Єдиною представницею Буковини на молодіжному чемпіонаті Європи 2016 р. на Кіпрі буде вихованка чернівецького спортивного клубу «Лідер» Гванца Гвелісіані. Про це повідомляє спортивний портал sportbuk.com.

Це право вона здобула завдяки успішному виступу на міжнародних змаганнях «Trbovlje Open» (5-6.12.15, Словенія).

Гванца Гвелісіані стала бронзовою призеркою у номінації U-16 (+54 кг). Оскільки на чемпіонаті України вона виборола «бронзу» у своїй категорії, а у Трбовлі конкурентки до числа призерів не увійшли, Гванца, як повідомив SportBuk.com співкерівник і тренер «СК «Лідер» » Олександр Пікулін, забезпечила собі право представляти Україну на молодіжному чемпіонаті Європи 5-7.02.2016 на Кіпрі. Там будуть розіграні нагороди у вікових категоріях U-16, U-18 та U-21. Зрозуміло, що 15-річна чернівчанка, буде змагатися у своїй номінації U-16 (до 16-ти років).

На 43 «Trbovlje Open» бронзовим призером став ще один вихованець СК «Лідер» Родіон Ончуленко – у категорії до 76 кг (U-18). Але до збірної він не увійшов, попри те, що виграв чемпіонат України. Його конкурент Андрій Торошанко з Києва, навпаки, на національній першості був третім (і програв очну зустріч Ончуленкові), а в Трбовлі – перший, а цей міжнародний етап відбору дає більше очок, тому в збірній буде киянин.

А повертаючись до теми відбору до збірної, зазначимо, що місце у головній команді, мабуть, забронював собі інший чернівчанин Валерій Чоботар (дорослі, -84 кг), який також є вихованцем СК «Лідер» (Андрій Лазаренко, Олександр Пікулін). Його конкурент львів’янин Горуна не увійшов до числа призерів на чемпіонаті України 2015 і вилетів з відбору, а у інших шансів об’єктивно не багато. У дорослих відбір йде за виступами на етапах Прем’єр-ліги, а в -84 кг останнім часом кращий результат (два 5 місця) саме у нашого Валерія Чоботаря.

Дорослі розіграють нагороди Євро-2016 у травні в Парижі (Франція), а чемпіонат світу відбудеться у жовтні в Лінці (Австрія).