• Спорт
  • 2256
  • 0

ВИМУЧИЛИ... /

У нервовому та жорсткому матчі збірна України зіграла з командою Словенії внічию 1:1, що дозволило українцям в підсумку вийти на Євро-2016. Команда Михайла Фоменка взяла реванш за програш словенцям у 1999 році.

Почали з фолів

Жорстка гра почалася з перших хвилин. Уже на 2-й хвилині захисник словенців Боштян Цесар отримав жовту картку після фолу проти Євгена Селезньова. А за три хвилини після невеликої штовханини рефері попередив лідера збірної України Євгена Коноплянку. Загалом за першу половину гри обидві команди додали собі у пасив п'ять жовтих карток.

Втім, така жорстка гра та постійний пресинг принесла Словенії свої плоди - на 11-й хвилині той самий Боштян Цесар зорієнтувався у штрафному майданчику збірної України і відкрив рахунок після невпевненої гри Андрія П'ятова.

Кілька разів українці могли зрівняти рахунок, однак надійно грав голкіпер хазяїв, або ж не вистачало точності чи швидкості нападникам гостей.

Розв'язка

Другий тайм впевненіше почала збірна України, яка стала більше контролювати м'яч. Після свого фірмового проходу гостро пробивав Євген Коноплянка, однак надійно зіграв голкіпер гостей - воротар міланського "Інтера" Самір Ханданович. Забити могли й Артем Федецький та Ярослав Ракицький, однак їм не вистачило точності.

Могли забити й словенці - після одного з кутових все той же Боштян Цесар пробивав майже впритул, але Андрій П'ятов зміг відбити м'яч. Стадіон у Маріборі постійно гнав словенців уперед, а на 80-й хвилині на поле, біля воріт збірної України, впав фанатський "фаєр". На щастя, ніхто не постраждав.

Кінець гри пройшов за атак словенців, якім потрібно було, як мінімум, забивати один гол. І знову були фоли та штовханина. А на 3-й доданій хвилині арбітр видалив словенця Мішо Бречко за грубий фол проти Євгена Коноплянки (це була друга жовта картка словенця).

Нарешті після вкрай нервової кінцівки матчу (арбітр додав 5 хвилин, але через затримки гра тривала довше) українська команда скористалася помилкою захисту Словенії, нападники вийшли утрьох на воротаря господарів й Андрій Ярмоленко зрівняв рахунок після пасу Артема Кравця.

У підсумку двох ігор Україна перемогла Словенію 3:1 і пройшла до фінальної частини Чемпіонату Європи-2016.

Таким чином українська збірна взяла реванш у словенців - у 1999 році в аналогічних стикових матчах за вихід на Євро-2000 збірна Словенії тоді  перемогла Україну з загальним рахунком 3:2. Тож добре те, що добре закінчується...