«Опозиційний блок» входить до четвірки партій, які гарантовано потрапляють до місцевих рад - соціологи

ЧЕКАЄМО СЕНСАЦІЙ? /


Такими є дані соціологічного опитування проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. Згідно результатів опитування п’ятивідсотковий бар’єр на виборах до місцевих рад гарантовано долають всього лише чотири політичні сили:

 

- Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» — 9,4%;
- «Блок Петра Порошенка» — 8,6%;
- «Самопоміч» — 7,1%;
- «Опозиційний блок» — 5,6%.


При цьому слід врахувати, що 36,5% респондентів не визначилися, за кого голосувати, 14,0% - вирішили не брати участь у виборах, 1,4% - викреслили б представників усіх партій, або попсували бюлетень.

Тож, якби у виборах взяли участь лише ті громадяни, які вже точно визначилися за кого вони будуть голосувати, то «Опозиційний блок» набрав би 11,6%. А п’ятивідсотковий бар’єр окрім "Опоблоку" подолали б ВО «Батьківщина» (19,5%), «Блок Петра Порошенка» (18,0%), «Самопоміч» (14,9%) та Радикальної партію О. Ляшка (5,5%).

Варто відзначити, що у цьому опитуванні не брали участі політичні сили, які роблять ставку на окремі регіони. Хоча і на їхньому фоні "Опозиційний блок" виглядає більш ніж пристойно. Зокрема, у Чернівцях. Якщо взяти до уваги опитування проведене Центром соцдосліджень ЧНУ, то ймовірний конкурент "Опоблоку" на виборах до міської ради партія "Рідне місто" має рейтинг 1,3%.

Довідково:

Опитування Київським міжнародним інститут соціології (КМІС) проводилося методом особистого інтерв'ю з 17 по 27 вересня 2015 року.

В опитуванні взяли участь 2041 респондент, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім Криму) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн–ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.


*****

 

Дослідження Центру соціологічних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковичапроводилося спільно з Громадською організацією «Інститут місцевого самоврядування».

Час проведення: польовий етап тривав з 21 по 25 вересня 2015 р. Територія, яку охоплювало опитування: місто Чернівці.
Розмір та спосіб формування соціологічної вибірки: Генеральна сукупність складає близько 190 тисяч осіб (чернівчани віком від 18 років і старше, які мають право голосу). Обсяг вибірки – 1 600 осіб. Вибірка є двоступеневою, стохастичною, стратифікованою (із PPS на першому і квотним скринінгом на другому етапі). Вона репрезентує генеральну сукупність за основними соціально-демографічними показниками (стать і вік). Респондентів рівномірно відбирали в усіх 42-х виборчих округах Чернівців.
Можлива статистична похибка: Гранична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) – 2,4 % при Р=95% (3,15 % при Р=99%).
Метод опитування: Особисте формалізоване інтерв’ю «face to face» за місцем проживання. Рівень досяжності респондентів – 76 %.
Збір даних здійснювали близько 70-ти осіб, здебільшого студенти-соціологи. Обробка та аналіз даних здійснювалися за допомогою програми SPSS.

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації