Візове шахрайство, або Що варто знати про Green Card

З ПЕРШИХ ВУСТ / 
Візове шахрайство – кримінальний злочин. Але… тільки у США. Про всі тонкощі американської лотереї «Грін Кард» (Green Card) – від віце-консула США Сергія Ольховського.
 
Грін Кард (Green Card) – це офіційний документ (United States Permanent Resident Card), який надає право на постійне проживання та працевлаштування в США. Реєстрація на участь у лотереї «Green Card» проводиться раз на рік.
 
Лотерея «Green Card» проводиться від 1990 року. Зареєструватися можна лише на сайті www.dvlottery.state.gov, де заповнюється реєстраційна форма учасника. Реєстрація є безкоштовною.
 
Щоби взяти участь у лотереї, кандидат повинен відповідати двом основним вимогам:
 
1. Бути вихідцем з країни, яка є у переліку країн-учасниць (Україна належить до таких).
2. Закінчити середню школу.
 
Важливо пам’ятати, що існує вимога щодо наявності фотокарток заявників не більше, аніж піврічної давності.
 
Крім того, віце-консул наголосив, що після отримання «Green Card» люди їдуть до Штатів практично «в нікуди», адже уряд їм допомагати не буде: іммігрант сам повинен шукати собі житло й роботу.
 
Аби вберегтися від шахрайства, віце-консул радить не давати нікому своїх персональних даних і не користуватися послугами фірм, які стверджують, що нібито співпрацюють з Консульством США. «Бо ми ні з ким не укладаємо угод», – підкреслив він на вчорашній прес-конференції в Американському прес-клубі «Вікно в Америку».
 
Сергій Ольховський наголосив, що ні Державний департамент США, ні будь-яка інша структура, причетна до проведення лотереї «Green Card», не інформуватиме учасника програми про його виграш. Особа повинна сама стежити за заявкою. Це означає, що в період від 5 травня 2016 по 30 червня 2017 року (у разі, якщо заповнить анкету протягом жовтня 2015-го) учасник повинен самостійно перевіряти статус своєї заявки за допомоги персонального коду в електронній системі перевірки статусу на офіційному сайті програми. «Вам не будуть ні дзвонити, ні писати про те, що ви виграли, ви повинні самі роздрукувати підтвердження з конкретним реєстраційним номером. Єдина плата після виграшу – 330 доларів, які сплачуються в консульстві США»,– каже Сергій Ольховський.
Віце-консул наголосив, що варто серйозно поставитися до заповнення реєстраційної форми і зазначати всі дані, що стосуються складу сім'ї, наприклад, про наявність дітей від першого шлюбу, судимість тощо.
 
"Треба надати детальну інформацію про всю родину, – розповідав про тонкощі цієї справи віце-консул. – Приміром, чоловік виграв «Green Card», але і його дружина теж автоматично має право скористатись цією картою, при цьому, якщо вони поїдуть, то тільки разом, бо чоловіка без дружини до США не впустять. Разом з основним заявником право на отримання візи мають чоловік (дружина) і діти до 21 року, які не перебувають у шлюбі".
 
Він ще раз наголосив на обережності при оформленні заявки, аби не потрапити в пастку до шахраїв.
 
"Дуже шкода, коли сім’ї виграють у лотереї, приходять на співбесіду до Посольства США в Києві, щоб отримати імміграційну візу, – і Консул виявляє помилку в анкетних даних. Така заявка автоматично дискваліфікується. На жаль, таке часто трапляється, особливо, коли учасник реєструється не особисто, а доручає це якимсь агентствам, – сказав чернівецький гість. А ще, наголосив він, варто уважно заповнювати заявки, щоб її не анулювали через банальні помилки.
 
Шахраї, роблячи з вас лохів, діють просто й «елегантно»
 
Представники агентств рекламують лотерею «Зелена Карта» і таким чином збирають інформацію про людей, які бажають емігрувати до США. Далі їх реєструють, а коли ті виграють, телефонують і повідомляють новину. Знову ж таки, інформацію про місце та дату співбесіди розкривають лише за гроші і пропонують за гроші ж надати подальші інструкції для отримання імміграційної візи.
 
Такі схеми інколи можливі, коли учасники надають інформацію про себе третім особам. Річ у тім, що після реєстрації на сайті кожному учаснику приходить лист із підтвердженням і особистим кодом, за яким потім можна перевірити стан заявки (виграв ти чи ні), а також дізнатися всю поточну інформацію. Ті ж люди, які реєструються не особисто, коду не отримують.
 
Валерій ПЕТРЮК, громадський активіст
БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації