Дерибан по-кельменецьки: нинішнє керівництво райради діє за принципом «після нас – хоч потоп!»

ТАРГАНІВ – НА СВІТЛО! /


30 липня 2015 року відбулася позачергова сесія Кельменецької районної ради. Депутатів, керівників підприємств, установ, організацій, представників громадськості в сесійній залі зібрало одне питання, яке мусолиться вже тривалий час - ліквідація КП «Кельменецька ЦРА № 27». Місяць тому на черговій сесії це питання розглядалось, але жодної пропозиції щодо вироблення механізму відродження роботи Кельменецької ЦРА не було запропоновано.


Нав’язується одне «правильне», прямолінійне рішення - тільки ліквідація. Єдине досягнення, на що спромоглася за місяць районна рада під тиском невеликої групи патріотичних депутатів - замовити та провести незалежний аудит діяльності підприємства.

Перевірка проводилась за період 2012 – 2014 роки та експертами було визнано, що за останні три роки діяльності, станом на 1 січня 2015 року, сума збитків підприємства зросла до 759,7 тис.грн., зафіксовано падіння обсягів товарообороту і доходів, зменшення залишків активів. Проте із майже годинної доповіді аудитора стало відомо, що за 2013 рік відсутні основні бухгалтерські документи, і відповідно повної картини діяльності підприємства немає. Виникає питання: чому відсутній тільки 2013 рік?

У 2013 році за рішенням сесії Кельменецької районної ради було надано фінансову допомогу в сумі 300 тисяч грн. для КП «Кельменецька ЦРА №27». І тут починаються найцікавіше: 100 тисяч грн. нібито іде на погашення заборгованості із заробітної плати, а на 200 тисяч грн. закуповуються медикаменти. Проте, на підприємстві, як не було, так і не з’явилося потрібного товару для подальшої реалізації.

Після успішного переходу коштів з районної ради до приватних кишень тогочасних керівників району розпочалася термінова зміна керівників цією установи. За період 2013 року їх було аж чотири. «Навмисна зміна керівників, бухгалтерів комунальної аптеки відбувалось для замітання слідів?» - лунало із вуст присутніх в сесійній залі. Спростувати ці слова висновок незалежного аудиту не спроможний за відсутності бухгалтерських документів. І жодна з цих махінацій не робилася без відома тогочасного голови районної ради та керуючої справами районної ради.

Насправді остання сесія виглядала, як спроба заскочити в останній вагон потягу, протиснути потрібне рішення, яке б дало можливість кільком зацікавленим особам придбати ласий шматок комунального майна. Адже в жовтні місцеві вибори і, можливо, в сесійній залі будуть сидіти зовсім нові люди, які спитають, де поділось майно громади району.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» в статті 60 передбачає, що майнові операції, які здійснюються органами місцевого самоврядування з об'єктами права комунальної власності, не повинні ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг населенню.

У нашому районі комунальні підприємства, які повинні наповнювати районний бюджет (ПДФО, податок на прибуток та частина прибутку) свідомо доводяться до банкрутства і ліквідації невеликою групою конкретних людей, яких невідомо чого усі чомусь бояться!

Минулого року (травень) з мовчазної згоди депутатів та повної бездіяльності колишнього голови райради поставлено останню крапку у довготривалому спланованому процесі ліквідації Кельменецького райагробуду. А це промислове підприємство, яке випускало ліквідну промислову продукцію, будівельну цеглу. Цегельний завод порізали на металобрухт, приміщення продали на будівельні матеріали, в тому числі піч, де випікалася цегла. Хоча було рішення депутатів райради продавати майно, як цілісний майновий комплекс. І це в районі, де практично немає промислових підприємств!

На цей раз чи то дякувати Богові, чи присутності на сесії голови ОДА Олександра Фищука, який підтримав позицію прогресивних депутатів та громадськості не ліквідовувати комунальне підприємство, здоровий глузд взяв верх і випробувана схема не спрацювала. Але чи надовго?

Народні обранці, які звикли застосовувати свої нечисті схеми дерибану району, позакривавши і ліквідувавши комунальні установи району, наразі сподіваються, що наступна сесія районної ради буде більше спокійнішою і голова ОДА навряд чи буде присутнім на позачерговому засіданні, тому у них є час придумати чергову причину для закриття соціально важливого для людей комунального підприємства « Кельменецька центральна аптека № 27».

Але віднині подібні речі на Кельменеччині перебуватимуть під пильним оком журналістів БукІнфо, про що ми оперативно інформуватимемо громадськість краю.

Ярослав КЕЛЬМЕНЕЦЬКИЙ, спеціально для БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації