Читачі БукІнфо "допитували" мера Чернівців Олексія Каспрука про місцеві вибори, об’єднані громади та ФК «Буковина»

МЕРУ - МИР / 

Вчора, 29 липня, на порталі БукІнфо відбулася чат-конференція за участю Чернівецького міського голови Олексія Каспрука. В межах двох годин прямого віртуального спілкування мер відповідав на різні запитання чернівчан, не оминаючи також і гострих.
 
Спілкуючись з читачами БукІнфо, міський голова зазначив, зокрема, що працювати на посаді мера завжди непросто, бо це дуже велика відповідальність. Однак зараз найважче хлопцям на передовій, в зоні АТО, тому «нам тут жалітися не варто».
 
«Найважче – ухвалювати непопулярні рішення, за які – одні хвалять, інші – сварять. Всім догодити не можна. В таких ситуаціях користуюся принципом: вагаєшся, як поступити, поступай – по закону», - відповів мер.
 
Читачам цікаво було почути від Олексія Каспрука про місцеві вибори, які відбудуться восени, та його оцінку власних шансів на перемогу. А також про нововведення щодо висування кандидатури на посаду міського голови лише від політичної партії, на що міський голова відповів, що це «звична демократична норма, яка вже на цьому етапі допомагає провести певний відбір кандидатів». Водночас, за словами мера, «пріоритетом для міського голови завжди повинні бути інтереси громади, міста, а не окремої партії чи однопартійців».
 
«Якщо не вірити в перемогу, то не варто брати участь у виборах. А те, в кого, які шанси, визначають чернівчани. І тільки вони. Постійно спілкуюся з чернівчанами. Відчуваю їх підтримку та довіру», - зазначив мер Чернівців.
 
Окрім політичних питань чернівчани цікавилися в мера і насущними проблемами.
 
Передусім постало питання, «коли завершиться безкінечна чернівецька епопея з нашим перинатальним центром».
 
«Це справді дуже серйозна проблема, і вона, на жаль, досі не вирішена. Чернівецька міська рада ще у 2012 році передала з міської в обласну комунальну власність приміщення пологового будинку №1 (до речі, воно було відремонтоване, з новими палатами та пологовими залами). Я з самого початку був проти такого рішення. Держава обіцяла виділити на цей об’єкт 86 млн. грн. Команда Януковича в повному обсязі не виконала своїх обіцянок, центр незбудований. Тоді було закуплено медичного обладнання на 23 мільйони гривень, яке досі лежить на складі і ми не маємо право його використовувати, хоча звертаємось в усі інстанції. Я вважаю це справжнім злочином. До того ж це дороговартісне обладнання (тоді долар був по 8 грн.) сьогодні вкрай необхідне нашим хворим. Щодо перинатального центру, то будемо вирішувати це питання разом з обласною владою», - відповів мер.
 
Болючим для чернівчан питанням залишається підняття тарифів на проїзд у міському транспорті. Чернівецький журналіст Захар Подкидишев поцікавився в Олексія Павловича, «чому проект меморандуму з чернівецькими перевізниками складений таким чином, що спочатку тариф на проїзд у маршрутках зростає до 3,50, а вже потім перевізники мають виконати умови з покращення якості перевезень та вивчення пасажиропотоку?
 
Якщо перевізники не виконають своїх зобов'язань, які законні механізми матиме міська влада,аби вплинути на них. І чи не краще всі ці речі прописати в умовах конкурсу при розподілі маршрутів».
 
«У рішенні виконавчого комітету прописаний запобіжник. На тих маршрутах, де перевізники в односторонньому порядку відмовляться дотримуватися Меморандуму, діятиме тариф – 3 грн. за одну поїздку. Чому тариф пропонують ввести з 1 вересня, а перевізникам дають змогу виконати свої зобов’язання до нового року? Все прозоро. Прилади GPS-моніторингу і обліку пасажиропотоку перевізники встановлюють у своїх автобусах власним коштом. Тому і виробника цих приладів перевізники обирали самі.
 
Технічні умови до цих приладів були також одним із пунктів меморандуму і довго погоджувалися. Виробник – серйозна ІТ компанія, офіс якої є у Чернівцях. Зважаючи на обсяги замовлення, виробник фізично встигає його виконати до нового року. Працювати на старому тарифі до нового року перевізники не погоджуються і наводять для цього суттєві аргументи. Чернівчани також бачать, що технічний стан автобусів погіршується з кожним днем. Ризикувати життям людей вважаю недопустимим. Конкурси на обслуговування автобусних маршрутів будуть проводитися за новими умовами, вони вже розробляються, як і новий Порядок надання послуг з пасажирських перевезень. Те, про що Ви говорите, там враховано, як і зміни у законодавстві, яких довго очікували. Це регуляторний акт і є певна процедура його прийняття, тому в часі їх прийняти в один день із затвердженням Меморандуму не вдалося», - прокоментував питання міський голова.
 
Наразі чи не найбільш обговорюваною є територіальна реформа. Мешканці Чернівців запитували в мера, «які села в результаті територіальної реформи точно увійдуть до Чернвців».
 
Як повідомив Олексій Каспрук, на даний час бажання приєднатися до Чернівців висловили громади Шубранця та Чорнівки, сільські ради яких прийняли відповідні рішення та направили їх на розгляд Чернівецької міської ради. Зараз з цього приводу відбуваються громадські слухання. До того ж близько 400 мешканців села Горішні Шерівці звернулися до мене як міського голови щодо приєднання до громади Чернівців. Окрім того, питання об’єднання обговорювалося із низкою громад, села яких межують з нашим містом. Тому на 100% сказати, які села увійдуть до складу Чернівців, поки важко, констатував мер.
 
«Думаю, що з часом всі приміські села зрозуміють, що об’єднання з Чернівцями лише принесе їм інший, більш якісний рівень життя. Але, безперечно, час покаже», - додав Каспрук.
 
Долучилися до чат-конференції й футбольні вболівальники, яким небайдужа доля ФСК «Буковина». «На нашій футбольній "Буковині" можна поставити жирний хрест?», - допитувалися фанати.
 
На це міський голова відповів, що «вболівальники не думають про хрести і вірять в свою команду».
 
«Ще рік тому стояло питання взагалі про існування клубу. Ми зуміли зберегти команду і виступити в цьому сезоні. Як вже відіграла команда – це питання до керівництва клубу. На позаминулій сесії виділили ще 400 тисяч на підтримку «Буковини». Зараз складно говорити з підприємцями, які завжди допомагали спорту, для багатьох з них сьогодні головне - це допомога армії. Але я впевнений, що «Буковина» знайде вихід із ситуації і наше місто буде зі своїм футбольним клубом, як би важко не було», - наголосив мер.
 
По завершенню чат-конференції міський голова Олексій Каспрук подякував чернівчанам за цікаве спілкування та побажав усім добробуту і миру.
 
 
БукІнфо (с)
Фото з архіву сайту

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації