Верховна Рада не відправила Кабмін у відставку. Не вистачило голосів

Верховна Рада не підтримала відставку уряду прем'єра Юлії Тимошенко в рамках розгляду питання про соціально-економічну ситуацію в країні і дій влади в боротьбі з кризою. За це рішення проголосували лише 203 депутати з 226 необхідних. Зокрема, підтримали дане питання 172 народних депутата від фракції Партії регіонів, один від БЮТ, 10 - від НУ-НС, 20 - від КПУ і жодного від Блоку Литвина.

Після голосування Тимошенко перевіряла його результати на екрані, оскільки перед голосуванням спікер парламенту Володимир Литвин зачитав прізвища депутатів, які були відсутні в залі. Він попередив, що у разі голосування їх карток, ці голоси не буде враховано.

ЄЦ пропонує провести позачергові вибори ВР і президента восени 2009 року

Серед відсутніх були названі депутати від Партії регіонів - Юхим Зв'ягільський, від БЮТ - Ігор Рибаков, Андрій Шевченко, Михайло Соколов, Павло Унгурян, Валерій Кальченко, від НУ-НС Володимир Марущенко, Павло Жебрівський, Михайло Поляченко, Микола Круць, Владислав Каськів, Іван Плющ. Від КПУ - Петро Симоненко.

Проте, відповідно до результатів голосування, картки Зв'ягільського, Плюща і Рибакова голосували "за". Від Партії регіонів був відсутній один Зв'ягільський, проте БЮТівці заявляли, що відсутні близько 20 "регіоналів".

Сьогодні вранці було досягнуто домовленості про голосування за відставку Кабміну після письмової реєстрації в залі засідань. Проте перед відкриттям вечірньої сесії фракція Партії регіонів відмовилася дотримуватися даної домовленості, що дало їй можливість приховати реальну кількість відсутніх в залі засідання депутатів.

Заступник керівника фракції Партії регіонів Сергій Льовочкін заявив: "Ми на поводу ні у кого не підемо. Голосування повинне проходити за такою процедурою: депутати знаходяться в залі, вставляють свої картки в систему і голосують".

Сама прем'єр-міністр вважає, що на засіданні Верховної Ради в четвер була проголосована "резолюція довіри уряду". "Я можу констатувати, що замість резолюції недовір'я уряду, була проголосована резолюція довіри уряду", - сказала вона, коментуючи результати голосування.

Крім того, прем'єр додала, що головною метою виразу недовіри її Кабінету міністрів була спроба опозиційних сил дестабілізувати і без того складну економічну ситуацію. "В той час, коли щодня виникають виклики перед урядом, очевидно, що ніхто з цих сміливих опозиціонерів не хоче бути на чолі уряду, не хоче бути міністрами уряду, бо вони піклуються про свої інтереси", - заявила вона.

На брифінгу після голосування Тимошенко заявила про намір підсилити кадровий склад уряду. "Я думаю, що після перерви на наступному сесійному тижні ми підніматимемо кадрові питання про посилення кадрового складу уряду", - сказала вона.

В той же час сьогодні вранці під час виступу в парламенті Тимошенко заявила, що "якщо пропозиція (про відставку уряду) не буде підтримана, то на наступному сесійному тижні буде проходити ротація уряду". Відповідно до календарного плану ВР, наступний сесійний тиждень продовжуватиметься з 16 по 20 лютого.

"І ми спробуємо уряд зробити урядом однодумців, коли всі спільно працюватимуть. Спробуємо зробити так, щоб всі політичні сили, які захочуть запропонувати сильних міністрів, які захочуть увійти до коаліції, ми врахуємо ці пропозиції", - сказала вона.

Зазначимо, що це вже друга спроба висловити недовіру уряду. Раніше в липні Партія регіонів вже ставила питання недовіри уряду, проте за це рішення проголосували лише 174 депутати.

Цього разу головний опонент Кабміну - Партія регіонів - довго збирав депутатські голоси в інших фракціях. Головним донором для "біло-блакитних" могла виступити лише фракція комуністів, яка налічує 27 депутатів. Проте Янукович так і не зміг отримати повну підтримку "комуністів".

У колуарах говорять, що в Партії регіонів не було єдиної думки з приводу необхідності виносити питання відставки уряду саме зараз. Негайної відставки уряду Тимошенко добивалася так звана група Фірташа-Льовочкіна-Бойка. Проте значна частина "регіоналів" була проти, оскільки сумнівалася в тому, що добитися відставки уряду реально вдасться. А заслуховування прем'єра в парламенті без результативного голосування про відставку зрештою лише надає Тимошенко додаткові можливості для самопіару і не дає практично ніяких переваг "регіоналам".

Що стосується групи Фірташа-Льовочкіна-Бойка, то очевидно, вона розраховувала на голоси "Єдиного центру", який входить в блок "Наша Україна - Народна самооборона". Проте число прихильників секретаріату президента в НУ-НС виявилося значно меншим необхідного для результативного голосування. Крім того, Тимошенко вдалося домовитися з офіційним керівником фракції Миколою Мартиненком, який перед голосуванням оголосив про те, що в залі відсутні декілька депутатів фракції НУ-НС, велика частина з яких близькі СП.

150 "регіоналів" готові скласти мандати

Сьогодні ж в Партії регіонів заявили, що складуть 150 депутатських мандатів, у разі досягнення консолідованого рішення між політичними силами щодо проведення дострокових парламентських виборів. Про це після голосування про недовіру уряду сказав член Партії регіонів Борис Колесніков.

Він нагадав, що минулі дострокові вибори були проведені лише тому, що Віктор Янукович як прем'єр-міністр, опозиція і президент підписали угоду про консолідацію. "Якщо уряд набереться мужності і на цей раз підпише таку ж угоду, то звичайно, скласти мандати - не проблема", - заявив Колесніков. "Але спочатку треба зрозуміти, чи всі готові до організації дострокових виборів, враховуючи повний крах української економіки", - додав він.

На питання, який сенс був ініціювати резолюцію про недовіру уряду, коли було зрозуміло, що вона не зможе зібрати достатньої кількості голосів, Колесників сказав, що таким чином Партія регіонів висловила свою позицію щодо економічних провалів діючого уряду.

"Немає значення, проголосували або не проголосували. В українській економіці колапс і "Регіони" цією позицією показали своє ставлення до того, що відбувається в Україні. Далі вже слово за українським народом", - заявив депутат.

На питання, чи має намір Партія регіонів виводити своїх прихильників на вулиці, як обіцяв Янукович, Колесніков сказав: "А навіщо їх виводити, люди самі на вулиці вийдуть".

У свою чергу "регионалка" Ганна Герман повідомила, що рішення про складання або не складання депутатських мандатів прийме позачерговий з'їзд партії, який заздалегідь запланований на кінець березня. За її словами, у разі ухвалення відповідного рішення, всі депутати складуть мандати, а подальші за списком відмовляться від реєстрації їх депутатами.

Прем'єр у свою чергу сказала, що не сприймає серйозно обіцянку Партії регіонів скласти 150 мандатів і спровокувати розпуск парламенту. "Я неодноразово читала в пресі, що Партія регіонів спочатку ухвалює рішення про складання 150 мандатів, потім скасовує його. Можу сказати: якщо Партія регіонів складе 150 мандатів, то Верховна Рада працюватиме без 150-ти депутатів Партії регіонів", - сказала Тимошенко.

Коментуючи підсумки голосування за вотум недовіри уряду, прем'єр звернула увагу на фактичну участь президента Віктора Ющенка в цьому процесі. "Сьогодні за відставку голосувала вся пропрезидентська партія, яка входить до складу "НУ-НС", - зазначила Тимошенко.

Самого президента сьогодні дуже чекали в парламенті, проте у нього були інші важливіші справи. Втім як нагадав сьогодні спікер, традиційно президент України виступає з черговими посланнями до Верховної Ради до 31 березня кожного року. "Тому час ще є", - підкреслив він.

NEWSru.ua


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації