Чернівецькі та німецькі студенти хочуть «оживити» померлих поетів на вулицях міста (ФОТОРЕПОРТАЖ)

ПОЕЗІЮ В МАСИ /

Студенти-архітектори та філологи Чернівецького національного університету разом з колегами з Вісмарського університету створили проект, покликаний нагадати чернівчанам про німецькомовних поетів, вихідців з Чернівців. Роботи проекту «Мертві поети оживають» представили сьогодні, 18 травня, на виставці в галереї «SweetArt-Знання», повідомляє кореспондент БукІнфо.
 
У проекті автори спробували поєднати архітектуру та літературу. Як розповів співорганізатор проекту Олег Барасій, ці два мистецькі феномени для Чернівців є дуже важливими.
 
«Нам видалося досить цікавим зробити таку компіляцію і привнести в міський простір Чернівців вкраплення дуже вагомої поезії, яка на сьогодні не досить добре популяризована в нас. Думаю, що цей проект має потенції до того, щоб показати цю поезію презентативно, яскраво та чітко», - розповів Олег Барасій.
 
У своїх роботах молоді автори спробували перенести поетичні рядки Рози Ауслендер, Пауля Целана, Йосифа Бурга, Міхая Емінеску та інших на вулиці Чернівців. Написи на фасадах будинків, чи стилізовані під силует людини вірші, або ж ліхтар, який світиться текстом Ольги Кобилянської, змогли б урізноманітнити міське життя чернівчан та надати йому літературного шарму.
 
Над проектом працювали студенти ЧНУ, а саме архітектори і філологи, а також їм допомагали студенти з німецького міста Вісмар. За словами Олега Барасія, працювати з німецькими колегами було надзвичайно легко, оскільки вони, якщо вже беруться до якоїсь справи, то поринають в неї з головою.
 
Наразі мистецькі проекти існують тільки в макетах. Але автори не втрачають оптимізму й шукають підтримки як з німецької сторони, так і надіються на підтримку місцевої влади і власне самих чернівчан.

Максим КОЗМЕНКО, БукІнфо (с)
Фото – автора

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації