Прокурору Оросу Гліб Жеглов ближчий за Цезаря?

Перша офіційна прес-конференція прокурора Чернівецької області Йожефа Ороса, призначеного на цю посаду ще наприкінці жовтня минулого року, тривала не більше півгодини. Хоча спраглих прокурорського слова журналістів зібралося на третьому поверсі будівлі, що на вулиці Мирона Кордуби у Чернівцях, таки чимало. Бо хоч попередник пана Ороса на посаді - Михайло Косюта - й обіцяв під час свого представлення регулярно проводити прес-конференції, слова свого не дотримав.

Відтак уже сам факт такої зустрічі нового прокурора у середу, 4 лютого, став неабияким інформаційним приводом. Економія ж часу виникла головно не стільки через відсутність у місцевих "акул пера" гострих запитань, скільки через нетривалий період роботи на посаді у Чернівцях самого пана Ороса. Напевно, саме через це він одразу попередив журналістів, що багато розповідати про "заслуги" у роботі свого попередника на посаді не волів би, а зосередиться на вже зробленому під час свого власного керівництва прокуратурою.

Окрім зізнання прокурора, що він завжди "адекватно ставився до преси" та "працював у регіонах, де українська мова не застосовувалася, тому тепер він заново вчиться розмовляти державною мовою", чи не найбільший інтерес у присутніх викликала інформація з приводу останнього резонансного викриття високопоставлених хабарників в Герцаївському районі області. Пан прокурор підтвердив, що по цій справі затримали п'ятьох осіб (трьох – заарештували, а ще з двох взяли підписку про невиїзд), які отримали хабар за зміну цільового призначення земельних ділянок на загальну суму 135 тисяч доларів. Посилаючись на особливості попереднього слідства, пан Орос відмовився коментувати можливість притягнення до відповідальності голови Герцаївської РДА пана Олега Кіцена. Натомість підтвердив, що у кабінеті останнього справді було здійснено обшук, ось лише зазначеної посередником у передачі хабара суми правоохоронці там не виявили. Але той факт, що голова Герцаївської РДА добровільно написав заяву на звільнення за власним бажанням, висловив переконання Йожеф Орос, вже непрямо свідчить, що в нього "рильце у пушку". Більше розповісти про цю справу та покарання хабарників прокурор пообіцяв вже за місяць. З огляду на поширену під час прес-конференції тим таки прокурором інформацію, щодо фактичного покарання хабарників у судах, то щодо цього є неабиякі сумніви. Адже з півтори тисячі порушених минулого року проти хабарників кримінальних справ реально засуджено тільки 20 осіб. Днями Апеляційний суд Чернівецької області лише підтвердив це правило, замінивши вирок, винесений екс-керівнику держлісгоспу - одним з районних судів області - з 5 років позбавлення волі на умовне покарання.

Щодо власне ситуації у лісовій галузі краю, зокрема незаконних рубок лісу, то прокурор області визнав не лише наявність там серйозних проблем, а навіть зізнався у тому, що "ми знаємо, хто це робить, знаємо, хто це прикриває". Біда лише в тому, що "роблять це ті, які мали би це контролювати".

Чому так трапляється, прокурор області не пояснив. Зізнався лише, що так само, як і відомий кіногерой Гліб Жеглов, твердо переконаний: "вбивці й хабарники мають сидіти за гратами". Проте зрозуміти засилля корупціонерів в країні можна виходячи з логіки його відповіді на інше запитання. Зокрема, щодо того, чи буде прокуратура перевіряти звинувачення у сприянні контрабандистам, поширені через ЗМІ, в тому числі столичні, керівником Вадул-Сіретської митниці Миколою Салагором на адресу деяких своїх колег. З'ясувалося, що реагувати на усілякі "безпідставні звинувачення чи припущення" прокуратурі не дозволяє чинне законодавство. Виходить це лише для Цезаря навіть тіні підозри було достатньо для того, щоб розлучитися з дружиною. Для вітчизняної ж правоохоронної системи зіпсованої репутації посадовця замало.


Юрій ЧОРНЕЙ, газета "Доба"

Buknews

Фото S.Z. "БукІнфо" (c)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації