На Буковині жінки менше заробляють, ніж чоловіки

У 2009 р. на великих та середніх підприємствах (організаціях, установах) області було зайнято 78,1 тис. жінок (54,8% середньооблікової чисельності штатних працівників).

Найбільше жінок було зайнято в закладах освіти (72,9% від загальної кількості зайнятих відповідного виду діяльності), у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (78,7%) та діяльності готелів та ресторанів (72,1%).

Як повідомила БукІнфо заступник начальника Головного управління статистики в Чернівецькій області Галина Петрова, у 2009 р. середній заробіток жінок області був на 151 грн. або на 9,4% меншим, ніж чоловіків та складав 1455 грн. Така відмінність у розмірах заробітної плати спостерігалось у працівників більшості видів економічної діяльності області. Зокрема, на підприємствах діяльності пошти та зв’язку жінки отримували заробітну плату на 578 грн. або на 30,1% меншу ніж чоловіки, в установах державного управління – на 475 грн. або на 17,9%, у сфері фінансового управління на 519 грн. або на 16,6%.

Станом на 1 січня 2010р. на обліку в центрах зайнятості перебувало 5,3 тис. безробітних жінок (51,6% всіх безробітних), що на 1,9 тис. осіб менше, ніж на початок 2009р. Серед безробітних жінок у 2009р., кожна третя – раніше працювала на робітничому місці або була службовцем.

Із загальної кількості безробітних жінок 21,4% потребують особливого соціального захисту, тому що не можуть на рівних умовах з іншими конкурувати на ринку праці, це жінки, які мають дітей віком до 6 років, одинокі матері, які мають дітей віком до 14 років або дітей-інвалідів та жінки передпенсійного віку. Загалом жінки мають певні труднощі щодо працевлаштування. Із загальної кількості жінок, які перебували на обліку, працевлаштована кожна четверта. Переважна більшість жінок (24,3%) працевлаштована в промисловості.



БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації