Верховна Рада призначила Азарова прем'єром, затвердила склад Кабміну і змінила керівництво СБУ

Верховна Рада призначила прем'єр-міністром України народного депутата від Партії регіонів Миколу Азарова. За це рішення проголосувало 242 нардепи із 353, зареєстрованих у сесійній залі. Це на 7 більше, ніж увійшло до складу нової коаліції. За Азарова, зокрема, проголосували 11 НУНСівців та 8 БЮТівців.

Від БЮТ: Віталій Барвіненко, Андрій Веревський, Володимир Каплієнко, Геннадій Задірко, Григорій Омельченко, Юрій Полунєєв, Ігор Савченко, Олег Чепіцький. Від НУ-НС свої голоси Азарову дали: Юрій Бут, Станіслав Довгий, Давид Жванія, Іван Плющ, Володимир Поляченко, Віктор Шемчук, Сергій Василенко, Олександр Клименко, Олександр Омельченко, Ігор Палиця, Олександр Слободян. За Азарова також проголосували 4 позафракційних: Тарас Чорновіл, Інна Богословська, Ігор Рибаков, Василь Кисельов.

Партія регіонів, Блок Литвина і комуністи проголосували за Азарова у повному складі.

Азаров - член фракції Партії регіонів. Після обрання Віктора Януковича президентом України виконував обов'язки голови Партії регіонів.

Азаров народився в Калузі (Росія) у 1947 році. У 1971-му закінчив Московський держуніверситет ім. Ломоносова за фахом "геолог-геофізик". Доктор геолого-мінералогічних наук (1986 рік), професор (1991 рік), член-кореспондент НАН України (1997 рік).

У 1971-1976 рр. працював на комбінаті "Тулавугілля". У 1976-1984 рр. завідував лабораторією, відділом Підмосковного науково-дослідного і проектно-конструкторського вугільного інституту.

У 1984-1995 рр. Азаров - заступник директора, директор Українського державного науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту гірничої геології, геомеханіки та маркшейдерської справи Мінвеглепрому України.

У 1994-1998 рр. - народний депутат України II скликання, голова бюджетного комітету парламенту.

З 1996-го по 2002 рік очолював Державну податкову адміністрацію України.

З листопада 2002-го по лютий 2005 року Азаров обіймає посаду першого віце-прем'єра, міністра фінансів України в першому уряді Віктора Януковича. Очолював низку урядових комісій та координаційних рад.

Після обрання в парламент навесні 2006 р. очолював комітет з питань бюджету. 4 серпня 2006-го вдруге прийшов у Кабмін Януковича і знову став першим віце-прем'єром, міністром фінансів.

З листопада 2007 р. - народний депутат України VI скликання від Партії регіонів. Був міністром фінансів у тіньовому (опозиційному) уряді Януковича.

Рада затвердила Кабмін. Список міністрів

Після призначення Азаров зачитав список поданих ним кандидатур до складу Кабміну. 240 народних депутатів підтримали його подання і проголосували "за". Відразу після цього, рішенням 230 нардепів, депутати, які увійшли до складу нового Кабінету міністрів, склали повноваження парламентарів.

Для повного укомплектування уряду також одразу було проведено голосування щодо тих міністрів, кандидатури на посаду котрих подає президент, - це керівники МЗС та Міноборони. Кандидатури, подані президентом, підтримали 239 депутатів.

Від сьогодні склад українського уряду має такий вигляд:

Прем'єр-міністр: Микола Азаров.

Перший віце-прем'єр парламент: Андрій Клюєв. Заступник голови Партії регіонів.


Віце-прем'єри: Борис Колесніков, Володимир Семиноженко, Володимир Сівкович, Віктор Слаута, Сергій Тігіпко, Віктор Тихонов.

Шість посад віце-прем'єрів в Україні з'явилися тільки вчора. Причиною цього, вважають ЗМІ, є бажання Януковича задовольнити амбіції всіх "регіоналів".

Колесніков, Сівкович і Тихонов вийшли з лав саме ПР. Семиноженко не був нардепом цього скликання і є головою партії "Нова політика". Не був нардепом і Слаута, проте він уже побував у Кабміні Януковича на посаді аграрного міністра.

Тігіпко - бізнесмен, який посів на президентських виборах третє місце, в останній момент погодився на посаду віце-прем'єра. Раніше він відмовлявся, аргументуючи своє рішення небажанням бути в уряді "на других ролях".

Міністр оборони: Михайло Єжель.

Він з 1996 по 2001 рр.. обіймав посаду заступника міністра оборони - командувача Військово-морських сил Збройних сил України. З 2001 по 2003 рр. - Головнокомандувач ВМС України.

Указом Президента України від 6 жовтня 2003 звільнений з військової служби в запас за станом здоров'я. Адмірал запасу. З червня по грудень 2007 року - радник прем'єр-міністра України.

Міністр закордонних справ: Костянтин Грищенко.

З 10 червня 2008 року він посол України в Російській Федерації. До цього був першим заступником секретаря РНБО. У 2006-2007 рр. - радник прем'єр-міністра України. Працював в опозиційному уряді Януковича міністром закордонних справ.

Грищенко очолював Міністерство закордонних справ України у 2003-2005 рр. З 2000 року був послом у США. В 1998-2000 рр. очолював місію України при НАТО, був послом України в Бельгії, Нідерландах і Люксембургу, постійним представником України в Організації із заборони хімічної зброї. Був заступником міністра закордонних справ у 1995-1998 роках.

Раніше лунали припущення, що міністром залишиться Петро Порошенко. "Повинен зберегти. Напрацьовувати контакти не так просто, а він демонструє неабияку активність. Починати зараз все з нуля - розкіш, яку ми не можемо собі дозволити", - сказав учора спікер Литвин.

Міністр охорони навколишнього середовища: Віктор Бойко. Депутат Ради 4-го скликання від Народної партії.

Міністр палива та енергетики: Юрій Бойко. Один з найвпливовіших політиків Партії регіонів. Двічі очолював міністерство палива та енергетики. З 2002-го по 2005 рік - голова НАК "Нафтогаз".

Міністр транспорту та зв'язку: Костянтин Єфименко. Протеже Литвина. Фінансист. Директор ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України", депутат Київської обласної ради від БЮТ.

Міністр промислової політики - Дмитро Колесніков. Увійшов до Ради за списками Партії регіонів.

Міністр юстиції - Олександр Лавринович. Обіймав посаду першого заступника голови Верховної Ради, увійшов до Ради за списками Партії регіонів.

Міністр культури і туризму - Михайло Кулиняк. Екс-заступник міністра культури і туризму.

Міністр економіки: Василь Цушко.
Скандальна особистість. Колишній міністр внутрішніх справ. Проти нього було порушено кілька кримінальних справ, зокрема за фактом перевищення влади і службових повноважень. Напередодні кримінальні справи були закриті.

Міністр внутрішніх справ: Анатолій Могильов. Колишній керівник Головного управління Міністерства внутрішніх справ у Криму. Тричі з цієї посади його звільняв екс-глава МВС Юрій Луценко за порушення.

Міністр Кабінету міністрів: Анатолій Толстоухов. Депутат Ради від ПР, колишній міністр Кабміну.

Міністр житлово-комунального господарства: Олександр Попов. Народний депутат України VI скликання (Партія регіонів), екс-міністр з питань ЖКГ.

Міністр фінансів: Федір Ярошенко. У 1997-2002 рр. був першим заступником голови Державної податкової адміністрації України Азарова.

Міністр регіонального розвитку та будівництва: Володимир Яцуба. Народний депутат України VI скликання, заступник голови Партії регіонів, екс-міністр будівництва

Міністр вугільної промисловості: Юрій Ященко. Перший заступник голови Національного агентства з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів - начальник Державної інспекції з енергозбереження - головний державний інспектор з енергозбереження.

Міністр з питань надзвичайних ситуацій: Нестор Шуфрич. Скандальний нардеп від Партії регіонів. У минулому вже очолював МНС.

Міністр охорони здоров'я: Зиновій Митник. Заступник міністра охорони здоров'я.

Міністр праці та соцполітики: Василь Надрага. З червня 2009 р. - генеральний директор Федерації роботодавців.

Міністр агарної політики: Микола Присяжнюк. Нардеп від ПР. Був призначений ще Вітором Ющенком заступником голови Служби безпеки України.

Міністр у справах сім'ї молоді та спорту: Равіль Сафіуллін. Нардеп від ПР. Голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з перевірки дотримання законодавства при проведенні реконструкції НСК "Олімпійський".

Новопризначені члени Кабінету міністрів прийняли присягу у Верховній Раді. Присягу зачитав прем'єр-міністр Микола Азаров. Новопризначені міністри поставили під присягою свої підписи.

Кабмін Азарова провів своє перше засідання

Цього ж дня новий Кабінет міністрів провів своє перше засідання, яке мало дорадчий характер. Про це журналістам повідомив віце-прем'єр-міністр з гуманітарних питань Семиноженко. Він зазначив, що на нараді обговорювалося питання про початок роботи нового уряду.

"Насамперед необхідно в кожному міністерстві провести зустрічі - треба в деталях розібратися в ситуації, яка на сьогоднішній день існує, і визначити, які необхідно прийняти першочергові рішення", - сказав Семиноженко. Він назвав позитивом те, що склад нового уряду - це "загальнонаціональна команда". "Це вже той перший плюс і перший крок при формуванні нового уряду", - сказав Семиноженко, підкресливши, що це буде "команда консолідації".

У свою чергу віце-прем'єр-міністр Тігіпко відмовився відповідати на запитання журналістів і ніяк не прокоментував призначення на посаду міністра економіки Цушка. Він повідомив, що на всі запитання має намір відповісти завтра на прес-конференції.

СБУ замість Наливайченка очолив мільйонер Хорошковський

Ще одна важлива ротація відбулася сьогодні в українській верхівці. Верховна Рада ухвалила рішення про звільнення Валентина Наливайченка з посади голови СБУ. За це рішення проголосували 230 народних депутатів.

Разом з тим, за призначення на цю посаду голови наглядової ради "Інтера" Валерія Хорошковського проголосували 238 народних депутатів. Перед цим голова Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко зазначив, що комітет ухвалив рішення рекомендувати парламенту відхилити кандидатуру Хорошковського на посаду голови СБУ.

Він заявив, що на цю посаду "не може бути призначено людину, навіть якщо вона має чудові менеджерські здібності, яка є великим бізнесменом, що володіє надпотужним медійним ресурсом".

За його словами, мова йде про "абсолютно очевидний конфліктний інтерес". Гриценко зазначив, що на посаду голови СБУ має бути призначена людина, "яка не створить конфліктів етичних стандартів, корпоративних стандартів, які повинні виконуватись у цій спецслужбі". У зв'язку з цим Азаров заявив, що Хорошковському потрібно буде розділити свій бізнес і роботу в державному органі.

Прем'єр не погодився з негативною оцінкою журналістів призначення Хорошковського на посаду голови СБУ. "Стан його гаманця не є звинуваченням на його адресу", - сказав Азаров.

 

NEWSru.ua

Фото УНІАН


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації