Порошенко: Олігархи, які будуть тиснути на владу "псевдострайками", отримають по руках

СЛОВО ПРЕЗИДЕНТА /

Президент України Петро Порошенко заявляє, що не допустить реалізації спроб дестабілізувати ситуацію в країні олігархами. Оцінюючи акції протесту в Києві за участю "псевдогорняків" в інтерв'ю телеканалу "Україна" у п'ятницю 24 квітня, Порошенко сказав: "Хочу ще раз заявити: ті, хто збирається з олігархів тиснути на владу шляхом псевдострайків, отримають по руках", пише NEWSru.ua.
 
Він також заявив, що доручив правоохоронним органам притягнути відповідальних за розхитування ситуації в країні.

"Що стосується дестабілізації ситуації в країні, я дав доручення правоохоронним органам притягнути до відповідальності тих, хто на сьогоднішній день збирався здійснювати цей сценарій", - сказав президент.

Він зазначив, що необхідно займатися проблемами шахтарів і саме тому за його дорученням були внесені зміни до бюджету, завдяки яким буде погашена заборгованість по зарплатах шахтарям.

За словами, президента, шахтарі мають право на протест.

"Але ми не можемо на сьогоднішній день дати використати це право пройдисвітам, тітушкам, які сьогодні, вибачте мене, паскудять в Маріїнському парку, які жодного відношення до шахтарської галузі не мають", - сказав він.

Порошенко зазначив, що шахти, згідно з програмою уряду, повинні бути приватизовані. За словами президента, необхідно різко збільшити ефективність і значно зменшити корупційну складову галузі, зробити ринок абсолютно прозорим.

Раніше сьогодні прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що акції протесту шахтарів - це спроба дестабілізувати ситуацію в країні, хоча сама ситуація у вугільній галузі справді є критичною.

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактами фінансування менеджментом окремих приватних вугільно-добувних компаній акцій протесту шахтарів у Києві, поєднаних з блокуванням роботи органів державної влади та управління.

Як повідомили сьогодні, 24 квітня, у прес-центрі СБУ, задокументовано спроби зловмисників перетворити згадані акції на важіль тиску на владу з подальшою її дестабілізацією та захопленням. Зафіксовано, що вони фінансували та забезпечували прибуття до столиці та участь в акціях провокаторів, а також інших зловмисників.

У зв'язку з тим, що впродовж 22-24 квітня службові особи (менеджмент) окремих приватних вугільно-добувних компаній України, керуючись корисливими корпоративними інтересами, а також з метою тиску на органи державної влади організували фінансування акцій протесту в Києві, поєднаних з блокуванням роботи органів державної влади та управління, слідчі СБУ зареєстрували кримінальне провадження за ст. 110-2 ч. 2 Кримінального кодексу України. У межах цього кримінального провадження оперативні та слідчі підрозділи проводять допити, обшуки та затримання.

Затримуються також "кур'єри", які доставляли до Києва готівку від екс-прем'єр-міністра України Миколи Азарова для фінансування акцій так званих "білих хусточок", що намагалися долучитися до акцій шахтарів.

Контррозвідка та слідчі СБУ продовжують збирати докази, що свідчать про причетність до дестабілізації ситуації в Києві спецслужб країни-агресора, які цинічно ляльководили порушниками у столиці.

Окрім того, СБУ викликала на допити менеджерів однієї з енергетичних корпорацій та долучила до справи оприлюднені народним депутатом Мустафою Найємом матеріали.

Служба безпеки України просить громадян і в подальшому надавати допомогу у виявленні фактів фінансування акцій протесту, спрямованих на створення політичної та соціальної напруги в країні.

Нагадаємо, 22-23 квітня шахтарі пікетували Адміністрацію президента, Верховну Раду і Кабмін. В Адміністрації президента шахтарським профспілкам запропонували долучитися до розробки урядової концепції щодо реформування вугільної галузі.

21 квітня з'їзд шахтарів, який пройшов у Києві, ухвалив постанову з вимогою до президента про відставку міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина. З'їзд шахтарів, у якому взяло участь близько 800 делегатів, також вимагає скликати засідання РНБО, на якому мають бути вироблені заходи з урегулювання кризової ситуації у вугільній галузі. У постанові з'їзду також міститься звернення про внесення змін до держбюджету України, в якому повинно бути передбачено необхідну кількість витрат на держпідтримку галузі. У разі повного ігнорування постанови з'їзду шахтарі мають намір підготувати і провести загальноукраїнські страйки.

Демчишин на з'їзді заявив, що заборгованість гірникам держава оплатить вже в травні, але спочатку повернути борги державі повинен енергохолдинг Ріната Ахметова ДТЕК. Також Міністерство енергетики та вугільної промисловості вважає безперспективними 11 з 35 державних шахт, що на контрольованій владою території, проте найближчим часом планує закрити лише три з них.

Демчишин зазначив, що ці шахти є безперспективними "щодо запасів, потужності й обладнання", а заощаджені кошти доцільніше спрямувати на розвиток перспективних об'єктів. Він уточнив, що в підготовленій відомством програмі реформування вугільної галузі до безперспективних зараховано 11 шахт.

"Але які закривати й коли закривати - це питання аналізу. Я не кажу, що їх треба вже закривати, я кажу про закриття трьох шахт", - сказав міністр.

З 90 шахт, підлеглих Міненерговугілля, 35 шахт на території, контрольованій владою України, а 55 шахт (зокрема всі шахти, що видобувають вугілля антрацитової групи) розміщені на території Донецької та Луганської областей, контрольованій сепаратистами. Із шахт, що залишилися під контролем міністерства, близько десятка працюють у режимі підтримки життєдіяльності.
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації