Авторитетний італійський арбітр Стефано Фаріна: «Колліна був моїм начальником»

 Цього тижня Чернівецьку область відвідав поважний гість – знаменитий італійський футбольний арбітр Стефано Фаріна. Італієць, який з українських міст відвідав лише Київ, проводив заняття з вчителями чотирьох середніх шкіл буковинських сіл Верхні та Нижні Петрівці. Зрозуміло, що візит на Буковину арбітра, який обслуговував матчі Ліги чемпіонів, а також фінал Суперкубка УЄФА – 2006, став помітною подією в житті місцевого спорту. Незважаючи на щільний графік перебування в нашому краї, Стефано знайшов час для ексклюзивного інтерв’ю БукІнфо. Гість з Італії виявився дуже цікавим співрозмовником, який розповів цікаві епізоді зі свого спортивного та особистого життя.

  

«У мене немає бажання щось змінювати у своєму житті»

 

- Стефано, Ви пам’ятаєте свій дебют у суддівстві ?

 

- Звісно, що пам’ятаю. Сталася ця подія у лютому 1980 року. На футбольне поле вийшли гравці, яким виповнилося 15 років. У мене таке відчуття, що це було нібито вчора. Мені пощастило, бо був футболістом. А ось рефері, який не грав у футбол, повинен навчатися деяким речам. Зокрема, вміти опинитися в потрібному місці на полі, на яке він ніколи не виходив. Хто прожив життя у футболі, тому легше стати арбітром.

 

- Які стосунки склалися у Вас із ще одним відомим італійським рефері Пьєрлуїджі Колліною ?

 

- Ми багато працювали разом. Колліна був моїм начальником. У мене склалися з ним дуже добрі стосунки.

 

- Чи пересікалися Ваші шляхи з українськими арбітрами ?

 

- Я закінчив судити міжнародні матчі в 45 років. Арбітри постійно змінюються. Тому з нинішніх Ваших рефері я нікого не знаю. З Вашими футбольними суддями свого покоління зустрічався на засіданнях. У мене з ними склалися чудові стосунки.

 

- Відомий словацький арбітр Любош Міхел зараз працює в донецькому «Шахтарі», де обіймає посаду директора відділу міжнародних змагань клубу. А Ви б могли прийняти пропозицію попрацювати в нашій державі ?

 

- У червні минулого року я завершив кар’єру арбітра. Зараз у мене є цікава робота в Італії. Я очолюю Італійську національну комісію спортивних арбітрів серії D. За серію А відповідає Пьєрлуїджі Колліна, а серію С – Стефано Браскі. Дуже важливо те, що президент італійської асоціації футбольних арбітрів Марчелло Ніккі зробив ставку на трьох досвідчених рефері, які займаються підготовкою молодих арбітрів. Зараз я керую 680 людьми. Своєю роботою задоволений. Тому у мене немає бажання щось змінювати у своєму житті.

 

«Каладзе сказав про мене деякі неприємні речі…"

 

- У 2008 році грузинського легіонера «Мілану» Каху Каладзе італійська федерація футболу оштрафували на 10 тисяч євро за критику на Вашу адресу. Що тоді сталося між Вами та екс – гравцем київського «Динамо» ?

 

- Я судив матч «Мілан» - «Торіно» (поєдинок завершився з нічийним рахунком 2:2 – авт.). На післяматчевій прес – конференції Каладзе сказав про мене деякі неприємні речі… Після цього було прийнято рішення оштрафувати гравця на 10 тисяч євро. Бачу, що Ви добре володієте інформацією.

 

- Нашому співвітчизнику Андрієві Шевченкові вдалося стати зіркою титулованого італійського клубу «Мілан». Ще за союзних часів у Італії виступали інші українські гравці – Олександр Заваров («Ювентус») та Олексій Михайличенко («Сампдорія»). Чому, на Ваш погляд, цим футболістам не вдалося затриматися в італійському чемпіонаті ?

 

- Я вважаю, що Шевченко – це культова фігура, як для «Динамо», так і для «Мілану». Він здобув багато титулів. Михайличенко непогано грав у «Сампдорії». Йому вдалося стати чемпіоном Італії. Єдиний гравець, який не зміг проявити себе в нашій країні - Олександр Заваров. На мою думку, це сталося тому, що Олександр був першим українським гравцем у італійському чемпіонаті. У нас зовсім інший футбол. До того ж, напевно, у Заварова були проблеми з італійською мовою. Зрозуміло, що це заважало йому порозумітися з партнерами по команді. Зрештою, саме Олександр проклав шлях у італійську Серію А для інших Ваших гравців.

 

- В Італії виступав ще один наш співвітчизник Сергій Ателькін, який захищав кольори команди «Лечче». Ви бачили гру цього футболіста ?

 

- На жаль, я не пам’ятаю такого гравця.

 

- Зараз в італійському «Барі» грає угорець українського походження Володимир Коман. Його батько у 1990 році захищав кольори чернівецької «Буковини». Що можете сказати про цього гравця ?

 

- Так, є такий футболіст у «Барі». Однак, він грає не часто. Скажу, що зараз мало слідкую за серією А. Я більше зайнятий перспективними гравцями, які виступають у серії D.

 

«З дружиною познайомився тоді, коли летів на один із матчів»

 

- Розкажіть про Вашу родину …

 

- Я одружений. Дружину звуть Емілья. З дружиною познайомився тоді, коли летів на один із матчів. Вона працює стюардесою авіаліній Al Italia. У мене двоє синів – 12 річний Алессандро та 7 – річний Франческо. Мої сини навчаються у середній та початковій школах.

 

- Ви б хотіли колись побачити своїх синів у формі арбітра ?

 

- Мої сини грають у футбол. Коли вони підростуть, то оберуть свій життєвий шлях самі. Зрештою, я вже достатньо наробився у суддівстві. Світовому футболу вистачить і одного Фаріна (сміється – авт.).

 

Довідка БукІнфо

 

Cтефано ФАРІНА народився 19 вересня 1962 року в Генуї. Дебютував у італійській серії А 22 січня 1995 року (матч «Фоджа» - «Реджана»). У 2001 році був внесений до переліку арбітрів міжнародної категорії. Обслуговував матчі Ліги чемпіонів за участю команд «Реал» (Іспанія), «Барселона» (Іспанія), «Челсі» (Англія), «Ліверпуль» (Англія), «Арсенал» (Англія). З 2003 року живе у Римі. У 2007 році очолив італійську національну комісію спортивних арбітрів серії D. Брав участь у зйомках фільму «Goal ! 2 Living the dream», де грав самого себе – арбітра матчу 1/8 фіналу Ліги чемпіонів – 2005/2006 «Реал» - «Арсенал».

 

Олексій МАМЧУК, БукІнфо (с)

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації