Яресько розповіла, наскільки цього року зубожіють українці і коли покращиться якість життя

ПРО ФІНАНСИ І РОМАНСИ /
 
2015-й українцям буде складніше переживати економічно, ніж минулий рік. За макропоказниками він повинен бути навіть легшим, але статистика вирішує не все. Люди просто втомилися боятися, втомилися від недовіри і війни - це психологічний фактор, який діє на всіх. Про це в інтерв'ю журналу "Новое время" сказала міністр фінансів України Наталія Яресько.

"Я поясню на прикладі. У 2009 році падіння ВВП склало приблизно 15% - це найгірший показник в історії України. Зараз цифри набагато краще, але хіба хоч одна людина скаже, що йому живеться легше, ніж шість років тому? Звичайно ж, ні", - констатувала Яресько.
 
Міністр фінансів також розповіла, наскільки люди зубожіють цього року та коли вони зможуть повернутися до якості життя, яка у них була до війни на Донбасі.

"Усе залежатиме від темпів економічного зростання. Але враховуючи глибину кризи, думаю, навіть після виходу з рецесії економіка зростатиме всього на 2-3% на рік. Малий і середній бізнес у важкій ситуації - в країні вже дев'ять кварталів рецесії, і я не можу обіцяти, що в наступному вона припиниться. Страждають і бюджетники, так що нам доводиться балансувати між забезпеченням соціальних виплат і збільшенням дефіциту держбюджету. Крім того, війна і корумпованість попереднього режиму наклали на нас дуже великі фінансові зобов'язання", - наголосила Яресько.
 
Міністр підкреслила, що влада зробить усе можливе, щоб стабілізувати ситуацію.

"Кредит МВФ дозволить збільшити резерви НБУ і знизити облікову ставку, що в свою чергу дасть можливість банкам кредитувати бізнес. Як наслідок, відбудеться зростання внутрішніх інвестицій", - сказала вона.

Основною причиною, чому бюджет-2015 складений не зі скороченням, а зі збільшенням дефіциту, Яресько назвала збільшення видатків на національну безпеку і оборону.

"Зараз це більше 5% ВВП. Крім того, ми змушені оплачувати зобов'язання за боргами, залишеним нам Януковичем. За часів його правління держборг збільшився на 40 мільярдів доларів. Після отримання траншу від МВФ ми проведемо переговори з кредиторами і сподіваємося зменшити суму виплат. Але враховуючи ці фактори і рецесію, не думаю, що ми зможемо збалансувати бюджет в найближчі два роки. Ми перебуваємо в рецесії і збирати більше податків, зменшуючи економіку, вже не можемо. Як не можемо платити менше пенсій і зарплат у бюджетному секторі", - наголосила міністр.
 
Дохідна частина держбюджету може збільшитися тільки від зростання економіки та її детінізації.

"Ми плануємо збільшити дефіцит бюджету, але всього на 12,6 млрд грн - ці кошти потрібні для компенсації зростання цін на комунальні послуги для населення. Насправді ми не створюємо новий дефіцит, а перерозподіляємо кошти - вони взяті зі статті фінансування "Нафтогазу України" і будуть передані безпосередньо населенню. Держбюджет і бюджет "Нафтогазу" рахуються окремо, але якщо ви складете їх разом, то побачите, що їхній загальний дефіцит ми пропонуємо скоротити", - пояснила Яресько.
 
БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації