Юрій Івашин: «Позитив з-поміж негативу»

ВЛАСНА ДУМКА / Ось і завершився багатомісячний виборчий марафон з виборів Президента України 2010 року, який був сповнений небаченої напруги сил учасників перегонів, величезної кількості потрачених на нього коштів, екзальтованого "чорного" і не зовсім, але "піару", який нічого доброго для нашої держави не додав, зате ще більше ускладнив і без того непросту суспільно-економічну ситуацію на Україні.

Саме в ці дні, коли наслідки світової економічної кризи все більше ускладнюють життя переважної більшості українців, прагнуть «підняти голови герої кучмівських часів» і «прорізується» голос тих, кого засудило суспільство під час протистоянь 2004 року, сподіваються на реванш автори "темників" і «душителі» свободи, "переписувачі і творці" історії "єдіного славянского народа" і страждателі за "вєлікім і нерушімим",тобто ті, хто вже фактично на смітнику історії.

З другого боку, перемога "антигероя" 2004 року на президентських виборах 2010 року, яка, до речі, ще не оголошена офіційно, породила багато песимізму серед більшості буковинського народу, тривоги за майбутній демократичний розвиток України, збереження завоювань 18 років незалежності, територіальну цілісність держави, поступальне входження України в європейську спільноту народів, збереження політичної, економічної, національної, етнічної, духовної ідентичності української нації.

Можна з найменшою похибкою вважати, критично оцінюючи перспективи України з президентом Януковичем В.Ф., що наступні 5 років будуть перехідним періодом, який несе ряд викликів Україні, з якими треба, поки що, змиритись, але їх треба, як на мене, добре знати.

По-перше,
це питання ревізії демократичного розвитку суспільства, бажання деяких "гарячих" голів вчорашньої опозиції реваншу і "помсти померанчевим", що може мати погані наслідки для держави та зменшення і без того низького авторитету України в демократичному світі.

По-друге
, гуманітарні пріорітети, прийняті більшістю українського суспільства, які можуть бути "переглянуті" з допомогою "нових-старих" ідеологів проросійської, або української, як частини спільної (читай "російської") історії.

По-третє, переорієнтація зовнішньополітичного курсу України з проєвропейського, добросусідського, цивілізованого на зовнішню політику держави, яка перебуває в зоні впливу Російської Федерації і прагне демонструвати ознаки державності.

По-четверте,
"азаровщина", як економічний державний курс, в основі якого лежить практика агрессивного «гноблення» малого і середнього бізнесу, з одночасним паразитуванням олігархії на державних дотаціях і приховуванням податків в оффшорах, цілком вірогідно знову стане нашою реальністю вже найближчим часом.

По-п'яте, моральна недостатність майбутнього, нового президента, особливо його оточення,- основна загроза для нашої держави, бо саме корупція і несамодостатність родом саме звідси. Моральність влади, яка лише почала зароджуватись після 2004 року, може втратити свої живильні корені і треба буде ще чимало часу на її відродження.

Але, ми віримо в те, що вибори 2010 року були набагато демократичнішими, ніж в 2004, вони продемонстрували, що для українців демократія - це основа майбутнього. Та й новий президент України, що «підходить», вперше за новітню історію держави, не завоював і половини довіри виборців, що прийшли голосувати, а переміг він лише в 10 з 27 територіальних утворень країни, а на Буковині за нового президента віддали своі голоси значно менше третини громадян, що прийшли голосувати. Тобто, ми маємо президента, якого обрала меншість народу. Йому доведеться згадувати про це щодня і саме це буде запобіжником української демократії. Януковичу В.Ф. з перших днів його каденції, буде протистояти сильна опозиція і молоде громадянське суспільство, що успішно пробиває собі шлях, і альтернативи якому немає та й зміст його виступів в останні дні теж свідчить, що «повернення назад» в епоху Кучми і наступу на демократію президентом, який приходить, не буде.

Ось саме це має слугувати нам оптимістичною надією на суспільний прогрес і успіхи в демократичному розвитку незалежної, суверенної, правової, європейської України в цих складних умовах, які ми переживаємо. Ми сьогодні маємо все більше і більше активних, сучасних, сміливих, європейських громадян, ми маємо президента меншості, ми маємо сильну опозицію, ми маємо змінену Конституцію України, яка не дозволить (якщо її не змінять) нікому узурпувати владу.

Своїми роздумами над ситуацією, в яку потрапила Україна, в силу ряду об’єктивних і суб’єктивних причин, мені би хотілося поділитися з краянами, донести їх до розуму і серця кожного буковинця, адже ми сьогодні спільно виборюємо собі шанс отримати краще майбутнє вже завтра. То ж дбаймо про свої родини, територіальні громади, нашу рідну Буковину, плекаймо її багатство, бережімо свої здобутки, дбаймо про збереження своєї історії, культури, духовності.


Юрій ІВАШИН, (на фото)
який «померанчевим» був, є і залишається


Для БукІнфо (с)
 
 
P.S. Шановні дописувачі! Редакція сайту, сповідуючи свободу слова, закликає вас присилати свої аналітичні роздуми щодо пост-виборчої ситуації в державі та на Буковині. Будемо раді, коли між вами виникне конструктивна дискусія, яка сприятиме утвердженню демократії в Україні.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації