«Буковинську Маланку» уважили випуском фотоальбому

НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ /

Неповторність буковинської Маланки віднайшла своє місце на сторінках однойменного фотоальбому. Автори книги спробували зібрати різноманітні фотосвідчення розмаїтого маланкування, яке збереглося в селах Чернівецької області. Результатом кропіткої праці став фотоальбом з більш ніж 200 знімками, який презентували 15 січня в Чернівецькому художньому музеї.
 
«Метою було ще раз наголосити на ідентичності буковинської традиційної Маланки. Вона унікальна й про неї повинні знати не лише українці, але й увесь світ», - зазначив автор ідеї та упорядник Сергій Осачук.
 
На презентацію фотоальбому прийшли фотографи, чиї роботи стали ілюстрацією традицій буковинського народу, громадські діячі, митці та представники місцевої влади.
 
Ірина Пустиннікова, автор тексту й фотографій, народилася й проживає в Кам’янці-Подільському. Проте вже багато років відвідує буковинські села, в яких збереглася автентичність маланкування. За цей час вона створила чимало фотосерій традиції народних гулянь.
 
«Спершу я потрапила до Вашківці на Переберію. Я була вражена. Але наступного року я всіма правдами й неправдами дісталася Красноїльська. Тамтешня Маланка перевернула мій світ», - ділиться враженнями Ірина Пустиннікова.
 
Примірники фотоальбому, собівартість якого, за словами Сергія Осачука, складає не менше 200 гривень, отримали всі присутні на презентації. Також екземпляри будуть передані до бібліотек європейських країн, зокрема Австрії й Німеччини.
 
Вихід у світ збірки світлин традиційної Маланки на Буковині був профінансований частково меценатами.
 
 
БукІнфо (с)
Фото – Максим Козменко

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації