Меркурій і Марс утворилися із залишків Венери і Землі

Марс і Меркурій були сформовані виключно з протопланетарного матеріалу, який залишився від формування Землі і Венери. Таке припущення висунули американські астрофізики. "Ця модель пояснює багато з характеристик Маркса і Меркурія", - говорить Бред Хансен з Університету Каліфорнії, повідомляє cybersecurity.ru. "У наший картині планетоутворення Марс і Меркурій - це, в основному, побічні продукти Землі і Венери", - розповідає Хансен.

Багато сучасних астрономів в тому або іншому ступені погоджуються з тим, що Земля і решта планет з твердою поверхнею утворилися з тонкого газо-пилового диска навколо Сонця близько 4,5 млрд років тому. З часом мікроскопічні частинки пилу об'єднувалися у дедалі більші фрагменти, після чого йшло об'єднання цих великих "будівельних блоків" у повноцінні планети.

У більшості імітацій дослідники припускають, що речовина в протопланетарном диску Сонячної системи була розподілена приблизно рівномірно навколо молодої зірки. "Хоча це логічно, але така теорія має ряд нестиковок. Якщо первинна речовина у Сонця була рівномірною, то чому планети володіють різним розміром і абсолютно різними характеристиками?", - розмірковує Андрій Юдін, астрофізик з Інституту астрофізики Канади.

Вчені відзначають, що насправді Земля і Венера набагато масивніші, ніж їхні найближчі сусіди, Марс і Меркурій, відповідно. Крім того, орбіти двох останніх планет значно більш витягнуті, порівняно з орбітами Землі і Венери. "Традиційне пояснення можна звести до поняття "Хаотичне формування", проте не всі властивості планет можна пояснити таким чином", - говорить Юдін.

Такої ж точки зору дотримуються і каліфорнійські учені, що вважають, що в реальності наш газо-пиловий диск складався з декількох кілець речовини, які розташувалися на різній відстані від Сонця. За даним сценарієм, Земля і Венера сформувалися з одного товстого кільця, розташованого в так званій "внутрішній Сонячній системі".

Коли молоді Земля і Венера оберталися навколо Сонця, то вони неминуче проходили крізь хмари пилу, каменів і газу. Частина цієї речовини захоплювалася планетами, а частина відкидалася в зовнішні або внутрішні шари. "Якщо таке відбувалося, то частинки переходили на нову орбіту", - вважає Хансен.

За даними комп'ютерних моделей, вироблених в США і Канаді, саме з таких "покидьків" пізніше і були сформовані Марс і Меркурій. За оцінками астрономів, спочатку Венера і Меркурій забрали собі близько 90% важких компонентів хмари, тоді як що залишилися 10% дісталися двом іншим планетам. Відзначимо, що, на думку вчених, мільйони років назад було тільки Сонце і щільний шар космічного пилу. Цей пил концентрувався в частинки, а частинки, у свою чергу, об'єдналися в космічні тіла - комети, астероїди і планети.

Саме астероїди досі зберігають інформацію про формування Сонячної системи на ранніх стадіях. Вчені вважають, що розуміння цієї загадки допоможе проникнути в таємницю виникнення Землі.

NEWSru.ua


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації