Протести у Вінниці тривають: Народний Майдан вимагає від Порошенка звільнити губернатора Олійника

РЕВОЛЮЦІЯ ТРИВАЄ! /
 
Акції протесту у Вінниці тривають. Близько 150 учасників вінницького народного віче, яке скликала місцева Рада Майдану, проголосували у неділю за відставку голови ОДА Анатолія Олійника. Про це повідомляє Укрінформ.

Близько 150 осіб, які зібралися у неділю на площі Небесної сотні, на пропозицію голови облради Сергія Свитка проголосували за відставку чинного голови ОДА Анатолія Олійника як за одну з вимог резолюції ухваленої Радою Майдану.

Свої вимоги учасники віче планують передати президенту України Петру Порошенку.

Збори стали продовженням народного віче, яке зібралося в суботу у сесійній залі Вінницької облради після штурму адмінспоруди активістами, яких не пускали на пленарне засідання.

"Опісля віче Рада Майдану створить виконавчий комітет, який координуватиме наші подальші дії. Ми подивимось, як влада відреагує на нашу вимогу про відставку губернатора, а тоді визначатимемося із подальшим планом дій", - зазначив один з фундаторів Ради, екс-нардеп, голова Вінницької облорганізації ВО "Свобода" Олексій Фурман.

У суботу громадські активісти взяли штурмом адмінспорруду ОДА та облради у Вінниці. Вони вдалися до таких дій, бо їх не пускали на засідання сесії облради, під час якого планувалось розглянути питання про відставку її голови Сергія Свитка, підтриманого Майданом. Між пікетувальниками та правоохоронцями сталася бійка, під час якої постраждали восьмеро міліціонерів та кілька учасників акції.
 
***

Народне віче у Вінниці вимагає відставки голови облдержадміністрації та силовиків, дії яких, на переконання активістів, спричинили сьогоднішнє силове протистояння пікетувальників з правоохоронцями під стінами облради.


Свої вимоги представники віча, в яке об'єдналися керівники обласних осередків партій «Батьківщина» і «Свобода» та громадські активісти, озвучили на прес-конференції.

«Відповідальність за події, що відбулися сьогодні, несе голова Вінницької облдержадміністрації Анатолій Олійник. У мене є інформація, що саме він віддав наказ правоохоронцям не допускати людей на сесію обласної ради, заблокувати вхід до приміщення облради. Хоча працівникам міліції заздалегідь було надано списки людей, які хотіли бути присутніми на засіданні», - заявив журналістам голова Вінницької облради Сергій Свитко, проти відставки якого й протестували пікетувальники.

Очільниця обласного осередку «Батьківщини» Людмила Щербаківська назвала розпорядження голови ОДА намаганням втрутитись у роботу представницької влади. «Громадяни мають повне право бути присутніми на сесії облради і бачити, як працюють їх обранці», - переконана вона.

Народне віче оприлюднило звернення до Президента Петра Порошенка, в якому вимагає звільнити з посад голову ОДА Анатолія Олійника, а також керівників обласних міліції і прокуратури. Водночас новоутворене об’єднання активістів вінницького Майдану наполягає на необхідності узгодження кадрових призначень в область із Народним вічем, аби уникнути повторення сьогоднішніх подій.

Тим часом на сайті Вінницької облдержадміністрації з'явилося звернення губернатора, в якому він заявляє про те, що приміщення ОДА й облради захопили «озброєні групи підготовлених бойовиків». Більш того, Олійник переконаний, що до розхитування ситуації в області причетні російські спецслужби.

Як повідомляломся, у суботу на позачерговій сесії Вінницької облради мало розглядатися питання про позбавлення повноважень її голови Сергія Свитка. Його ініціювала група депутатів - представників Партії регіонів та їх союзників із фракції «Єдність», групи «Совість України». Утім, воно навіть не було винесене на розгляд сесії, а саме позачергове засідання закрито через протести громади. Активісти штурмували будівлю облради, прорвавши міліцейські кордони. При цьому, за даними міліції, постраждало семеро правоохоронців і один пікетувальник. Перед облрадою цього ж дня спалили опудало губернатора, а до його робочого кабінету занесли сміттєвий бак.
 
***
 
Зросла кількість постраждалих внаслідок сутичок під Вінницькою ОДА

У суботу, 6 грудня, під час штурму активістами Вінницької ОДА постраждали восьмеро правоохоронців та шестеро цивільних. Про це повідомляє Zaxid.net з посиланням на СЗГ УМВС України у Вінницькій області.

«Восьмеро працівників міліції, які забезпечували охорону громадського порядку, отримали різного ступеню важкості тілесні ушкодження та отруєння газом. Семеро з них були госпіталізовані, троє перебувають в реанімації. Також за медичною допомогою звернулись шестеро громадян, які не потребували госпіталізації», ­- йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що під час заворушень біля будівлі Вінницької облдержадміністрації постраждали семеро міліціонерів і громадський активіст. У суботу вранці, 6 грудня, у Вінниці близько 400 активістів влаштували штурм будівлі ОДА. Вони вимагали від колишніх депутатів-регіоналів зупинити розгляд питання про припинення повноважень голови облради Сергія Свидка, кандидатуру якого свого часу висунув Майдан.

Голова Вінницької ОДА Анатолій Олійник припустив, що захоплення адміністративної будівлі, де розміщені апарати ОДА й облради у Вінниці, є спланованою акцією з боку російських спецслужб. У свою чергу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков доручив провести ретельне розслідування цього інциденту.

За фактом порушення громадського порядку та побиття міліціонерів біля Вінницької ОДА відкрито кримінальні провадження.

 
БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації