Підписи за відставку Івана Попеску з посади голови делегації України в ПАРЄ було зібрано. Однак два з них відкликано

СКАНДАЛ / Вчора в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) продовжилося протистояння між прихильниками та противниками відставки нинішнього глави української парламентської делегації, представника Партії регіонів Івана Попеску.

Напередодні представник фракції "Наша Україна-Народна самооборона" Ольга Герасим'юк подала в бюро ПАРЄ документи, згідно з якими Іван Попеску зміщений з посади глави делегації більшістю голосів її членів. "Положення дає нам можливість самостійно обирати спосіб голосування. Ми обрали опитування", - прокоментувала Герасим'юк процедуру зборів голосів. В результаті конфлікту було заблоковано призначення Попеску віце-президентом ПАРЄ.

Рішення делегації, на підставі якого Герасим'юк заявила про відставку пана Попеску, датовано 12 січня. Його підписали 13 з 24 народних депутатів, що входять до її складу, - всі члени "Нашої України-Народної самооборони", БЮТ (крім виключеного з фракції Григорія Омельченка), представник блоку Литвина Микола Шершун і комуніст Євген Мармазов, пише газета "КоммерсантЪ-Україна".

Раніше Іван Попеску звинуватив Ольгу Герасим'юк в "фальсифікації волевиявлення Миколи Шершуна". Проте вчора Шершун підтвердив автентичність свого підпису. "Так, я ставив підпис, але я тоді не розумів, що підписав. Я думав, що підтримую рішення про скликання делегації", - сказав він.

"А ви читали шапку документа, що підписуєте? Там чітко зазначено, що мова йде про відкликання пана Попеску", - уточнив журналіст видання. "Навіть не пам'ятаю, дивився чи ні. Це ж було давно, - відповів депутат .- На сьогодні Іван Попеску як глава делегації мене цілком задовольняє. Мій підпис під рішенням про його відкликання слід вважати недійсним".

Учора стало відомо про відкликання ще одного підпису. "Я говорив з Мармазовим, він перебуває з нами в Страсбурзі. Він стверджує, що не міг проголосувати за це рішення", - запевнив Попеску.

Оскільки конфлікт виявився винесений на рівень Ради Європи, зараз його учасники намагаються переконати у своїй правоті депутатів з делегацій інших держав.

Раніше Іван Попеску заявляв, що пов'язує нинішній скандал зі своєю партійністю та національністю. Це обурило Герасим'юк. "Попеску свідомо спекулює своєю приналежністю до румунської нацменшини, знаючи, наскільки чутлива ця тема для ПАРЄ, - сказала вона .- Його звинувачення на мою адресу нелогічні. Адже три роки тому, коли він так само належав до нацменшин, я підтримала його обрання на пост глави делегації, та й згодом підтримувала всі рішення ПАРЄ про права нацменшин".

Тепер конфлікт доведеться вирішувати в Києві за посередництва голови Верховної ради Володимира Литвина. "Але позиція Литвина очевидна. На початку січня він проігнорував два наші звернення з проханням зібрати засідання делегації, а тепер депутат його фракції відкликає підпис", - зазначила Ольга Герасим'юк (на фото).

Експерти відзначають, що конфлікт в ПАРЄ може мати передвиборчий характер. "У період виборів для Партії регіонів посади глави делегації та віце-президента ПАРЄ не будуть зайвими. Проте не варто переоцінювати вплив Попеску на позицію ПАРЄ щодо ситуації в Україні", - заявив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

За його словами, колишній віце-президент ПАРЄ Сергій Головатий, який також є членом української делегації і представляє в ній Партію регіонів, має набагато більший вплив в асамблеї "завдяки своїм старим неформальним зв'язкам з впливовими депутатами".
 
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації