Аваков і Петренко збережуть свої поcади, а Ляшко може стати віце-спікером

КОАЛІЦІЯДА /

Вже до другого засідання Ради нового скликання на наступному тижні нардепи повинні визначитися з кандидатурами спікера та двох його заступників. З кандидатурою голови ВР "Народний фронт" і "Блок Петра Порошенка" вже визначилися: ним буде теперішній віце-прем'єр Володимир Гройсман.

Натомість "президентська" команда погодилася віддати "прем'єрській" крісла міністрів юстиції та внутрішніх справ. Їх і далі очолюватимуть Павло Петренко і Арсен Аваков. Олександр Турчинов, ймовірно, піде на місце секретаря РНБО. Правда, експерти не виключають, що він може й залишитися в Раді - на місці керівника фракції НФ, пише "Сегодня".

Турчинов також може піти в Кабмін працювати віце-прем'єром. Імовірно, з силового блоку (зараз такої посади немає). На цей пост претендує і голова виборчого штабу БПП Віталій Ковальчук.

Вже зараз можна з повною впевненістю говорити, що нинішні глави МЗС Павло Клімкін та Міноборони Степан Полторак залишаться працювати на Грушевського. Ймовірно, що на посаду віце-прем'єра з гуманітарних питань призначать радника президента Миколи Томенка. Правда, його ж лобіюють на посаду міністра освіти. Ще один радник Порошенко – Ольга Богомолець, може очолити МОЗ.

А ось Мінфін хочуть віддати Віктору Пинзенику, який двічі в минулому очолював це відомство. Конкуренцію йому складає Ганна Гопко з "Самопомочі". На думку політолога Володимира Фесенка, реально з "Самопомочі" тільки Андрій Садовий може претендувати на міністерське крісло.

Майже домовилися в прем'єрській і президентській командах по кандидатурі глави Мінагропромисловості – хочуть призначити представника БПП Леоніда Козаченка. Правда, в БПП є запасний варіант: Ігора Швайку в МінАПК можуть замінити на свого Анатолія Матвієнка.

А ось на ключовий пост міністра енергетики президентська команда лобіює соратника Порошенко – Олександра Домбровського. Категорично з його кандидатурою не згодні в НФ, пропонуючи главу "Нафтогазу" Андрія Колобова.

З кандидатами на посади двох віце-спікерів представники більшості наразі не визначилися. У БПП і НФ не проти віддати місце першого "опозиціонерам". А ось із кандидатурою на місце другого віце-спікера поки що не визначилися. Зараз, за інформацією джерел у переговорній групі з підготовки першого пленарного засідання, розглядають двох: Оксану Сироїд або Ганну Гопко чи Олега Ляшка від Радикальної партії.

Офіційно учасники "коаліціади" кажуть, що питання розподілу комітетів не обговорювалося. "Принцип формування залишиться той же, який діяв у минулому скликанні ВР. Є найбільша фракція, вона обирає комітети. Далі – друга фракція, але це не квотний принцип", – пояснив Сергій Соболєв.

За його словами, учасники "коаліціади" не проти віддати "Опозиційному блоку" комітети зі свободи слова, регламентний, культури і духовності, сім'ї, молоді та спорту та спецкомісію з приватизації.

"Самопоміч" хоче комітети з оборони, боротьби з корупцією та євроінтеграції. Правда, посади глав цих комітетів їм можуть не дістатися: на комітет з євроінтеграції претендує його колишній глава, член "Батьківщини" Григорій Немиря; на комітет по боротьбі з корупцією (його можуть об'єднати з комітетом по боротьбі з організованою злочинністю) хочуть поставити члена БПП Віктора Чумака. А ось комітети, які стосуються економічного й бюджетного блоку питань, розділять БПП і НФ.
 
БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації