В Художньому музеї відкрилась фотовиставка «Війна. 11 портретів»

НАШІ ГЕРОЇ /
 
В Художньому музеї відкрилась незвичайна фотовиставка «Війна. 11 портретів» автора проекту Тараса Полотайка. Тут можна не тільки переглянути фото поранених воїнів АТО, але і прослухати їх розповіді у аудіо-записах.

Протягом кількох днів на початку серпня художник спілкувався з пацієнтами хірургічного відділення Головного військового клінічного госпіталю в Києві, які потрапили туди з фронту з важкими пораненнями. Полатайко зробив 11 фотопортретів та записав історії чоловіків, які побували в самому пеклі війни.

Це дуже різні люди: родом з різних областей України, різного віку, добровольці, мобілізовані, контрактники, колишні «афганці»... До війни та набутого досвіду вони теж ставляться по-різному: для когось вона увірвалася в звичний плин життя, зламала особистий комфортний світ, для когось є просто тяжкою роботою, яку потрібно зробити якнайкраще. Проте всі вояки визнають, що тепер «життя ціниться зовсім по-іншому», а триматися в найважчі хвилини допомагало переконання, що «ми воюємо за свою землю». Спілкування з ними не було легким, більшість військових стримані, а їхні відповіді - лаконічні й конкретні, але голоси, обличчя, очі промовляють більше, ніж найдетальніші інтерв'ю.

Автор не редагував записи: чутно репліки сусідів по палаті, дзвонять телефони, щось питають медсестри – глядач занурюється у побут та внутрішній світ героя. Тарас Полатайко планує виставити портрети солдат і у Головному військовому клінічному госпіталі.

Тарас Полатайко - український художник, який народився в Україні м. Чернівці, з 1989 живе і працює в Канаді та Нью-Йорку. 2002 представляв Україну на Бієнале у Сан Пауло (Бразилія). Серед інших міжнародних форумів, на яких Полатайко представляв Україну та Канаду - Корейська Бієнале (Південна Корея, 2009), Тель-Авівська Бієнале (2011) та Alberta Biеnnіal в Едмонтоні (Канада, 2013).

2012 року у НХМУ відбувся перформанс "Спляча красуня". За останні кілька років роботи Тараса Полатайка виставлялися зокрема на Bazel Art Fair (Швейцарія), Priska Juschka Fine Art (Нью-Йорк), Музеї Сучасного Мистецтва Монреалю, Фундації Антоні Тапієса (Барселона), The Power Plant (Торонто), Центрі Сучасного мистецтва Замок Уяздовскій (Варшава), Центрі Сучасного Мистецтва Дж.Сороса (Київ), Мистецькому Арсеналі (Київ), Artspace (Сідней, Австралія), Міжнародному Фестивалі Кіно та Відео «Images» (Торонто), Artspeak (Ванкувер) та Barbara Edwards Contemporary (Торонто). Твори художника представлені у Priska Juschka Fine Art (New York), Barbara Edwards Contemporary (Toronto) та Douglas Udell Gallery (Edmonton).

Благодійна програма «Леви своїх не лишають», спрямована на збір коштів для допомоги пораненим військовим та постраждалим музейним установам в зоні АТО.

Степан КАРАЧКО
для БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації