Українці активно воювали з радянськими окупантами напередодні й під час Голодомору - історики (ВІДЕО)

ТРАГІЧНІ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ /


Архів Служби безпеки України спільно з Центром досліджень визвольного руху (ЦДВР) виклали у вільний доступ унікальні фотографії про селянські повстання 1930-1932 років, що передували Голодомору, а також щоденники очевидців геноциду.


Як повідомляє прес-центр СБУ, ці фотоматеріали можна переглянути та звантажити в Електронному архіві визвольного руху (avr.org.ua).

"Десятки унікальних фотографій селян-повстанців дають можливість побачити обличчя українського повстанського руху напередодні Голодомору. Як відомо, геноциду в Україні передувало близько 5000 повстань. Зокрема, Павлоградське повстання 1930 року, повстання на Чернігівщині, Луганщині та в інших областях України", - йдеться у повідомленні спецслужби.

Окрім того, в Українському домі (Київ) відкрилася виставка за документами галузевого державного архіву СБУ, присвячена цій самій темі. Архів СБУ разом з Українським інститутом національної пам'яті представили документальну виставку "Опір геноциду", яка спростовує міф, що нібито українські селяни не боролися з більшовиками напередодні й під час Голодомору.

У рамках виставки представлено погляд на Голодомор з обох сторін: є копії звітів Державного політичного управління (ДПУ), уривки з таємного листування і закритих циркулярів влади, а також листи і щоденники свідків тих трагічних подій. Демонструються також фотографії селян-керівників повстань, вилученої зброї, протоколи їх допитів.

22 листопада в Україні є Днем пам'яті жертв Голодомору.

Внаслідок цілеспрямованого акту геноциду під час Великого Голоду 1932-1933 років радянською владою за різними оцінками було знищено від 3 до 10 мільйонів етнічних українців. Спустошені землі в примусовому порядку заселялися російськими колгоспниками.

Подібні заходи для боротьби з національно-визвольним рухом на окупованих українських землях уряд СРСР також застосовував на початку 1920-их та 1946 року, однак, у значно меншому обсязі.

Голодомор досі лишається однією з найменш вивчених сторінок новітньої історії України.
 
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації