Мельниченко вимагає, щоб Ющенко дав свідчення у справі Гонгадзе - на плівках є його голос

Президент Віктор Ющенко повинен прийти у прокуратуру для дачі свідчень у справі Георгія Гонгадзе, бо на записах є його розмова з екс-президентом Леонідом Кучмою щодо загиблого журналіста, про це заявив колишній майор Управління держохорони Микола Мельниченко в інтерв’ю Радіо "Свобода". "Я у свій час закликав президента Ющенка, щоб він сам добровільно прийшов у прокуратуру і дав свідчення, тому що на одному із записів від 10 травня 2000 року є розмова Кучми з Литвином, де вони говорять про Гонгадзе, і також є розмова Кучми з Ющенком", - сказав він.

На його думку, з нинішнім спікером Володимиром Литвином і з екс-президентом Кучмою, поговорити не тільки можна, а й треба. "Це процесуально необхідні норми, які повинна робити прокуратура. І, наскільки мені відомо, прокуратура деякі кроки робить. Але прокуратура повинна поводити себе більш агресивно, тому що скільки років ця пляма є на Україні. Зрозуміло, чому при Кучмі це не проводилося, а при президенті Ющенку…" Водночас, Мельниченко сказав, що "не хотів би коментувати зникнення Пукача і те, хто його прикриває".

"Так, я маю зараз дуже великий доступ до певної інформації", - зізнався він, говорячи про зниклого. - Я знаю про те, що прокуратура України дійсно на сьогоднішній день на даному етапі робить дуже багато. Так, вони можуть зробити набагато більше. Так, я знаю, що вони дуже близькі до того, щоб й в тому числі затримати генерала Пукача - у них є певна інформація. Але…", - не завершив фразу він.

При цьому він зазначив, що йому не дуже подобається, що "наприклад, Ющенко дав зрозуміти про те, що Пукача найближчим часом повинні затримати. Тому що я переконаний в тому, що це інформація або дається Пукачу типу "Ховайся, бо ми тебе ось-ось зараз затримаємо", - вважає Мельниченко. "Тобто, це неправильно робиться. Можливо, хтось Ющенку такі дає поради для того, щоб Пукача дійсно не затримали", - додав він.

Водночас, за його словами, "навіть без Пукача ми можемо… прокуратура України має досить фактів для того, щоб притягнути до карної відповідальності замовників і підбурювачів, так як визначила комісія, в тому числі Юрій Луценко, це - Кучма, це Литвин, там його є підпис". "І про те, що, наприклад, я також був неприємно здивований тим, що Юрій Луценко говорить про те, що міліція не має відношення до вбивства Гонгадзе. Про те, що відповіли Мирославі Гонгадзе. Це також незрозуміло. Тут вже йдуть політичні ігрища", - додав Мельниченко.

"Стосовно замовників і підбурювачів. Вже давним-давно чисто формально розслідування завершено і навіть комісія, яку очолював Омельченко, і заступником був Юрій Віталійович Луценко, вони одноголосно проголосували і розслідували цю справу, і сказали, що замовником є Кучма, підбурювачем є Литвин", - сказав він. "І, до речі, питання до цих помаранчевих лідерів стосовно Литвина, стосовно Кучми. Вони однозначно зробили висновок на факті розслідування цієї справи", - додав Мельниченко.

"Експертизу також було проведена. Експертиза було проведено одну-єдину. Це фірма "Бек Тек" у США тих записів, які я надавав. Але, на превеликий жаль, процес затягується", - наголосив він.

На його думку, процес затягується, "тому що справа Гонгадзе – це дуже маленький пазл усіх кримінальних справ, які має бути розслідувано. І вони бояться складати цей пазл", - переконаний Мельниченко. Тому, за його словами, "питання стоїть у тому для прокуратури формально, щоб було проведено експертизу записів згідно з українськими законами". "Українська прокуратура не визнає експертизу фірми "Бек Тек", тому що її було проведено не на замовлення прокуратури України. І в цьому є формальна зачіпка", - додав Мельниченко.

Він нагадав, що у грудні минулого року делегація української прокуратури на чолі з заступником генпрокурора Миколою Голомшею прибула до США для передачі плівок. "ГПУ виконала резолюцію ПАРЄ про те, щоб експертизу проводили міжнародні експерти із залученням. І на цьому я наполягав", - сказав майор. "Врешті-решт було відібрано міжнародних експертів, які приїхали до США… Це експерти з Німеччини і також ще з однієї з європейських країн... Це експерти-фоноскопісти, які проводять експертизу записів, які повинні дати чітку відповідь: записи автентичні чи не автентичні. Іншого не дано", - наголосив Мельниченко.
-------------------------------------


Нагадаємо, що 16 вересня 2000 року Георгій пізно увечері вийшов з квартири головного редактора "Української правди" і зник. 2 листопада 2000 року в Таращанському лісі (100 км. від Києва) було знайдено обезголовлене тіло. Як показали численні експертизи, воно належало Гонгадзе. У листопаді того ж року співробітник служби охорони Кучми, майор Микола Мельниченко надав аудіозаписи, котрі ніби то підтверджують причетність до цієї справи тодішнього президента.

На початку березня 2005 року вже президент Ющенко оголосив про розкриття цієї справи. А в червні того ж року генпрокурор повідомив, що високопоставлені співробітники міліції, обвинувачені у вбивстві журналіста, визнали себе винним.

Після тривалих судових розглядів, відмов від свідчень, суд над ними завершився. У березні 2008 року трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України Миколу Протасова, Валерія Костенко і Олександра Поповича було засуджено до 13, 12 і 12 рокам позбавлення волі відповідно. Замовник злочину невідомий до цього дня.
На сьогоднішній день багато хто заявляє про причетність і навмисне затягування справи Гонгадзе зусиллями перших осіб держави. Про це, наприклад, днями говорили і дружина загиблого журналіста і лідер українських соціалістів.

Зазначимо, що 22 грудня 2008 року Європейські експерти, які були визначені Радою Європи, приступили до дослідження оригіналів записів колишнього охоронця екс-президента України Леоніда Кучми - Миколи Мельниченка, які стосуються розслідування кримінальної справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Цьому передувала довга історія, за час якої Мельниченко то відмовлявся передавати аудіозаписи на території посольства України в США, то вимагав передачі плівок на території США, а не на території посольства. І щоб при цьому були присутні співробітники ФБР". Але в жовтні Мельниченко зробив нарешті заяву, що готовий передати в листопаді оригінали своїх аудіо записів нібито розмов екс-президента Леоніда Кучми для швидкого проведення експертизи на автентичність. На початку грудня Мельниченко повіз свої плівки до Вашингтона на експертизу. А днями генеральний прокурор Олександр Медведько заявив про те, що Мельниченко передав експертам у США оригінали фрагментів записів, які стосуються справи вбивства журналіста Гонгадзе.

NEWSru.ua


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації