Сценарій чернівчанина Василя Мельника до фільму "Гніздо горлиці" визнано одним з кращих з-поміж лауреатів "Коронації слова"

CINEMA /
 
28 травня у Києві відбулася літературна подія - прес-конференція з нагоди проведення 14-ої Церемонії нагородження “Коронація слова”. Спікери обговорювали літературну премію, успіхи за минулий рік, план розбудови конкурсу, озвучено теми, актуальні серед цьогорічних учасників конкурсу. Зокрема, дуже багато говорили про кіно і номінацію “Кіносценарії”. Цьогоріч чи не найбільше уваги привернув сценарій фільму "Гніздо горлиці" чернівецького автора, дипломанта літературного конкурсу “Коронація слова” Василя Мельника.
 
Відомий сценарист, член журі у номінації “Кіносценарії” Денис Замрій зауважив, що цьогоріч на конкурс надійшло дуже багато нових ідей. “Щороку конкурс відкриває нові імена, - продовжує, - нових сценаристів. Дуже часто це не професійні сценарії. Це люди, що пишуть від душі, і тому сценарії просто надзвичайні. Мені приємно читати, режисеру, сподіваюсь, приємно знімати, а актору, сподіваюсь, приємно зніматись. Дякую організаторам, які вже 14 років дають молодим авторам трибуну, визнання колег, увагу преси і грошовий приз. Мені здається, подібного в Україні більше немає. Щороку у конкурсі є світла пляма - “Кіносценарії для дітей”, де надходять дуже позитивні і веселі речі”.

І, звісно, чільне місце на прес-коференції зайняв фільм “Гніздо горлиці”, який знімається українською студією “Продюсерський центр “Інсайт медіа” за сценарієм чернівецького автора, дипломанта літературного конкурсу “Коронація слова” Василя Мельника.

У фільмі знімаються відомі Українські актори - Римма Зюбіна, Віталій Лінецький, Микола Боклан, Ірма Вітовська, а також зовсім молоді ще актори - Олександра Сизоненко і Максим Канюка. Режисер фільму - Тарас Ткаченко, оператор-постановник - Олександр Земляний, художник-постановник - Ігор Філіпов, продюсер - Володимир Філіпов.

Фільм планується до широкого кінотеатрального показу. Не виключено, що буде зроблено також більш розгорнуту телевізійну версію.

Тарас Ткаченко: “Якби не «Коронації слова», то цей сценарій ніколи не дійшов би до кіношників. Чоловік старший, йому за 70 років. Відомий як дитячий письменник Василь Мельник. Все життя мріяв стати сценаристом. Сам прийшов на знімальний майданчик фільму «Іван Сила» і сам продюсеру вручив сценарій. І якби на рукописі не було відзнаки конкурсу, полетів би він у смітник непрочитаним. Щодо професійності і непрофесійності була велика дискусія цього разу. Але ми відбираємо не технічний рівень, а рівень людей, свіжі погляди. Повинен нарости культурний шар сценаріїв, адже культурні шари прози і поезії дуже потужні”.

Римма Зюбіна: “Василь Мельник - неймовірний романтик. З якоїсь миті він почав мені казати: “Ви моя Дарина”. Я бажав би, щоб вона блондинкою була, але то нічого вже так і буде, і трошечки вище каблучок. Отак автор собі уявляв. Надіслав мені листа і пісню, яку хотів би бачити у фільмі. Автор може дещо у нас не впізнати. Але це є неймовірна річ, коли сучасний автор потрапляє на конкурс “Коронація слова” і виграє, не кладе рукопис в полицю, а він існує, живе. І найважче, коли кіносценарій втілюється у фільм. П’єса має ставитись у театрі, кіносценарій у кіно. Кіно має зніматись у країні, якщо вона є незалежна, і якщо вона є країна.

У мене немає мрій театральних. Я знаю, що можна взяти Шекспіра і поставити його жахливо і він образиться. Так само можна взяти слабеньку п’єсу і зробити її геніальною. Це від режисера залежить. Але єдина мрія є у мене - зіграти Квітку Цісик. Я би будь-який твір готова була сприймати і адаптувати. Мені хочеться сказати, що є не тільки Едіт Піаф у Франції. У нас є своя героїня, загадкова, але голос якої може давати набагато більше людям, ніж промови мільйонів людей.

Я б дуже хотіла, щоб мистецтво і бізнес, і медіа працювали в одному напрямку. Саме мас-медіа створюють зірок. У нас на вечірках камери біжать до російських зірок, а не до українських. Може, тому що журналісти не ходять в театр, не знають українських акторів. В усіх країнах існують закони, де захищається своє, власне. У Польщі на будь-якому каналі ви чуєте польську пісню і дві іноземних. В Санкт-Петербурзі існує радіо-канал, де ідуть тільки читки літератури. Не можливо слухати ті радіо-хвилі, які є. Давайте створимо принаймні одну хвилю, яка би читала і говорила, де би звучало слово сучасної української літератури. Через слово ми можемо скерувати в інший бік смаки наших людей. Ми відповідаємо, чи культурно освічені ці люди”.

Яніна Соколова, член журі у номінації “Кіносценарії”, ведуча “5 каналу”: “Всі сценарії надто філософські, аби їх знімати. Сценаристам треба переходити із кількості в якість. Мені як актрисі, яка знімалася у великих серіальних проектах, кожного дня 2 години часу - це перероблення сценарію, за фахове написання якого людина отримала гроші. А ось трейлер “Гніздо горлиці” - це один із перших українських продуктів, який знайде глядача.

Кіно - це ідеологія для багатьох країн. Для нас чомусь ні. Вона вбивалася і ми знімали про те, як наш народ тужив, і тема розмахування булавою наших отаманів на конях. Пан Матешко сказав, що велика біда нашого кіно, що ми не знімаємо про нас самих: про наші вади, про наші переваги.
 
БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації