Буковинці можуть через Інтернет перевірити себе в реєстрі виборців

ДО ЧЕГО ТЕХНИКА ДОШЛА /

Восени 2013 року на сайті Державного реєстру виборців впроваджено он-лайн сервіс «Особистий кабінет виборця». Сервіс працює в тестовому режимі, однак кожен виборець може зайти до свого особистого кабінету та перевірити, чи включене його прізвище до Державного реєстру виборців. Також, у випадку наявності прізвища в Реєстрі, система видає інформацію про виборчу дільницю, що утворена за місцем проживання виборця.

Активіст Громадянської мережі ОПОРА скористався вказаним сервісом «Особистий кабінет виборця». Тому ми покроково пояснимо, як можна перевірити своє включення до Реєстру виборців, не виходячи з дому.

Отож, спершу заходимо в сервіс «Особистий кабінет виборців» на сайті Державного реєстру виборців, перейшовши за посиланням https://www.drv.gov.ua/apex/f?p=111:LOGIN.


 
Задля того, аби зайти в кабінет, потрібно натиснути кнопку «Реєстрація» і обов’язково заповнити всі поля, позначені червоною зірочкою. Аби не забути, пароль, який ви вигадаєте і впишете у відповідне поле, записати десь на аркуші паперу.
 

 
Коли ж ви пройшли етап реєстрації у вас знову відкривається віконечко особистого кабінету, в поля котрого потрібно внести вашу діючу електронну скриньку та пароль.
 

 
Тільки після цього ви можете зайти у свій особистий кабінет, де, керуючись підказками, що висвітлюються на сторінці, обрати розділ «Перевірити дані у Реєстрі». Попередньо майте під руками ваші паспортні дані, необхідні для заповнення відповідної форми запиту до системи ведення Державного реєстру виборців України.
 

 
Всі поля необхідно заповнити і натиснути кнопку «Відправити».
 

 
За певний час на вказану в реєстрації електронну скриньку надійде відповідь про те, чи виборець з вказаними ідентифікаційними даними присутній в Державному реєстрі виборців і інформація про дільницю, що утворена за місцем реєстрації виборця.
 

 
В Державному реєстрі виборців підготували відео-інструкцію, яка теж розповідає про те, як перевірити своє включення до Державного реєстру виборців не виходячи з дому.

У випадку ж незнаходження себе у Реєстрі, ст. 19 закону «Про державний реєстр виборців України»  передбачає, що особа, яка набула права голосу, або особа, яка має право голосу, однак виявила, що вона не включена до Реєстру, може за власною ініціативою звернутися до органу ведення Реєстру за місцем свого проживання на території України  щодо свого включення до Реєстру.

До органу ведення Реєстру потрібно подати письмову заяву за відповідною формою і пред'явити документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство виборця, - паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України), копія якого додається до заяви. Відомості про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно зазначаються у заяві, яка подається разом з документом, що підтверджує відповідний факт. Особі, яка є військовослужбовцем строкової служби, для подання такої заяви надається відпустка на строк, достатній для звернення до органу ведення Реєстру. У випадку наявності підстав, керівник органу ведення Реєстру видає наказ про внесення відповідного запису до Реєстру. Для перевірки та уточнення відомостей щодо керівник може звертатись до виборця.

Нагадаємо, що відповідно до ч. 6 ст. 31 Закону України "Про вибори президента", орган ведення Державного реєстру виборців не пізніш як за шістнадцять днів до дня виборів (до 9 травня 2014 року) передає один примірник попереднього списку виборців та виготовлені іменні запрошення відповідній дільничній виборчій комісії.

Згідно з п.3 ст.32 вказаного закону, кожен громадянин має право ознайомитися із списком виборців у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей. Громадянин має право звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неправильностей, у тому числі невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися. Громадянин особисто подає заяву до дільничної виборчої комісії чи органу ведення Державного реєстру виборців щодо обставин, передбачених частиною третьою цієї статті. У разі якщо громадянин за станом здоров’я не може особисто подати заяву, дільнична виборча комісія за його зверненням зобов’язана забезпечити прийняття заяви у нього в інший спосіб. До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують зазначені в ній відомості. Заява може бути подана не пізніш як за п’ять днів до дня виборів (до 20 травня 2014 року) і розглядається виборчою комісією протягом одного дня. Заява, подана після зазначеного строку, не розглядається. За результатом розгляду заяви дільнична виборча комісія приймає рішення про передачу такої заяви до органу ведення Державного реєстру виборців. Рішення виборчої комісії невідкладно разом із заявою виборця та доданими до неї документами (копіями документів) направляється до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців і не пізніше наступного дня після дня його прийняття видається особі, яка подала заяву, а також надсилається особі, якої дане рішення стосується (якщо така особа не є особою, яка подала заяву).
 
БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації