Василь Орлецький: «Ми побачили те, що буковинці хочуть грати у футбол»

ПІДСУМКИ /

 

Цього тижня ми поспілкувалися з головою Чернівецької обласної федерації футболу Василем Орлецьким. Мова йшла про підсумки футбольного року на Буковині. Враховуючи те, що Василь Григорович обіймає посаду заступника голови Комітету національних команд, ми також обговорили виступи збірної України під керівництвом Михайла Фоменка.


«Приємно, що наші ветерани відзначилися на чемпіонаті України»

- Василю Григоровичу, у аматорському буковинському футболі намітилася позитивна тенденція – збільшення обласних команд. За рахунок чого вдалося зробити вагомий крок уперед ?

- Якщо говорити про першу лігу, то у ній виступало 8 команд. Приємно те, що у чемпіонаті області взяв участь колектив із Кельменецького району – «Металіст – Ілаш», який посів третю сходинку. Зрештою, якщо минулого року у нас було 9 команд, то цьогоріч – 22. Як бачите, у нас є суттєвий прогрес. Команди, які виступали у першій лізі обласного чемпіонату ще платили стартовий внесок. А змагання у другій лізі та Лізі чемпіонів ЧОФФ колективи грали без внесків. Ми прагнули зацікавити людей щодо участі в обласних футбольних змаганнях. Звісно, що проводилася робота у кожному районі Чернівецької області. Приємно, що ми побачили те, що буковинці хочуть грати у футбол. Вони прагнуть того, щоби у їхньому районі був футбольна колектив.

- Які райони нашої області є зараз проблемними у футбольному плані ?


- На жаль, Заставнівський район представлений лише у Лізі чемпіонів. Ми добре знаємо про те, що цей район постійно давав футболістів головній футбольній команді краю – «Буковина» (Чернівці). Тут можна згадати таких футболістів, як Василь та Сергій Задорожняки, Дмитро Білоус, Валерій Королянчук... У Заставнівському районі і зараз є хороші молоді гравці, які у перспективі могли би поповнити лави «Буковини». Ми розуміємо те, що зараз у державі скрута, однак нам би хотілося того, щоби представники цього району приймали участь у чемпіонаті області.

- Велику популярність серед наших земляків мають такі змагання, як буковинська Ліга чемпіонів...


- Якщо минулого року організували ці змагання за два тижні, то зараз провели серйознішу роботу. Ми бачимо те, що зацікавленість у цих змаганнях є дуже велика. Матчі буковинської Ліги чемпіонів відвідують багато глядачів. Організація цього спортивного форуму – це великий поштовх для розвитку футболу в районах нашої області. Щодо результатів цих змагань, то у 2012 році фаворитом номер один вважалася команда з Дорошівців Заставнівського району. А цього року боротьба за перемогу у Лізі чемпіонів була цікавішою. Кращими стали представники Старого Вовчинця Глибоцького району.

- Вперше за багато років на Буковині відбувся чемпіонат області серед ветеранських команд (40+)...

- Ще раз зазначу: люди прагнуть грати у футбол. А ми повинні їм у цьому допомагати. У проведенні такого змагання були зацікавлені, насамперед, футбольні ветерани. Добре те, що ми організували ветеранський чемпіонат області. Приємно також те, що ветеранська команда «Буковина» (Чернівці) стала срібним призером чемпіонату України (50+). Успіхи у цьому напрямку пов язані з тим, що Асоціацію ветеранів Чернівецької області очолив підприємець Дмитро Андріящук.

- Один із найвагоміших досягнень буковинського футболу був срібний успіх наших ветеранів у чемпіонаті України (+50). Чи згодні Ви з цим ?

- Так. За цю команду виступали ветерани, які з успіхом грали за «Буковину» у 80 – 90 – х роках минулого століття. Мова йде про Івана Гакмана, Дмитра Білоуса, Василя Задорожняка, Віктора Мглинця, Сергія Шмундяка... Приємно те, що ці чудові наші ветерани згадали своє футбольне минуле та відзначилися на чемпіонаті України.


«Михайло Фоменко – патріот України»

-Ви також обіймаєте посаду заступника голови Комітету національних команд. Як відбувалося призначення на посаду головного тренера національної збірної України Михайла Фоменка ?

- Відомо, що спочатку кандидатами на посаду головного тренера національної збірної України були 40 фахівців. Вже потім розглядалися кандидатури Михайла Фоменка та шведського тренера Свена - Йорана Ерікссона. Кандидатуру Михайла Івановича найбільше відстоював президент Федерації футболу України Анатолій Коньков. У тому, що Михайла Фоменка призначили головним тренером нашої національної збірної велика заслуга, насамперед, Анатолія Дмитровича. Анатолій Коньков і Михайло Фоменко – друзі. Радує те, що Михайло Іванович свого друга не підвів. Ми бачимо, що у збірній Україні грають ті ж самі виконавці, однак команда демонструє зовсім інший футбол.

До речі, нещодавно відбувся Конгрес Федерації футболу України. Приїхали представники ФІФА, УЄФА. Звісно, що прикро те, що ми не потрапили у Бразилію, однак ФІФА відзначила національну збірну України, як найбільш прогресуючу команду у 2013 році. Цілком логічним виглядає те, що роботу зі збірною продовжить Михайло Фоменко. Михайлові Івановичу продовжили контракт до завершення 2015 року. Зараз з у нас найголовніше завдання потрапити у фінальну частину чемпіонату Європи. У нас молода команда. Ми бачимо те, що Михайло Фоменко підтягує у команду перспективних гравців. Перспектива у нашої збірної є. До речі, Михайло Іванович сказав те, що він надалі працюватиме зі збірною України тому, що бачить перспективи цього колективу. Вірю у те, що ті завдання, які поставлено перед командою Михайла Фоменка, будуть виконані.

- Василю Григоровичу, чого, на Вашу думку, не вистачило національній збірній України для того, щоби поставити переможну крапку у минулому відбірковому циклі ?

- У нас, насамперед, немає відповідної лави запасних. Якщо французи могли собі дозволити замінити 5 гравців, то у нашої збірної виникають великі проблеми тоді, коли випадають 2-3 виконавця. Якраз над цим треба працювати Михайлові Фоменкові.

- Одним із позитивних моментів у роботі Михайла Фоменка є те, що він запрошує гравців з таких колективів, як «Ворскла» (Полтава), «Зоря» (Луганськ), ФК «Севастополь»...

- Ми бачимо, що у нас не так і багато хороших українських футболістів. Є пристойні вітчизняні виконавці в «Шахтарі», «Металісті», «Дніпрі», однак їх, так би мовити, не підпускають. Хлопці мають контракти зі своїми клубами, однак грають переважно легіонери. А молодим футболістам, які виступають, зокрема, у «Ворсклі», дають шанс. Футболісти, які добре проявили себе, повинні отримувати можливіть спробувати свої сили у збірній України.

- У столичних ЗМІ з'явилася інформація про те, що у послугах Михайла Фоменка були зацікавлені у Південній Кореї. Це відповідає дійсності ?

- Зацікавленість у послугах Михайла Фоменка, напевно, була. І все ж, питання щодо роботи Михайла Івановича в іншій країні не стояло. Михайло Фоменко – патріот України.

- Які подальші плани національної збірної України ?

- У нашої збірної заплановано матч на 5 березня. Де і з ким гратимуть підопічні Михайла Фоменка, буде повідомлено пізніше.

«Якщо «Буковина» зникне, то це буде велика біда»

- Давайте поговоримо про головну футбольну команду краю – «Буковина» (Чернівці). Незважаючи на проблеми, які виникли у клубі, чернівецька команда гідно виступила у першій частині сезону – 2013/2014...

- Сталася неприємна ситуація. Сезон розпочався, а згодом «Буковина» опинилася на межі припинення свого існування. Ми знаємо те, що губернатор Михайло Папієв зробив все для того, щоби чернівецька команда зберіглася. Найприємніше те, що гравцями «Буковини» стали місцеві хлопці. Зрештою, у екстремальній ситуації вдалося створити ту команду, яка змогла опинитися у верхній частині турнірної таблиці першої ліги. Велика заслуга у перемогах «Буковини» належить її головному тренерові Юрію Гію.

- Зараз буковинських вболівальників цікавить те, чи зможе наша професійна команда продовжити виступити у першості України...

- У нас такий регіон, де немає таких великих підприємств, які би змогли утримувати команду. Тут немає такого бізнесу, як на сході нашої держави. Нинішній бюджет команди майже втричі менший, аніж попередній, однак все одно це не маленькі гроші. Проблема існує. Гадаю, що керівництво області та міста знайдуть можливість допомогти нашій команді. Якщо «Буковина» зникне, то це буде велика біда.

- І все ж, можна сказати про те, що 2013 рік був для буковинського футболу вдалим ?

- Так. Незважаючи на складну ситуацію, чернівецька «Буковина» вдало виступила у першості України. Щодо аматорського футболу, то обласні змагання пройшли на хорошому рівні. Ми провели багато футбольних форумів – Лігу чемпіонів, ветеранський чемпіонат області, дитячо – юнацькі турніри, а також змагання серед жіночих команд. Вважаю, що ми в усіх напрямках зробили крок уперед.

- Якими будуть Ваші побажання буковинським прихильникам футболу ?

- Вірити у те, що усе буде добре, а 2014 рік приноситиме лише приємні миттєвості.

 

Олексій МАМЧУК, БукІнфо (с)

Фото Романа Ковальчука




 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації