Компанія "Кока-кола" розкрила секрет виробництва свого знаменитого напою

Виявляється, що в його основі харчова добавка, яку виготовляють із кошенільних черв'яків. Цей екстракт ще називають карміновою кислотою. "Кока-кола" була вимушена оприлюднити рецепт, інакше напою було б закрито шлях на турецький ринок.

Раніше турецький Фонд святого Миколая подав на корпорацію до суду, вимагаючи розкрити формулу напою, щоб зрозуміти, чи не є його інгредієнти шкідливими. Нагадаємо, що компанія берегла рецепт кока-коли як зіницю ока. Так, у травні 2007 року колишня співробітниця компанії "Кока-кола" була засуджена до восьми років тюремного ув'язнення за крадіжку рецепту.

Кока-кола була винайдена в Атланті (штат Джорджия, США) 8 травня 1886 року. Її винайшов фармацевт Джон Стіт Пембертон.

Основні інгредієнти кока-коли були такі: три частини листя коки (з цього ж листя отримували наркотик кокаїн) на одну частину горіхів тропічного дерева коли.

Кокаїн у той час не був забороненою речовиною - можна пригадати знамениту звичку Шерлока Холмса до кокаїну, про яку вільно писав Артур Конан Дойль. Але наприкінці 1890-х років громадська думка обернулася проти кокаїну, а в 1903 році в газеті New York Tribune з'явилася стаття розгрому, в якій стверджувалося, що саме кока-кола винна в тому, що негри, які упилися нею, з міських трущоб почали нападати на білих людей.

Зараз, за твердженням офіційного сайту, компонентами напою є: цукор (30%), діоксид вуглецю, фарбник (цукровий колір, Е150), ортофосфорна кислота (фосфору 170 ppm), кофеїн (140 ppm), ароматизатор: ванілін, цимтова олія, олія гвоздики, олія лимона (точна концентрація не відома).

За даними Вікіпедії, існують тисячі неофіційних версій складу продукту, але нюанси пропорцій напою трималися компанією "Кока-кола" в суворому секреті і складали комерційну таємницю. За статутом "Кока-коли", лише три високопоставлені члени компанії можуть одночасно знати формулу цього компоненту.

Ще раніше, під час судового розгляду в Туреччині з'явилася інформація, що до складу харчових добавок також входить екстракт з комахи кошеніль, що викликало скандал. Річ у тому, що іслам забороняє споживати комах.

Тепер, коли "Кока-кола" офіційно визнала використання комах в приготуванні напою, для неї відкрито турецький ринок, але залишається невідомим, наскільки великі будуть продажі коли в цій переважно мусульманській країні.

NEWSru.ua


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації