Заступник губернатора Буковини плює на кризу і шукає співпраці з іноземними інвесторами

Буковина технологічно і енергетично готова до впровадження нових технологій та співпраці з іншими європейським країнами»
На цьому наголосив заступник голови ОДА Віталій Усик  (на фото) під час розширеного засідання в рамках проекту «Транскордонна співпраця з інвестиційного розвитку сільських регіонів» (Програма TACIS CBC «Україна-Румунія»), в якому Головне управління агропромислового розвитку ОДА виступило партнером громадської організації «Буковинський центр реконструкції і розвитку».

Основним покликанням заходу було виявлення нових реальних можливостей розбудови кооперативних відносин в агропромисловому секторі Буковини, розширення доступу місцевих сільськогосподарських товаровиробників до фінансових джерел, сприяння розвитку альтернативних маркетингових каналів руху сільгосппродукції через поширення нової фінансової культури серед мешканців Чернівецької області. За словами заступника Віталія Усика, який відкривав семінар, зростання кредитної ставки та відсутність сертифікації, яка б давала можливість виходу нашої сільськогосподарської продукції на європейський ринок, зробили галузь АПК менш прибутковою. Крім того, сьогодні суттєво скоротилася й державна підтримка агропромислового комплексу, позаяк, до прикладу, на розвиток м'ясної галузі України у минулому році було передбачено близько 3 млрд. грн., а в 2009-му лише 500 млн. грн.

Проте, як наголосив Віталій Усик, завдячуючи інвесторам, область технологічно і енергетично готова до впровадження нових технологій та співпраці з іншими європейським країнами. На Буковині за останні три роки у сільськогосподарську галузь надійшло понад півмільярда гривень, і є приклади успішних інвестиційних проектів, серед яких, на думку заступника голови ОДА, - вирощування індиків у Мамаївцях, де наразі створюється сучасне м'ясопереробне підприємство та завдяки мільйонним інвестиціям заплановане нарощування обсягів виробництва. Розвиткові кооперації в аграрній сфері краю сприятиме створення афілійованих дорадчих офісів в 20 сільських центрах області, де працюватимуть висококваліфіковані фінансові менеджери. Бажаючих займатися сільськогосподарським бізнесом там консультуватимуть, де взяти гроші на розвиток своєї справи, куди і як їх вкласти з максимальним результатом, допомагатимуть скласти відповідний проект, інформуватимуть про фінансові ризики.

Наразі вже працює «Фінансова школа для дорослих», в якій голів сільрад, фермерів, власників малого та середнього бізнесу, фізичних осіб навчають ефективно використовувати інструменти ринку фінансових послуг. Загалом співпраця ГУ агропромислового розвитку ОДА та ГО БРРР має за мету створити реальну підставу для кращого використання в регіоні інвестиційного потенціалу, розвинувши мережу місцевої кредитної кооперації і створивши механізм економічної і фінансової мотивації, яка збільшить фінансову участь фізичних осіб в програмах регіонального розвитку та активізує фінансово-економічний розвиток Чернівецької області. У семінарі взяли участь фахівці Головного управління АПК, голови РДА, районних рад, спеціалісти з питань агропромислового розвитку області та представники засобів масової інформації.

Прес-служба Чернівецької ОДА

Фото Сергія Зарайського, УНІАН/БукІнфо


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації