Володимир Вакарюк: «Ми повинні пам’ятати визначних особистостей Буковини»

У рамках відзначення 126-ї річниці з дня народження видатного полководця Петра Болбочана 5 жовтня 2009 року в Ярівській ЗОШ (село Ярівка Хотинського району Чернівецької області) відбулася учнівсько-виховна година на тему «Петро Болбочан – забута постать української історії». «Ми повинні пам’ятати визначних особистостей Буковини», - наголосив Голова Національно-культурного товариства ім. Петра Болбочана Володимир Вакарюк у спілкуванні з учнями та вчительським колективом школи.

Пізніше у Хотинській районній бібліотеці відбувся круглий стіл на тему: «Петро Болбочан – історичний екскурс» за участю біліотекарів, вчителів історії шкіл району, Голови Національно-Культурного товариства ім. Петра Болбочана Володимира Вакарюка.

До участі у заходах був запрошений доктор історичних наук Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Петро Павлович Брицький, який презентував присутнім свою книгу «Жертва української революції: трагічна доля полковника П. Болбочана».

Нагадаємо, що 6 липня 2009 року Чернівецька обласна громадська організація «Європейський Рух» подала кандидатуру Петра Болбочана на присвоєння звання «Герой України» посмертно. Чиновники над цим питанням думають і досі…



Подаємо коротку автобіографію Петра Болбочана

Після проголошення незалежності України Петро Болбочан сформував із добровольців 1-й Український Республіканський полк, який згодом був включений до складу 2-ї Сердюцької дивізії. 1 березня 1918 року Запорізький полк на чолі з Петром Болбочаном у складі Українського війська визволив від більшовиків Київ.
У 1918 році був командувачем Лівобережним Фронтом, який протистояв наступу Червоної армії. Очолював Кримську групу Армії Української народної республіки, яка у квітні 1918 року практично відвоювала Крим для України.
Петру Болбочану, як військовому офіцеру, були притаманні такі риси характеру як чесність, хоробрість, патріотизм.
В наявних архівних документах відслідковується його послідовність у боротьбі з ворогами української держави, а особливо – з більшовицьким окупаційним режимом та іншими, які не відображали української незалежності.
28 червня 1919 року Петра Болбочана було підло вбито (розстріляно).
Практично вся діяльність Петра Болбочана була спрямована на здобуття Україною незалежності, розбудову сильної правової держави.


Прес-служба НКТ ім. П.Болбочана

 

БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації