84% українців вважають екологію головним чинником ризику для здоров'я, 74% збираються дожити до 70 років

MEMENTO MORI /


Лише 35% українців вважають, що на старості літ матимуть проблеми зі здоров'ям. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції УНІАН генеральний директор Philips в Україні Максим Кузнецов, представляючи результати дослідження оцінки здоров'я українців, ініційованого компанією Philips в Україні та Фондом Ріната Ахметова "Розвиток України".


У рамках дослідження, проведеного в квітні 2013 року компанією GfK Ukraine, жителі України відповіли на питання про те, як вони оцінюють своє здоров'я, які чинники впливають на нього, що вони роблять, щоб поліпшити своє самопочуття, і до яких джерел звертаються, щоб знайти інформацію про методи лікування та профілактики.

Дослідження також допомогло зрозуміти, чим українці відрізняються від жителів Росії та інших країн, де було проведено аналогічне опитування, і визначити рівень довіри українців до сучасних медичних технологій.

За словами Кузнецова, що вищий рівень економіки, то більш оптимістично люди оцінюють своє здоров'я. "84% українців визначили екологію як найважливіший фактор, що визначає ризики для здоров'я, 80% визначили, що стрес і фізичний стан негативно впливають на здоров'я. Більшість росіян вважають основним ризиком для їхнього здоров'я рівень вартість їхнього життя, а жителі США - відносини з рідними і друзями", - сказав Кузнєцов.

"Тільки 35% українців вірять, що у них в похилому віці можуть з'явитися серйозні проблеми зі здоров'ям. У США ж більше половини вважають, що така проблема існує, а в Туреччині ця цифра досягає 80%", - зазначив Кузнецов. Він підкреслив, що, "незважаючи ні на що, українці позитивно оцінюють стан свого здоров'я".

"Майже половина українців планують прожити більше 70 років. У свою чергу респонденти у США і Німеччині планують прожити понад 80 років", - зазначив Кузнецов.

Також, за словами експерта, дослідження виявило, що більше половини українців позитивно оцінюють вплив технологій на їхній стиль життя і стан здоров'я. "53% українців переконані в тому, що технології змінять їхнє життя в найближчі 10 років (для порівняння, в Росії так вважають 61% опитаних, у США - 79%, у Німеччині - 67%). Майже половина українців (46%) і росіян (47%) упевнені, що медичні технології збережуть їх здоров'я до похилого віку і дозволять прожити довше", - сказав Кузнецов.

Він підкреслив, що саме точна і своєчасна діагностика дозволяє виявити на ранній стадії ті чи інші проблеми зі здоров'ям. За його словами, дослідження виявило, що люди не довіряють новим медичним технологіям і демонструють меншу готовність пробувати технології, які могли б поліпшити їхнє життя.

З результатів, які викликають тривогу, Кузнецов назвав первинні джерела інформації - про діагноз і лікування українцям краще отримувати інформацію від лікаря, ніж від родичів. "Третина населення оцінює релевантність інформації однаковим чином - що в лікаря, що у друзів і знайомих. У Росії аналогічна ситуація, тоді як у розвинених країнах населення спирається на думку лікаря. У США - 53% спираються спочатку на лікаря, у Німеччині - 60%", - зазначив Кузнецов.

У свою чергу директор Благодійного фонду Ріната Ахметова "Розвиток України" розповів, що з 2007 року Фонд працює у сфері охорони здоров'я, реалізуючи дві масштабні програми - "Зупинимо туберкульоз в Україні" і "Рак виліковний".

"У кожній нашій програмі, в кожному проекті перш, ніж щось зробити, ми вивчаємо ситуацію всебічно, щоб визначити найгостріші проблеми і найбільш ефективні дії. У тому числі важливою складовою завжди є опитування українців і розуміння, що ж необхідно з погляду пацієнта і населення в цілому, адже мова йде про такі поширені в Україні захворювання, як онкологія і туберкульоз", - cказав Заболотний.
 

Раніше МОЗ заявляло про те, що з 2014 року в Україні буде введено обов'язкове соціальне медичне страхування. 

 

БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації