Литвин у Чернівцях зустрічі з виборцями і студентами замаскував під робочий візит голови Верховної ради

Голова Верховної Ради України, лідер Народної партії Володимир Литвин заявляє, що для нього рішення Конституційного Суду, який визнав неконституційним закон про тимчасові слідчі комісії Верховної Ради, було «очікуваним і прогнозованим». Про це він завив на прес-конференції у Чернівцях, відповідаючи на запитання кореспондента УНІАН та порталу БукІнфо. До слова, сама прес-конференція відбувалась без присутності осіб обласної ради, на партійному фоні з написом «Блок Литвина».

За словами спікера ВРУ, «звичайно, були певні підстави для оскарження цього рішення», хоча він особисто не розраховує, що «загалом закон буде визнано неконституційним».

«Після того, як я познайомлюся з мотивувальною частиною Конституційного Суду можна буде з цього приводу висловити своє ставлення. Однак вже зараз зрозуміло, що всі рішення КС можна оскаржити лише в «небесну канцелярію» і вони підлягають виконанню», - зазначив він.

За словами Володимира Литвина, дане рішення Конституційного суду «певною мірою призведе до того, що потрібно буде скоригувати діяльність ТСК і той хід, які набрали наші слідчі тимчасові комісії буде зупинений. Я не виключаю того, що це навіть може призвести до ігнорування роботи комісій з боку осіб, щодо яких комісії проводитимуть відповідну роботу».

«Загалом, - продовжив Володимир Литвин, - це рішення дає підстави для ключового висновку: влада в Україні розбалансована остаточно, вона розвалюється на очах. Немає діалогу, а відтак немає прийняття спільних узгоджених рішень і ми все більше стаємо свідками і учасниками процесу, коли Конституційний Суд виступає арбітром не лише в оцінці відповідності законів Конституції, але й у дискусіях, які йдуть між інституціями і гілками влади».

Голова ВРУ В.Литвин перебуває сьогодні у Чернівцях з робочим візитом. Вранці він зустрівся у палаці «Академічний» зі студентами БДМУ, провів прес-конференцію для центральних і місцевих ЗМІ, впродовж дня зустрінеться із мешканцями Вижниці і Кіцманя, а надвечір проведе два прямих ефіри – на обласному державному телебаченні і ТРК «Чернівці»


Довідка по темі:

Конституційний Суд України визнав повністю неконституційним закон України «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України». Ввідповідне рішення у справі за конституційним поданням Президента оприлюднив сьогодні голова КС Андрій СТРИЖАК.
У своєму поданні глава держави вказував, що після подолання парламентом вето і не підписання Президентом України закону його опублікування має здійснювати голова Верховної Ради України за підписом, спеціально поставленим для цього.
Розглядаючи положення частини 4 статті 94 Конституції України щодо офіційного оприлюднення і опублікування закону за підписом голови ВР, Конституційний Суд враховував правові позиції, викладені в його рішеннях від 7 та 14 липня 2009 року, згідно з якими, у разі прийняття ВР закону повторно проти нього було застосовано право вето, офіційному оприлюдненню та опублікуванню підлягає саме повторно прийнятий закон з датою його повторного прийняття.
Оскаржений у конституційному поданні закон був офіційно опублікований за датою його першого прийняття 15 січня 2009 року, а не повторного розгляду – 3 березня 2009 року та без підпису голови ВР.
«Отже, відсутність під текстом закону, прийнятого за результатами повторного розгляду, належної дати та підпису голови ВР, є порушенням встановленої частиною 4-ю ст. 94 Конституції України процедури набрання ним чинності, що, відповідно до частини 1 ст. 152 Конституції України, є підставою для визнання закону неконституційним повністю», - говориться в рішенні суду.
Закон, визнаний неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення. Рішення КС є обов’язковим до виконання, остаточним, і не може бути оскарженим.
Як повідомляв УНІАН, 15 січня 2009 року парламент прийняв закон «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України». Вказаним законом передбачається утворення, зокрема, тимчасових слідчих комісій ВР для проведення розслідування з питань, що становлять суспільний інтерес, спеціальної тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування обставин щодо вчинення Президентом України державної зради або іншого злочину, які наділяються надзвичайно широкими повноваженнями, в тому числі передбаченими Кримінально-процесуальним кодексом України для органів досудового слідства.
7 лютого Президент повернув до ВР цей закон зі своїми пропозиціями для повторного розгляду.
3 березня парламент подолав вето глави держави на закон «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України».
26 березня до КС надійшло конституційне подання Президента України щодо конституційності закону «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України».


Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)
Фото з архіву сайту


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації