В Україну на могилу цадика Нахмана їдуть паломники-хасиди: очікують на 25 тисяч осіб

Починається паломництво в Україну хасидів. Як повідомили у прес-службі Державної прикордонної служби України, перші дві групи паломників у складі майже 60 осіб, прибули учора через аеропорт Львова.
У повідомленні зазначається, що "щоосені тисячі паломників їдуть до Умані, щоб на могилі свого духовного лідера, цадика Нахмана, відсвяткувати Рош-га-Шан – іудейський новий рік. За повір’ям, цадик Нахман обіцяв благословення всім своїм послідовникам (хасидам), які в це свято прийдуть молитися на його могилу".

Загалом у період до 19 вересня Державна прикордонна служба України прогнозує прибуття в нашу державу понад 25 тисяч паломників-хасидів. Очікується, що більшість їх прибуватиме організованими групами через аеропорт "Бориспіль", а також через аеропорти Одеси, Дніпропетровська, Львова, Вінниці, залізничні та автомобільні пункти пропуску на кордоні з Польщею, Румунією та Молдовою.

Державна прикордонна служба України разом з іншими правоохоронними органами вжила ряд заходів задля забезпечення ефективного пропуску паломників та правопорядку під час їх оформлення та перебування в пунктах пропуску. Зокрема, в пунктах пропуску визначені окремі смуги руху та місця для проведення прикордонно-митного контролю, збільшена кількість контролерського складу, передбачене розгортання польових тимчасових терміналів у пунктах пропуску для авіаційного сполучення тощо. Крім цього, прикордонники будуть проводити перевірку документів паломників – пасажирів чартерних рейсів "Бен-Гуріон - Бориспіль" на літаках української реєстрації під час перельоту.

Довідка. Хасидизм


Хасидизм
(від евр. חָסִיד, хасид — побожний, благочестивий; прибічник, послідовник) — містичне відгалуження юдаїзму, що виникло на території України у першій половині 18 століття як опозиція до догматично-обрядового формалізму і рабинської ортодоксії.

Засновником хасидизму був Ізраїль бен Еліезер Баал-Шем-Тов (скороч. Бешт) (1700—1760), що діяв як "свята людина" і "чудодій" на Поділлі; він мав великий вплив на єврейські маси, зокрема через інших "праведних" людей, так званих цадиків. Наступником Бешта був рабі Дов-Бер (відомий як Магід із Межерича). Рух охопив і Галичину (зокрема, Покуття і Гуцульщину).

У середині 19 ст. половина єврейських громад України визнавала хасидизм. Це викликало боротьбу проти хасидів з боку оборонців інституційної єврейської релігії, а також польського, згодом російського урядів.

Хасидизм поширився з України до сусідніх Литви, Білорусі, Польщі, Угорщини й Румунії. Частина визнавців хасидизму емігрувала до Палестини, а рештки тих, що пережили Другу світову війну, опинилися в Америці, де вони стали однією з груп ортодоксальних євреїв.

Існує багато течій хасидизму. Найвідоміші з них: Любавицький хасидизм, більш відомий як ХАБАД; Брацлавський хасидизм; Каролінський та інші. Назви походять від міст, де жили засновники цих течій - учні Магіда з Межерича.

Довідка. Рабин Нахман

Рабин Нахман (Рабі Нахман) народився в місті Меджібуж (зараз - Хмельницька область України) в 1772 році (5532 року від створення світу за єврейським календарем). Вів кочовий спосіб життя, бував в різних городках України, в основному, в Медведівці і Златопіллі, а останні 8 років життя провів в Браславі (зараз - Білорусь). У 1808 році Рабі Нахман захворів туберкульозом, поселився в Умані, де і був похований в 1810 році. Відтоді це місто стало центром поклоніння хасидів, куди вони з'їжджаються зі всього світу кожен єврейський Новий рік.
 
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації