Президент Молдови Володимир Воронін йде у відставку

Президент Молдови Володимир Воронін офіційно оголосив, що планує скласти з себе повноваження глави держави. Про це йдеться в заяві за підсумками активу партії комуністів, що відбувся сьогодні, лідером якої він є, повідомляє ИТАР-ТАСС з посиланням на інформоване джерело в керівництві партії.

"Я, як голова партії, не збираюся в цю критичну для Батьківщини і для нашої партії годину залишатися в досить сумнівному і двозначному положенні виконувача обов'язків президента. У мене немає ні етичних, ні політичних підстав для того, щоб просто формально виконувати цю високу державну функцію", - заявив Воронін, виступаючи перед учасниками активу. Він підкреслив, що рішуче не сприймає шляху, яким хоче повести країну нова правляча коаліція Альянс "За європейську інтеграцію".

"А тому я переходжу до парламенту як рядовий депутат для того, щоб бути разом із партією, разом із фракцією. Я буду поряд з вами, на передовій. Так буде і чесно, і справедливо. Цього вимагає і наша партія, що потребує ще більшого організаційного і політичного об'єднання. Тільки так, в одному строю, пліч-о-пліч ми знов мобілізуємо весь наш тридцятитисячний партійний потенціал на нові перемоги, на повернення Молдові та її народу гідності і упевненості в завтрашньому дні", - заявив Воронін.

Згідно з Конституцією Молдови, виконувачем обов'язків глави держави стає спікер парламенту Міхай Гімпу.

Відмовившись від посади президента, Воронін зосередить увагу на роботі депутата фракції комуністів, у якої в нинішньому складі парламенту 48 мандатів (з 101).

Відхід Вороніна з посади глави держави означає, що комуністи йдуть у жорстку опозицію і не мають наміру йти на жодні компроміси з парламентською більшістю, яку сформували Ліберально-демократична, Ліберальна і Демократична партії, а також альянс "Наша Молдова", пише РИА "Новости".

Згідно з конституцією, якщо парламент не зможе обрати президента країни - а для цього правлячій більшості не вистачає вісім голосів - вже на початку наступного року законодавчий орган має бути розпущений і оголошена дата нових дострокових парламентських виборів. Більше двох разів на рік парламентські вибори проводити не можна, а в 2009 році голосування вже проходило двічі - 5 квітня і 29 червня.

Сьогодні в Палаці республіки Молдови проходить засідання парламенту. Його учасники прийняли звернення до нацменшин. У нім парламентарії закликали представників нацменшин (у Молдові проживають українці, росіяни, болгари, гагаузи, євреї, цигани та інші національності) до спокою. Депутати заявляють про те, що ніяких переслідувань за національною ознакою в Молдові не буде, а те, що відбувається в парламенті, є звичайною зміною влади.

Також нова правляча більшість ухвалила, щоб прем'єр-міністр Зінаїда Гречана надала звіт про соціально-економічну ситуацію в країні. Уряд Гречаної минулого тижня подав у відставку, але продовжує виконувати обов'язки до формування нових органів державної влади.

Нинішній склад парламенту вибраний на дострокових виборах 29 липня, які були призначені тому, що попередній парламент, обраний 5 квітня, не зміг вибрати президента і був розпущений.

У парламенті Партія комуністів (ПКРМ) має 48 мандатів, а не 60, як було за підсумками виборів 5 квітня. Мандати між політформуваннями, що протистоять їй та об'єдналися в "Альянс за європейську інтеграцію" (АЄІ), розподілилися таким чином: Ліберально-демократична партія (ЛДПМ) має 18 мандатів, Ліберальна партія (ЛП) - 15, Демократична партія (ДПМ) - 13 і альянс "Наша Молдова" (АДМ) - 7 мандатів. Всього - 53 мандати.

28 серпня лідер Ліберальної партії Міхай Гімпу був обраний спікером парламенту Молдови. Гімпу відомий своїми уніаністськими поглядами, він є активним прихильником об'єднання з Румунією і неодноразово виступав з антиросійськими заявами.

 

NEWSru.ua


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації