Завдяки втручанню спостерігачів від Громадянської мережі ОПОРА виявлено "липових" переможців олімпіад серед абітурієнтів у Чернівецькому Національному Університеті

Завдяки втручанню спостерігачів від Громадянської мережі ОПОРА виявлено випадки «помилкових» переможців олімпіад серед абітурієнтів в Чернівецькому Національному Університеті.

На прохання Чернівецького представництва ГМ ОПОРА приймальною комісією ЧНУ була здійснена перевірка достовірності даних п’яти абітурієнтів стосовно їх перемог на олімпіадах та конкурсах. Підставою для перевірки стало те, що при перевірці громадськими спостерігачами даних абітурієнтів даної категорії, взятих із відкритої системи «Конкурс» (http://www.vstup.info/), їхні прізвища не фігурували в офіційних документах-протоколах переможців олімпіад та призерів «Малої академії наук України», які є в розпорядженні ГМ ОПОРА.

Нагадаємо, що згідно нинішньої ситуації перемога на Всеукраїнській олімпіаді та в конкурсі наукових робіт «Малої академії наук України» по профільному предмету надає право абітурієнтам вступати до ВНЗ поза загальним конкурсом на пільгових умовах. Після ретельної перевірки цієї інформації, результати виявилися наступними: підтвердилась достовірність поданих дипломів в трьох абітурієнтів, але найцікавішим є те, що в двох випадках абітурієнтів позбавили пільгового статусу через відсутність документального підтвердження в поданих ними заявках (дана ситуація й надалі відстежується громадськими спостерігачами та підтверджується даними електронної системи «Конкурс»). Цікаво, що після позбавлення права на позаконкурсне зарахування абітурієнти вже пасуть задніх у рейтингу таких спеціальностей, як право та біологія, оскільки їхня кількість балів за результатами ЗНО залишає бажати кращого.

Громадянська мережа ОПОРА вкотре наголошує на тому, що цьогорічна вступна кампанія до вузів України стала «зеленим коридором» для пільговиків та «олімпіадників», в той час коли абсолютні відмінники за результатами ЗНО мають повне право сумніватися в дотриманні закону країни про рівний доступ до освіти. Згідно наданих приймальною комісією Чернівецького Національного Університету даних, станом на 24 липня таких пільговиків вже нараховується 648 осіб. Найпопулярнішою «пільгою», виявилося проживання абітурієнтів в гірській місцевості (397 випадків або 61% від усіх пільговиків). З одного боку існування пільг є доказом соціального захисту певних верств населення, але з іншого боку, цими ж пільгами держава позбавляє шансу отримати безкоштовне навчання абсолютних відмінників, як це поки-що спостерігається на спеціальності «Міжнародні відносини» в ЧНУ, де абітурієнтка із максимальною кількістю балів по двох предметах (400) не потрапляє за нинішньої ситуації на державне замовлення.

Знімаючи рожеві окуляри, варто усвідомити те, що при перебуванні країни в стані постійного наближення виборів, жодна політична сила не піде на відчайдушний крок скасування пільг для вступників, адже запровадження нових і підвищення старих пільг – це чи не найсоковитіший шматочок, на який «купуються» наші співвітчизники.

За різними даними в Україні на сьогодні близько 60 % населення користується тими чи іншими пільгами. І для всіх не є великим секретом те, що за певну суму чужих «зелених» чи своїх «кольорових» можна придбати собі і посвідчення інваліда, і родичів чорнобильців.

Нова система вступу за результатами ЗНО справді знизила рівень корупції до небаченого мінімуму, про що свідчать соціологічні опитування, що проводилися і в 2008, і в 2009 роках. Та чи не стануть новим осередком корупції установи, що займаються зарахуванням осіб до пільгових категорій населення, та медичні установи, що видають потрібні медичні довідки. Адже ми ризикуємо, загасивши одне вогнище, роздмухати інше і не менш велике.

Інформація: Громадянська мережа ОПОРА в рамках моніторингу вступної компанії за допомоги мережі спостерігачів стежить за роботою приймальних комісії у 30 вищих закладах освіти, а також обслуговує "гарячі лінії" у 21 регіоні України та щоденно аналізує дані інтернет-системи "Конкурс", яка працює під егідою Міністерства освіти і науки України. Щодо м. Чернівців, то номером «гарячої лінії» є наступний номер – 8 099 224 24 36.

Нагадуємо, що за порушення умов прийому 2008 року Міністерством освіти та науки України було анульовано 7 ліцензій ВНЗ і ще 32 виші перевіряються нині органами прокуратури.
 
 

Вікторія АРХИПЕНКО
Чернівецьке представництво ГМ ОПОРА
БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації