Депутат Чернівецької облради Віктор Рижий: «Змушений був вийти з "Батьківщини", бо не зміг терпіти, коли свої ж стромляють ножа у спину…»

ПАРТІЙНИЙ СКАНДАЛ ТРИВАЄ /       Напружена ситуація в обласній організації ВО «Батьківщина» лише набирає обертів. Звісно, хто знає, що відбувається у цьому буковинському обласному осередку - це не зовсім новина. Нещодавно БукІнфо повідомляв про те, що 21 червня, в знак незгоди з політикою нинішнього обласного керівника ВО «Батьківщина» Петра Гасюка, ряди партії покинули близько 40 жителів села Великий Кучурів Сторожинецького району, ліквідовано бюро парторганізації цього села, а також 24 червня розформовано фракцію БЮТ у сільській раді. Ще більш напружена ситуація у сусідньому селі Тисівці. Там на вихід з «Батьківщини», за даними наших джерел, уже подано близько 70 заяв.

Втім, на іншому, «східному куті» Чернівецької області – у Хотинському районі – теж розпочалися неприємні для Юлії Володимирівни партійні процеси. Серед останніх кадрових втрат цієї політсили – вихід з партії кількох знакових хотинських активістів на чолі з депутатом Чернівецької обласної ради Віктором Рижим – одним із найактивніших учасників Помаранчевої революції 2004 року, керівником у ті часи Хотинського районного виборчого штабу Віктора Ющенка. Цікаво, що причиною свого вчинку ці люди називають ту ж, що і на Сторожинеччині – нестерпний волюнтаризм народного депутата України, голови обласного осередку ВО «Батьківщина» Петра Гасюка.

 

Сьогодні до редакції БукІнфо звернувся сам депутат облради, тепер вже екс-заступник голови Хотинської парторганізації ВО «Батьківщина» Віктор Рижий, який вирішив детально пояснити про своє непросте політичне рішення. Йому слово.

- Ви покинули партію не просто рядовим членом, чи депутатом обласної ради. Свого часу ви очолювали виборчий штаб БЮТ на Хотинщині у 2006 та 2007 роках. А ще раніше, пригадую, ви очолювали районних штаб «Сила народу» на президентських виборах у 2004 році. Тепер, несподівано для багатьох, ви вирішили вийти з партії «Батьківщина». Що вас до цього спонукало?


- Спонукала поведінка голови обласної організації «Батьківщини», народного депутата Петра Гасюка. Почалося все з того, що за «неетичну поведінку» від займаної посади було звільнено голову Хотинської районної організації Інну Худяковську. В кадровому резерві був я, як єдиний заступник.
Звісно, як в кожної нормальної людини, в мене теж були здорові амбіції очолити осередок партії в районі. Однак, з незрозумілої причини, обласною організацією в.о. голови у районі призначили Григорія Тимчука. Мене це, звісно, сильно обурило і я (приблизно місяці три тому) написав заяву про вихід із членів бюро обкому партії на ім’я Петра Петровича Гасюка. Спочатку я надіслав заяву у Чернівці факсом, а згодом, перед засіданням однієї із сесій облради, привіз її оригінал, який вирішив йому власноруч передати. Я постукав у кабінет пана Гасюка на вул.Кафедральній, хотів привітатися, але… мені не вдалося.

- Цікаво, чому?!

- Я почув у свій бік голосні і незрозумілі крики та міцні вирази пана Гасюка. Я відповів, що не займатиму його часу і не потрібно на мене так кричати. Сказав, що хотів зареєструвати лише свою заяву. На тому тоді з ним й розійшлися. Згодом ситуація ніби владналася. За допомогою Сільви Ілінічної, Любові Миколаївни (відповідно заступниці пана Гасюка та членкині бюро обкому «Батьківщини» - БукІнфо) конфлікт пригасили - я відкликав заяву. Щоправда, з розрахунку, що мене таки зрозуміють…

- Чому ж конфлікт все-таки набув нового розквіту?

- Ми готувалися до позачергової районної партійної конференції у Хотині. Як заступник (на той час) районної парторганізації, приймав участь у всіх її організаційних заходах. Проводиться чергове бюро: ні обласне керівництво, ні в.о. керівника районного осередку пан Тимчук мені навіть не сказали, що будуть розглядатися певні кадрові питання.
І вже на самому бюро Григорій Тимчук несподівано виносить питання про необхідність призначення Володимира Марцинкевича керівником Хотинського районного осередку ВО «Батьківщина», оскільки його рекомендують Чернівецька і Київська обласні організації. Оскільки я працював у бюро, я знав позицію кожної людини. А тому мене здивував такий одностайний і чіткий вибір кожної людини, але потім виявилося, що кожному персонально дзвонили, просили проголосувати «так як потрібно». Коротше кажучи, все було гарно так інспіровано, щоб я зрозумів – мене легенько відсувають від керівництва осередку. Ось це розширене засідання бюро і спонукало мене до остаточного радикального рішення – покинути партію.

- Може до вас були якісь претензії по партійній роботі у пана Гасюка?

- Єдине що мені закидали – відсутність нібито вищої освіти. Але свого часу на стіл Петру Петровичу я поставив свій диплом. Він взяв, відкрив, подивився… і все. Це сталося незадовго перед тим, як я мав остаточно написати заяву про вихід з партії.

- Ось так це все завершилося?

- Ще не все. Після того, як пройшло згадане бюро, зібралися його члени, кілька голів первинних партійних організацій «Батьківщини», які також були проти згаданого кадрового рішення, і вирішили поїхати до Чернівців на опротестуваня. Бо це ж, фактично, було сфальсифіковано. Нас у Чернівцях уважно вислухали і, знаєте, відмінили рішення районного бюро! У нашій доповідній записці про Володимира Марцинкевича, якого рекомендували на голову Хотинської районної парторганізації «Батьківщини», було написано, що цей чоловік донедавна перебував у лавах Партії регіонів.
Згодом відбулося нове районне бюро за присутності Сільвії Ілінічної, яка приїхала у Хотин з метою нібито «залагодити» наш так званий конфлікт. (Хоча, рахую, якби область не вмішувалася, то цього конфлікту у нас взагалі б не було). Врешті-решт, пані Сільвія на цьому бюро змінила свою думку, встала і сказала до присутніх: «Яка різниця – хто у яких партіях і був і коли?» Саме після цього я і написав заяву про вихід з партії. Як, скажiть, тут можна перебувати, коли тобі встромляють ножа у спину?

- Тобто ви образилися на партію. Чи на пана Гасюка?

- Знаєте… Я з Петром Петровичем ходив по всій Хотинщині, агітували за Ющенка, за Тимошенко, ділили на двох один кусок хліба, разом їздили на Майдан. А як важко було відстоювати у нашому районні, який вважається про-соціалістичним, ці завоювання Майдану у 2006 році на виборах! І як ми впевнено перемогли, у що довго не міг повірити сам Петро Гасюк! А тепер, фактично, всі найактивніші лідери повиходили, або хочуть вийти з партії.
Я також багато сил приклав до розвитку партії в районі, мені важко бачити, як це все руйнується. Сподіваюся, що у керівництва «Батьківщини» у Києві знайдеться здоровий глузд для того, щоб припинити цей «розгардіяш» у Чернівецькій області. Повірте, мені дуже багато треба прикладати зусиль, щоб нині навала партійців з БЮТ не почала масово здавати партквитки і виходити з партії.

- Скільки людей вже вийшло з партії?

- Ще не багато. Але семеро лідерів – семеро самих сильних активістів у районі, це вже зробили. І це дуже прикро. Серед цих людей поважні люди – підприємці, депутати районної ради… Це люди, які за свої власні кошти їздили, працювали на минулих виборах, на дільницях.

- Цікаво дізнатися, якою логікою, на вашу думку, в нинішніх умовах керується Петро Петрович? Невже він не бачить, що робиться у партії? Може його, врешті-решт, хтось дезінформує?


- Ви знаєте… Я сам над цим часто задумувався. І кожен раз сам собі давав відповідь зовсім інакшу. Але беремо факти. До чого тепер привела політика Петра Петровича у Хотинському районі? Проти того, що ми боролися завжди – він тепер повертає таких людей на керівні посади. Просто взяли і перебили таблички на кабінетах. Я не проти людей, які є професіоналами, пропрацювали у владі і мають значний досвід. Але все одно треба щось у цьому житті міняти! Можливо, його також невірно інформують, а він не може зорієнтуватися в ситуації. Якщо не це – залишаються якісь вигідні для нього матеріальні питання…

- Вам, напевне, відома не менш напружена ситуація, що виникла у селі Великий Кучурів у Сторожинецькому районі з активістами БЮТу. Конфліктів в області стає дедалі більше і вони також, як не дивно, пов’язуються з персоною Петра Петровича. Якщо ситуація поглиблюватиметься у цьому напрямку, чи може розраховувати «Батьтьківщина», Юлія Тимошенко на пристойний результат партії на найближчих президентських і парламентських виборах?

- Якщо серед оточення Юлії Володимирівни у Києві знайдуться сили, які захочуть якісно змінити ситуацію у нашому регіоні, захочуть зняти таких горе-керівників, як Петро Гасюк, тоді вона зможе розраховувати на пристойний результат. Але якщо політика партії буде вестися так, як це зараз на Буковині, то навряд. У 2004 році, коли я виводив за собою на Майдан людей, рахував, що борюся за демократію. Але коли зараз побачив, що беруть людину за руку, везуть у Київ, тупо її проштовхують – я не вижу цієї демократії. Люба партія має будуватися знизу. Але не може один Петро Петрович визначати – де і хто має бути керівником! Це вже не демократія, а партійна диктатура.

- З політикою «зав’язувати» не збираєтеся?

- Щось не пускає це зробити (сміється). Я щиро хочу якісних змін для України, українського народу. Як депутат обласної ради, тепер входжу до депутатської групи «Справедливість», яку очолює чесна людина, генерал митної служби Микола Салагор. У цій групі – депутати, колишні члени фракції БЮТ, які знаходяться в опозиції до нинішнього керівництва обласної «Батьківщини», а точніше – Петра Гасюка. Думаю, ми доб’ємося необхідних змін.


Інтерв’ю взяв
Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)
Фото сайту press.cv.ua

 

 

 

 

Читайте на цю тему:

У Великому Кучурові нардепові Гасюку вказали «на двері»…

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації