Американські експерти вважають Україну сильнішою за Росію

На карті світу, підготовленій американськими спостерігачами, Україна - серед держав, що опинилися на межі між стабільністю і розвалом. За даними рейтингу цього року положення в Україні трохи краще, ніж минулого року: вона займає 110-е місце з 177 держав.

При цьому сусідні з Україною Росія, Білорусь і Молдова опинилися в списку держав, що знаходяться в небезпечному стані. У Росії 71-е місце, у Білорусі - 66-е, а у Молдови, де є проблема Придністров'я, ще гірше місце в рейтингу - 54-е. Разом з тим сусідні поляки і угорці живуть вже в стабільних країнах.

Найгірше в цьому рейтингу місце займає Сомалі. Далі - Зімбабве та Судан, де ситуація критична. Найміцніші держави, за оцінкою американських дослідників, зараз у північних європейців, швейцарців та ірландців.

Фахівці з американського "Фонду миру" і журналу "Зовнішня політика" готують свій щорічний рейтинг на підставі 12 критеріїв - соціальних, економічних і політичних.

Дослідник "Фонду миру" Марк Лукас пояснює гірші показники Росії в порівнянні з Україною, перш за все, різним ступенем рівня демократії.  "В Україні політичний розкол дуже глибокий, але все одно положення набагато прозоріше. Не утихає конфлікт між Тимошенко і Ющенком, але це відбувається в межах демократичного процесу, тоді як в Росії фактично склалася однопартійна система", - вважає Лукас. До чинників, які підривають Росію зсередини, американський оглядач додає серпневу війну з Грузією і повстанські рухи на російському Північному Кавказі.

Істотні відмінності між Україною і Росією також є в економічній сфері, продовжує Лукас. "Якщо глянути на цифри, то на перший погляд може здатися, що справи у Росії набагато кращі, але оскільки вона настільки залежна від доходів від продажу нафти і газу, то існує великий ризик інфляції, розшарування суспільства і коливань в економіці. Україна не має таких запасів, але її економіка більш диверсифікована", - говорить дослідник.

Разом з тим Україну ослаблює залежність від російських енергоносіїв. Якщо відносини між країнами не покращають, то Україна програватиме, оскільки Росія має набагато більше інструментів впливу, відзначає американський оглядач.

Серед найбільших українських проблем автори рейтингу держав, що не відбулися, також виділяють втрату довіри суспільства до влади, зокрема, через постійний політичний розбрат.

Західні спостерігачі звертають увагу і на те, що в Україні хронічно не можуть знайти собі застосування талановиті люди - і їдуть за кордон, не приносячи користі батьківщині. 

Радіо "Свобода"


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації