Губернатора Куліша переобрали на новий термін керувати в області «Нашою Україною». Безальтернативно...

Обласна звітно-виборча конференція НСНУ, яка відбулася 12 червня у палаці «Академічний», майже за годину на безальтернативній основі переобрала на новий термін своїм керівником губернатора Буковини Володимира Куліша.  Пресу на саму партонференцію не запрошували – можливо, боялись несподіванок.
Незважаючи на різноманітні розмови, які точились напередодні конференції у партійних колах, захід відбувся як ніколи сумирно, на одному диханні. Все як в старі добра часи. Віктор Ігоревич все продумав і відпрацював бездоганно - губернатора Куліша було переобрано одноголосно відкритим голосуванням всіма присутніми делегатами. Борис Баглей, якого незаслужено вважали «партійним опозиціонером», у цей час був у відрядженні у Києві. Ну така
ж робота …  Відправили і  твердо пообіцяли, що він залишиться заступником і членом ради партії. Слова дотримали. А Борисові Михайловичу більше й не треба. Незважаючи на тріумф, Володимир Іванович вийшов до журналістів на брифінг, який відбувся у підвальному приміщенні «Академічного», чомусь дуже схвильованим і заклопотаним.

Враховуючи, що це перша за два роки прес-конференція Володимира Куліша в якості лідера обласного осередку НСНУ, пропонуємо вашій увазі найцікавіші її моменти (подається із незначним скороченням):

Володимир Куліш (вступне слово):

- Нинішню партійну конференцію я оцінив би як конструктивну, яка пройшла продуктивно. Була абсолютно ділова атмосфера. Можливо хтось очікував якихось сенсацій чи провокацій. Однак мушу розчарувати – цього не сталося. Не сталося і не могло статися, бо за останні роки Наша Україна зберегла свою структуру, кадровий потенціал, здобула політичний досвід і вагу. І хто б цього не хотів, вона є серйозним політичним гравцем і на Буковині і на Україні. (…)
Наша організація поповнюється новими прихильниками. Сьогодні у нас 11 тисяч 444 члени партії. Для порівняння – станом на липень 2007 року у партії було 9 тисяч 367 членів, а станом на 1 квітня 2008 року кількість членів партії зросла майже на 14 відсотків. Молодь у партосередку складає 20%. (…)
Наша Україна на Буковині є провладною партією. Перш за все у виконавчих органах влади області. Всі успіхи, всі невдачі, які є сьогодні у нашому краї потрібно сприймати крізь призму нашого входу до влади. Нам сьогодні не соромно дивитися людям в очі. І нам є чим звітувати перед буковинцями. Область за підсумками соціально-економічного розвитку є лідером в Україні. За три роки роботи моєї команди вдалося звести десятки шкіл, дитячих садків, закладів охорони здоров’я, інших об’єктів комунально-соціальної інфраструктури. Таких результатів не демонструє жоден інший регіон України. Надходження до бюджетів усіх рівнів зросли втричі, що дозволило нам успішніше вирішувати соціальні проблеми краю. Нам вдалося налагодити співпрацю з депутатським корпусом, бізнесом і територіальними громадами. Переконаний, що авторитет партії в її реальних справах, у повсякденній роботі, в інтересах людей і держави. В області працює 1428 депутатів обласних, районних, міських, сільських і селищних рад від нашої політичної сили. (…)
Якщо сказати чесно, не все гаразд у наших рядах. По-перше. Відбуваються не прості процеси, бо комусь дуже хочеться розколу. Я сказав одно партійцям на конференції – ті, що не відчувають, не розділяють і не відчувають своєї причетності до того, що робиться владою, партією, щоб не збурювали народ не гралися в кішки-мишки, а працювали. Якщо ні – то треба сказати чесно собі і одно партійцям про те, що вони не розділяють, не підтримують партійну організацію, не підтримують мене як керівника, не підтримують президента, не відстоюють наші ідеали, інтереси партії в шаленій політичній боротьбі, яку сьогодні веде «Наша Україна». Тому розгойдувати човен в цій політичній атмосфері такої напруги я би нікому не радив. Хто шукає посад, шукає дивідендів за послуги – це не до нас. (…)
Сьогодні треба сказати чесно, що наша політична сила не найвпливовіша в Україні. На це є різні причини, але я не акцентував би на них увагу. Сьогодні просто треба дивитися вперед і йти вперед. Ми мусимо врахувати і проаналізувати помилки всіх попередніх виборів. Маємо консолідувати зусилля і виступити єдиним згуртованим і впевненим фронтом в усіх виборах, які нас очікують. Бо це буде боротьба за Україну. Ми не повинні стояти осторонь цієї боротьби. Ми повинні ці вибори виграти.
Тому треба йти до людей не з гаслами, а помагати людям розрізняти де правда, де брехня, де піар і де конкретні справи. (…)
Хіба ми не бачимо, як представники багатьох політичних сил навіть у нашій, здавалося б, мирній області, як себе поводять і які інтереси відстоюють.
Наші орієнтири незмінні – незалежна Українська соборна демократична держава з європейським стандартом життя. і тому перед нами, як політичною силою, перед нами стоять нові серйозні політичні виклики. Наша партія завжди сповідувала національні інтереси України. Запропоновані нашим лідером Віктором Ющенком зміни до Конституції є необхідними і вони на часі. Вони якраз і розв’язують тугий вузол проблем державотворення і вони дають відповіді на ті запитання, які сьогодні ставлять люди.
Суть Конституційної реформи вже сьогодні ми повинні донести до кожного мешканця області. Люди мають знати в якій країні вони будуть жити взавтра – демократичній, цивілізованій, з європейським стандартами чи олігархічно-диктаторській. (…)

Запитання ТРК «Чернівці»:

- Ми неодноразово були на з’їздах «Нашої України» в Києві, і там пресу пускали. Чому преса не могла спостерігати за вашою конференцією з початку і до кінця? Нас запросили лише на брифінг. Ви боялися, що ми щось почуємо?

Володимир Куліш:

- По-перше, ми хотіли відверто поговорити між собою. Ви знаєте, що на останньому з’їзді партії також були обмеження для журналістів. Ми свідомо сьогодні пішли на те, щоб вас консолідовано запросити для того, щоб новообраний керівник оголосив вам про те, що говорилося і те, що він бачить на перспективу. Це європейська практика.

Запитання Інтернет-порталу БукІнфо, агенції УНІАН:

- Ви сказали, що в партії є певні сили, які зацікавлені в тому, щоб партія йшла не тим шляхом, не розвивалася, вас критикують. Водночас, в якості голови обласного осередку, ви загалом проводите лише другу прес-конференцію. Чому ви не світилися в якості голови обласного осередку раніше? Чи це впровадження в життя гасла: «Менше говорити а більше робити»?

Володимир Куліш:

Можливо повторюся, але для мене головне – це реальні справи. Це те, що сьогодні зроблено крайовою владою, якою сьогодні керують представники «Нашої України». Тому вона повинна якраз виступати з позиції того, що конкретно зроблено – в кожному селі, районі, області в цілому. Я неодноразово висвітлював свою позицію до тих чи інших політичних процесів в Києві, але я вважаю, що сьогодні буковинці мають дійсно оцінювати мою роботу як голови крайової виконавчої влади з точки зору, що я також є лідером політичної сили, яка в області при владі. І має нести відповідальність за те, що зроблене добре і те, що не зроблене.

Запитання Інтернет-порталу БукІнфо, агенції УНІАН:

- Сьогодні (12 червня) на обласній конференції було чути голос ваших опонентів в партії? Чи все затихло після того, коли ви натякнули, що таким людям слід покинути партійні ряди?


Володимир Куліш:

- Ну сьогодні може не називалися прізвища, але так чи інакше сьогодні відбуваються процеси, де ви є свідками. І ті заяви, які інколи звучать, і ті публікації… Це нормальний процес. В кожній партії відбуваються демократичний процес висловлення позицій. Я абсолютно нормально відношуся до внутрішньопартійної опозиції. Це є дискусія і в цьому полягає демократія.

Запитання Інтернет-порталу БукІнфо, агенції УНІАН:


- Ще одне запитання. Чи зміниться після вашого нового обрання керівником партії формат спілкування з журналістами, чи стануть частішими ваші брифінги і прес-конференції? І що взагалі ви плануєте зробити у найближчий період?

Володимир Куліш:


- Одне із слабких ділянок нашої діяльності ,як політичної сили, це висвітлення того, що роблять партійці, діяльність місцевих осередків на місцях. Зараз ми хочемо посилити інформаційний блок нашого обласного осередку. І тому, користуючись нагодою, хочу сказати, що ми ближчим часом оголосимо конкурс для того, щоб прийняти на роботу на платній основі мінімум двох людей, які мають висвітлювати діяльність нашої політичної сили. Так що бажаючі можуть взяти участь у цьому конкурсі.

Запитання ТРК «Чернівці»:

- Ви сказали, що «Наша Україна» вже немає таких позицій, як раніше. Багато колишніх ваших партійних соратників виходять з партії і переходять в іншу партію – Єдиний Центр. (
В.Куліш вигукує – «Як і повертаються!») Наскільки ви готові тягнути цю ношу партійного лідера? Навіть якщо Віктор Ющенко і програє вибори?


Володимир Куліш:

- Ви знаєте мою позицію. Вона незмінна. Ми якраз все робимо для того, щоб чисельність партійної організації зростала. З часу мого обрання ми на 27% збільшили кількість членів партії. Причому неформально. Ми двічі здійснювали перереєстрацію членів партії. І ті, хто залишився в рядах партії, є дійсно мої однодумці. Вони мають позицію і розділяють ідеологію «Нашої України». Те, що я буду до кінця відстоювати позицію президента і підтримувати його на президентських виборах, як і підтримувати позицію «Нашої України» у виборах до парламенту і місцевих рад – то це однозначно. У перспективі найближчих двох років - це точно.


Запитання Інтернет-порталу БукІнфо, агенції УНІАН:

- З’являється у різних джерелах інформація про те, що  на політичному ґрунті в області звільняють голів райдержадміністрацій. Чи відповідає це дійсності?

Володимир Куліш:


- Ну Карлійчук (Микола Карлійчук, нині обіймає посаду голови Сторожинецької РДА. Вийшов з партії НСНУ і вступив до лава Єдиного Центру. - БукІнфо) не звільнений. Він є кандидатом на посаду міського голови Сторожинця. А звільнення Кістрюги (був в.о. голови Сокирянської РДА) зовсім не пов’язано з його вступом до ЄЦ. По ньому ми отримали безліч зауважень, в тому числі прокурорських реагувань, подання Держголовслужби про те, що подальше перебування на посаді в якості т.в.о. голови РДА без погодження на призначення є нелегітимним. А це бюджет, це фінанси. Це розпорядження, пов’язані із землею, кадрові рішення. Тобто це питання легітимності регіональної влади. Ніякої політики тут не бачу. Нам нічого не залишалося, як зреагувати на ті зауваження, які поступали до мене, як до голови ОДА. Я державний службовець і в першу чергу повинен виконувати закон.

Запитання «5 каналу»:


- Назвіть найбільші досягнення Нашої України в області за період вашої діяльності в якості голови обласного осередку НСНУ.


Володимир Куліш:

- Ви знаєте, це і те що «Наша Україна» у досить нормальному діалозі з іншими політичними силами. Це суспільно-політична стабільність і стабіліни соціально-економічний розвиток. Ми в лідерах, як регіон. Ми маємо серйозні надходження до бюджету, тенденцію до зростання. Ми розширюємо податкову базу, і за рахунок цього ми дозволяємо собі виконувати плани соціально-економічного розвитку, які є і на поточний рік і на середню чи довгострокову перспективу. Ви самі є свідками, що такої кількості шкіл, дитячих садків і таке інше ніколи на Буковині не будувалося. І така кількість зараз не будується в інших регіонах України. В нас і в цьому році дуже багато «здаточних» об’єктів і вони якраз фінансуються не лише бюджетом але й співіснуванням громад, залучення коштів бізнесу… У цьому році ми ще здамо три нових школи.

Запитання ТРК «Чернівці»:

- Які на ваш погляд були допущені найбільші помилки в партії за час вашого керівництва?

Володимир Куліш:

- Не помиляється той,хто нічого не робить. Ви знаєте, я завжди критичний до своєї діяльності. Не все зроблено в краї. Сама найбільша проблема для мене сьогодні, як керівника виконавчої влади, є те, що ми не змогли захистити нашу територію, населені пункти і наших людей від можливої біди на майбутнє. Ми не все зробили з точки зору ліквідації наслідків повені. Недобудовані мости, недобудовані дороги, не всі соціальні об’єкти завершені. А це проблема №1 як для мене. Я робив, роблю і буде робити для того, щоб любі можливості – державні і місцеві – були використані для того, щоб якомога швидше ці об’єкти були добудовані. В першу чергу – це мости. В другу чергу – це завершити будівництво доріг. В третю чергу це, звичайно, освітянські об’єкти і об’єкти медицини.

Запитання ТРК «Чернівці»:

- Тобто все нормально будо у партії за цей період?


Володимир Куліш:

- Сам факт, що сьогодні є відтік кадрів у партії, хоч і невеличкий, останнім часом не так багато членів партії покинуло нашу організацію. Це їхнє право і це демократія. Це говорить про те, що все-таки потрібно внутрішньопартійну роботу посилювати. Як посилювати власне інформаційну роботу. Бо останні вибори до парламенту засвідчили, що не всі буковинці знають, що саме крайова виконавча влада представлена партією «Наша Україна» і що саме на ній лежить відповідальність за успіхи чи невдачі. Це один з недоліків, які відношу в тому числі й до себе.

Газета «Буковина»:

- Назвіть новообраних ваших заступників. Прес-релізу ми не бачили… Але це так. У мене таке запитання – на попередній партійній звітно-виборній конференції було два кандидати на посаду голови, які змагалися майже у рівній боротьбі. Зараз був дише один кандидат – ви. Це немає бажаючих, чи це вже якийсь симптом? І останнє запитання – які справи з головою Герцаївської РДА Кіциним?

Володимир Куліш:

- Ну справи з Кіциним немає. Тобто переслідування його немає з точки зору правоохоронних органів. Тому висновків ніяких не можна робити. Це буде передчасно. А щодо відповіді на перше ваше запитання… Сьогодні відверто було сказано щодо можливих пропозицій щодо голови І був час для того, щоб люди могли виступити і зайняти позицію, внести якісь кандидатури. Не мені судити. Я дякую за підтримку одно партійцям, за довіру. Думаю, що цю довіру виправдаю.

Запитання Інтернет-порталу БукІнфо, агенції УНІАН:

- Після провалу «ширки» ПРиБЮТ чи зросли на вашу думку шанси на перемогу у Віктора Ющенка?
 
Володимир Куліш:

- У мене є впевненість у те, що робить президент все-таки, людьми буде оцінено. Бо за час, відколи Ющенко став президентом України, тільки сліпий не може бачити тих змін що у політичному житті з точки зору свободи совісті і розвитку демократії і з очки зору повернення нас до історичної пам’яті, усвідомлення хто ми є як нація, формування нації як такої. Я вже не кажу за конкретні соціальні програми, в тому числі і програми з підтримки сиротинці, соціально-незахищених верств населення. Та ж програма «Зігрій любов’ю дитину». Тільки у нашій області 26 будинків будується для багатодітних сімей, 18 з них уведено в експлуатацію. І багато інших ініціатив президента, які на сьогодні абсолютно конкретні і спрямовані на захист тих, хто потребує захисту держави. І те, що сьогодні президент приділяє багатьом економічним питанням – це просто вимушена необхідність, оскільки на сьогодні сама найбільше проблема – «Ахіллесова п’ята» - це зупинка бюджетного процесу. Тобто невнесення змін до державного бюджету, відсутність макропоказників у розвитку економіки і абсолютно нормальна реакція президента в ому числі на ті політичні процеси, які могли відбутися в Україні. Його (Ющенка) бажання змінити Конституцію це просто нагальна необхідність. Абсолютно це розділяю і підтримую, бо сьогодні непрозорість якраз дозволяє Україні, особливо в умовах кризи, зупиняти багато економічних процесів. Тому ми сьогодні повинні мати якісно іншу державу.


БукІнфо (с)

Фото Сергія Зарайського, БукІнфо / УНІАН

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації