В останню неділю травня в 46-те відпалала у Путилі Гуцульська ватра

Троїсті музики з сопілками, телінками, дримбами, цимбалами, трембітами йшли сьогодні центральною вулицею Путили - це була святкова хода з нагоди традиційного гуцульського свята виходу на полонини "Полонинська ватра". Велелюдними вулицями чулися розмови українською, російською, румунською мовами, гуцульська говірка гармонійно доповнювала перемовини гостей свята, що з'їхалися до Путили з усіх куточків України.

Кулешею з бринзою, гуслянкою та вурдою частували всіх охочих гостинні путильчани. Ті, хто приїхав сьогодні до Путили, аби "вийти на полонину", мали нагоду відвідати ґаздівські садиби, виставку-продаж сиру, побачити гуцульське весілля, покуштувати страви гуцульської кухні, покататися на підводах, проїхатися туристичними маршрутами, та просто помилуватися неймовірно красивими карпатськими краєвидами, насолодитися чистим гірським повітрям, на один день поринути у світ Гуцульщини.

Гарного погожого недільного дня подивитися справді було на що. На виставці-продажі виробів декоративно-прикладного образотворчого та ужиткового мистецтва Путильщини гості свята зацікавлено розглядали та приміряли вишиті нитками та викладені бісером сорочки, оздоблені трісунками і павами кресані, нашиті кольоровими саф'яном із мідяними і мосяжними капелями і ґудзиками, прикрашеними кольоровою волічкою киптарі. Гуцули - знані майстри різьблення, випалювання та інкрустації по дереву. Тому під час виставки-продажу можна було побачити та придбати різноманітні вироби з дерева - від дерев'яного посуду, призначеного для щоденного використання, до різноманітних плетених меблів та інших виробів. Також були представлені гончарні вироби (кахлі, посуд), зразки художнього ткацтва, килимарства, мідного і срібного литва. Голова обласної державної адміністрації Володимир Куліш відзначив, що такі свята презентують Буковину з точки зору туристичної привабливості, популяризують звичаї та традиції краю. "У витворах декоративно-ужиткового мистецтва, співанках, грі дримб та сопілок збережена буковинська багата самобутня культура", - зазначив очільник виконавчої влади краю на урочистому відкритті "Полонинської ватри".

Під час святкової програми на центральному стадіоні Путили обрали ватага свята, запалили полонинську ватру, посмакували гуцульською кухнею. У "Полонинській ході" на стадіоні "Карпати" взяли участь обраний ватаг та вершники на конях, прикрашених різнобарвними стрічками та квітами, колона машин, на яких були представлені господарства Путильщини - Товариство "Прикордонник", СВК "Зоря Карпат", ФГ "Лосово", Карпатський держспецлісгосп агропромислового комплексу та інші. З однієї з таких вантажівок за розпаленням ватри зацікавлено спостерігав справжнісінький страус, а на кузові іншого вантажного автомобіля спорудили дуже подібний до живого куточок лісової фауни.

У захваті від побаченого були і дорослі, і дітки, які разом зі своїми батьками були сьогодні на гуцульських фестинах. Генеральний спонсор цьогорічного 46-го виходу на полонини торгова марка "Кришталева Буковина" подбав, аби гості, які завітали на свято подивитися, як палатиме полонинська ватра, побачили виступ культового гурту "Перкалаба". Цьогорічне свято вже традиційно має благочинну складову - всі кошти, зібрані "Гуцульською митницею", будуть передані багатодітній родині на зведення будинку.

 

 

Прес-служба Чернівецької ОДА

Фоторепортаж - Сергія Зарайського, УНІАН/БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації